Continents & Cities - en to ug translation catalogue (455 entries)

en: ACT
ug: ئاۋسترالىيە پايتەخت رايونى

en: Abidjan
ug: ئابىدژان - كوتې دې ئىۋوئىر

en: Accra
ug: ئاككرا - گانا

en: Adak
ug: ئاداك - ئالياسكا@ئامېرىكا

en: Addis Ababa
ug: ئەددىس- ئەبىبە - ئېفىئوپىيە

en: Adelaide
ug: ئادېلەيد - ئاۋسترالىيە

en: Aden
ug: ئادېن - يەمەن

en: Africa
ug: ئافرىقا

en: Algiers
ug: ئالجىر - ئالجىرىيە

en: Almaty
ug: ئالماتا - قازاقىستان

en: America
ug: ئامېرىكا

en: Amman
ug: ئاممان - ئىئوردانىيە

en: Amsterdam
ug: ئامستېردام - گوللاندىيە

en: Anadyr
ug: ئانادىر - روسىيە

en: Anchorage
ug: ئانكورېج - ئالياسكا@ئامېرىكا

en: Andorra
ug: ئاندوررا

en: Anguilla
ug: ئانگىۋىلا - كارىب دېڭىزى@ئەنگىلىيە

en: Antananarivo
ug: تانانارىۋ - ماداغاسقار

en: Antarctica
ug: ئانتاركتىكا

en: Antigua
ug: ئانتىگۇا - ئانتىگۇا ۋە باربۇدا

en: Apia
ug: ئاپىئا - ساموئا

en: Aqtau
ug: ئاقتاۋ - قازاقىستان

en: Aqtobe
ug: ئاقتۆبە - قازاقىستان

en: Araguaina
ug: ئاراگۇاينا - برازىلىيە

en: Arctic
ug: ئاركتىك

en: Argentina
ug: ئارگېنتىنا

en: Aruba
ug: ئارۇبا - كارىب دېڭىزى@گوللاندىيە

en: Ashgabat
ug: ئاشخاباد - تۈركمەنستان

en: Ashkhabad
ug: ئاشخاباد - تۈركمەنستان

en: Asia
ug: ئاسىيا

en: Asmara
ug: ئاسمارا - ئېرىترېيە

en: Asmera
ug: ئاسمارا - ئېرىترېيە

en: Asuncion
ug: ئاسۇنسىيون - پاراگۋاي

en: Athens
ug: ئافېنا - گرېتسىيە

en: Atikokan
ug: ئاتىكوكان - كانادا

en: Atka
ug: ئاتكا - ئالياسكا@ئامېرىكا

en: Atlantic
ug: ئاتلانتىك ئوكيان

en: Auckland
ug: ئوكلاند - يېڭى زېلاندىيە

en: Australia
ug: ئاۋسترالىيە

en: Azores
ug: ئەيزورز - پورتۇگالىيە

en: Baghdad
ug: باغداد - ئىراق

en: Bahia
ug: بائىيە - برازىلىيە

en: Bahrain
ug: بەھرەين

en: Baku
ug: باكۇ - ئەزەربەيجان

en: Bamako
ug: باماكو - مالى

en: Bangkok
ug: باڭكوك - تايلاند

en: Bangui
ug: بانگۇي - ئوتتۇرا ئافرىقا

en: Banjul
ug: بانجۇل - گامبىيە

en: Barbados
ug: باربادوس

en: Beirut
ug: بېيرۇت - لىۋان

en: Belem
ug: بېلېم - برازىلىيە

en: Belfast
ug: بېلفاست - شىمالىي ئىرلاندىيە

en: Belgrade
ug: بېلگراد - سېربىيە

en: Belize
ug: بېلىز - ئوتتۇرا ئامېرىكا

en: Berlin
ug: بېرلىن - گېرمانىيە

en: Bermuda
ug: بېرمۇدا - ئەنگىلىيە

en: Bishkek
ug: بىشكەك - قىرغىزىستان

en: Bissau
ug: بىساۋ - گىنى بىساۋ

en: Blanc-Sablon
ug: بلەنك- سابلون - كانادا

en: Blantyre
ug: بلانتىر - مالاۋى

en: Boa Vista
ug: بوئا ۋىستا - برازىلىيە

en: Bogota
ug: بوگوتا - كولومبىيە

en: Boise
ug: بويزى - ئايداخو@ئامېرىكا

en: Bratislava
ug: براتىسلاۋا - سلوۋاكىيە

en: Brazzaville
ug: براززاۋىل - كونگو

en: Brisbane
ug: برىزبەن - ئاۋسترالىيە

en: Broken Hill
ug: بروكېن خىل - ئاۋسترالىيە

en: Brunei
ug: برۇنېي

en: Brussels
ug: بىريۇسسېل - بېلگىيە

en: Bucharest
ug: بۇخارېست - رۇمىنىيە

en: Budapest
ug: بۇداپېشت - ۋېنگرىيە

en: Buenos Aires
ug: بۇئېنوس ئايرېس

en: Bujumbura
ug: بۇجۇمبۇرا - بۇرۇندى

en: Cairo
ug: قاھىرە - مىسىر

en: Calcutta
ug: كالكۇتتا - ھىندىستان

en: Cambridge Bay
ug: كامبرىج بەي - كانادا

en: Campo Grande
ug: كامپو گرەند - برازىلىيە

en: Canary
ug: كانارى - ئىسپانىيە

en: Canberra
ug: كانبېررا - ئاۋسترالىيە

en: Cancun
ug: كاڭكۇن - مېكسىكا

en: Cape Verde
ug: كەيپ ۋېرد

en: Caracas
ug: كاراكوس - ۋېنېسۇئېلا

en: Casablanca
ug: كاسابلانكا - ماراكەش

en: Casey
ug: كاسېي

en: Catamarca
ug: كاتاماركا

en: Cayenne
ug: كايەن - گۇييان@فرانسىيە

en: Cayman
ug: كايمان - كارىب دېڭىزى@ئەنگىلىيە

en: Center
ug: سېنتېر - ئىندىئانا@ئامېرىكا

en: Ceuta
ug: سېۋتا - ئىسپانىيە

en: Chagos
ug: چاگوس - ئەنگىلىيە

en: Chatham
ug: چاتېم

en: Chicago
ug: چىكاگو - ئىللىنوئىس@ئامېرىكا

en: Chihuahua
ug: چىۋاۋا - مېكسىكا

en: Chisinau
ug: كىشىنيوۋ - مولداۋىيە

en: Choibalsan
ug: چويبالسان - موڭغۇلىيە

en: Chongqing
ug: چۇڭچىڭ - جۇڭگو

en: Christmas
ug: كرىستماس

en: Chungking
ug: چۇڭچىڭ - جۇڭگو

en: Cocos
ug: كوكوس

en: Colombo
ug: كولومبو - سرى لانكا

en: ComodRivadavia
ug: كومودرىۋاداۋىيا

en: Comoro
ug: قەمەر ئارىلى

en: Conakry
ug: كوناكرى - گۋىنىيە

en: Copenhagen
ug: كوپېنھاگېن - دانىيە

en: Coral Harbour
ug: كورېل پورتى - كانادا

en: Cordoba
ug: كوردوبا

en: Costa Rica
ug: كوستارىكا

en: Cuiaba
ug: كۇيابا - برازىلىيە

en: Curacao
ug: كۇراساۋ - ۋېنېسۇئېلا

en: Currie
ug: كۇررى - شوتلاندىيە@ئەنگىلىيە

en: Dacca
ug: داككا - بېنگال

en: Dakar
ug: داكار - سېنېگال

en: Damascus
ug: دەمەشق - سۈرىيە

en: Danmarkshavn
ug: دانماركشاۋن - گرېنلاندىيە

en: Dar es Salaam
ug: دار-ئېس-سالام - تانزانىيە

en: Darwin
ug: دارۋىن - ئاۋسترالىيە

en: Davis
ug: دەيۋىس - ئانتاركتىكا@ئاۋسترالىيە

en: Dawson
ug: داۋسون

en: Dawson Creek
ug: داۋسون كرىك - كانادا

en: Denver
ug: دېنۋېر - كولورادو@ئامېرىكا

en: Detroit
ug: دېترويت - مىچىگان@ئامېرىكا

en: Dhaka
ug: داككا - بېنگال

en: Dili
ug: دىلى - شەرقىي تېمۇر

en: Djibouti
ug: جىبۇتى - جىبۇتى

en: Dominica
ug: دومىنىكا

en: Douala
ug: دوئالا - كامېرۇن

en: Dubai
ug: دۇبەي - ئەرەب بىرلەشمە خەلىپىلىكى

en: Dublin
ug: دۇبلىن - ئىرېلاندىيە

en: DumontDUrville
ug: دۇمونت دۇرۋىللې - ئانتاركتىكا@فرانسىيە

en: Dushanbe
ug: دۈشەنبە - تاجىكىستان

en: Easter
ug: ئېستېر ئارىلى - چىلى

en: Edmonton
ug: ئېدمونتون - ئالبېرتا@كانادا

en: Efate
ug: ئېفەيت ئارىلى - ۋانۇئاتۇ

en: Eirunepe
ug: ئېيرۇنېپې - برازىلىيە

en: El Aaiun
ug: ئەلئەيۇن - ماراكەش

en: El Salvador
ug: ئەل سالۋادور

en: Enderbury
ug: ئېندېربارى ئارىلى - كىرىباتى

en: Ensenada
ug: ئېنسېنادا - مېكسىكا

en: Etc
ug: باشقىلار

en: Eucla
ug: ئېۋكلا - ئاۋسترالىيە

en: Europe
ug: ياۋروپا

en: Faeroe
ug: فارويې - دانىيە

en: Fakaofo
ug: فاكاۋفو ئارىلى

en: Faroe
ug: فارويې - دانىيە

en: Fiji
ug: فىجى

en: Fort Wayne
ug: فورت ۋەين - ئىندىيانا@ئامېرىكا

en: Fortaleza
ug: فورتالېزا - برازىلىيە

en: Freetown
ug: فرېتوۋن - سېررالېئون

en: Funafuti
ug: فۇنافۇتى - تۇۋالۇ

en: Gaborone
ug: گابورون - بوتسۋانا

en: Galapagos
ug: گالاپاگوس

en: Gambier
ug: گامبيېر ئارىلى - فرانسىيە

en: Gaza
ug: غەززە - پەلەستىن

en: Gibraltar
ug: جىبرولتار - ئەنگىلىيە

en: Glace Bay
ug: گلاسسى بەي - كانادا

en: Godthab
ug: گۇدخۇب/نۇك - گرېنلاندىيە

en: Goose Bay
ug: گۇس بەي - كانادا

en: Grand Turk
ug: گرەند تۈرك ئارىلى - ئەنگىلىيە

en: Greenwich
ug: گرىنۋىچ

en: Grenada
ug: گرېنادا

en: Guadalcanal
ug: گۋادالكانال ئارىلى - سولومون@ئەنگىلىيە

en: Guadeloupe
ug: گۇادېلۇپ - فرانسىيە

en: Guam
ug: گۇئام ئارىلى - ئامېرىكا

en: Guatemala
ug: گۋاتېمالا

en: Guayaquil
ug: گۇاياكىل - ئېكۋاتور

en: Guernsey
ug: گېرنزى - ئەنگىلىيە

en: Guyana
ug: گايئانا

en: Halifax
ug: خالىفاكس

en: Harare
ug: خارارې - زېمبابۋې

en: Harbin
ug: خاربىن - جۇڭگو

en: Havana
ug: ھاۋانا - كۇبا

en: Helsinki
ug: خېلسىنكى - فىنلاندىيە

en: Hermosillo
ug: ئېرموسىلو - مېكسىكا

en: Ho Chi Minh
ug: خوچىمىن - ۋېيتنام

en: Hobart
ug: خوبارت - ئاۋسترالىيە

en: Hong Kong
ug: شياڭگاڭ - جۇڭگو

en: Honolulu
ug: ھونولولو - ھاۋاي@ئامېرىكا

en: Hovd
ug: خوۋد - موڭغۇلىيە

en: Indian
ug: ئىندىئان

en: Indiana
ug: ئىندىئانا - ئامېرىكا

en: Indianapolis
ug: ئىندىياناپولىس

en: Inuvik
ug: ئىنۋىك - كانادا

en: Iqaluit
ug: ئىقالىيۇت - كانادا

en: Irkutsk
ug: ئىركۇتسكى - روسىيە

en: Isle of Man
ug: مەن ئارىلى - ئەنگىلىيە

en: Istanbul
ug: ئىستانبۇل - تۈركىيە

en: Jakarta
ug: جاكارتا - ھىندونېزىيە

en: Jamaica
ug: يامايكا

en: Jan Mayen
ug: مايېن ئارىلى - نورۋېگىيە

en: Jayapura
ug: ياۋاپۇرا - ھىندونېزىيە

en: Jersey
ug: جېرزىي - ئەنگىلىيە

en: Jerusalem
ug: يېرۇسالېم - ئىسرائىلىيە

en: Johannesburg
ug: يوھاننېسبۇرگ - جەنۇبىي ئافرىقا

en: Johnston
ug: جونستون

en: Jujuy
ug: سان سالۋادور جۇجۇي

en: Juneau
ug: جۇنوۋ - ئالياسكا@ئامېرىكا

en: Kabul
ug: كابۇل - ئافغانىستان

en: Kaliningrad
ug: كالىنىنگراد - روسىيە

en: Kamchatka
ug: كامچاتكا - روسىيە

en: Kampala
ug: كامپالا - ئۇگاندا

en: Karachi
ug: كاراچى - ھىندىستان

en: Kashgar
ug: قەشقەر

en: Katmandu
ug: كاتماندۇ - نېپال

en: Kentucky
ug: كېنتاكى - ئامېرىكا

en: Kerguelen
ug: كېرگېلېن - فرانسىيە

en: Khartoum
ug: خارتۇم - سۇدان

en: Kiev
ug: كىيېۋ - ئۇكرائىنا

en: Kigali
ug: كىگالى - رۋاندا

en: Kinshasa
ug: كىنشاسا - كونگو

en: Kiritimati
ug: كىرىتىماتى ئارىلى - كىرىباتى

en: Knox
ug: نوكس

en: Knox IN
ug: نوكس IN

en: Kolkata
ug: كولكاتا - بېنگال

en: Kosrae
ug: كوۋشاي - مىكرونېزىيە

en: Krasnoyarsk
ug: كرېسنويارسكى - روسىيە

en: Kuala Lumpur
ug: كۇئالا لۇمپۇر - مالايسىيە

en: Kuching
ug: كۇچىڭ - مالايسىيە

en: Kuwait
ug: كۇۋەيت

en: Kwajalein
ug: كۋاجىلىن - مارشالل

en: LHI
ug: لورد خاۋ ئارىلى - ئاۋسترالىيە

en: La Paz
ug: لا پاز - بولىۋىيە

en: La Rioja
ug: لا ريوجا

en: Lagos
ug: لاگوس - نىگېرىيە

en: Libreville
ug: لىبرېۋىل - گابون

en: Lima
ug: لىما - پېرۇ

en: Lindeman
ug: لىندېمان ئارىلى - ئاۋسترالىيە

en: Lisbon
ug: لىسبون - پورتۇگالىيە

en: Ljubljana
ug: ليۇبليانا - سلوۋېنىيە

en: Lome
ug: لومې - توگو

en: London
ug: لوندون - ئەنگىلىيە

en: Longyearbyen
ug: لوڭيېربىن - سۋالبارد

en: Lord Howe
ug: لورد خاۋ ئارىلى - ئاۋسترالىيە

en: Los Angeles
ug: لوس ئانجېلېس - كالىفورنىيە@ئامېرىكا

en: Louisville
ug: لۇئىۋىل

en: Luanda
ug: لۇئاندا - ئانگولا

en: Lubumbashi
ug: لۇبۇمباشى - كونگو

en: Lusaka
ug: لۇساكا - زامبىيە

en: Luxembourg
ug: ليۇكسېمبورگ - ليۇكسېمبورگ

en: Macao
ug: ئاۋمېن - جۇڭگو

en: Macau
ug: ئاۋمېن - جۇڭگو

en: Maceio
ug: ماسېيو - برازىلىيە

en: Madeira
ug: مەدېرە - پورتۇگالىيە

en: Madrid
ug: مادرىد - ئىسپانىيە

en: Magadan
ug: ماگادان - روسىيە

en: Mahe
ug: ماھې - ھىندىستان

en: Majuro
ug: ماجېرو - مارشالل

en: Makassar
ug: ماكاسسار - ھىندونېزىيە

en: Malabo
ug: مالابو - ئېكۋاتور گۋېنىيىسى

en: Maldives
ug: مالدىۋې

en: Malta
ug: مالتا

en: Managua
ug: ماناگۇئا - نىكاراگۇئا

en: Manaus
ug: ماناۋس - برازىلىيە

en: Manila
ug: مانىلا - فىلىپپىن

en: Maputo
ug: ماپۇتو - موزامبېك

en: Marengo
ug: مارېنگو

en: Mariehamn
ug: مارىيخام - فىنلاندىيە

en: Marigot
ug: مارىگوت - دومىنىكا

en: Marquesas
ug: ماركۇزېس ئارىلى - پولېنىزىيە@فرانسىيە

en: Martinique
ug: مارتىنىك - فرانسىيە

en: Maseru
ug: ماسېرۇ - لىسۇتۇ

en: Mauritius
ug: ماۋرىتىئۇس

en: Mawson
ug: ماۋسون - ئانتاركتىكا@ئاۋسترالىيە

en: Mayotte
ug: مايوت - فرانسىيە

en: Mazatlan
ug: مازاتلان - مېكسىكا

en: Mbabane
ug: مبابانې - سۋېزىلاند

en: McMurdo
ug: ماكمۇردو - ئانتاركتىكا@ئامېرىكا

en: Melbourne
ug: مېلبورن - ئاۋسترالىيە

en: Mendoza
ug: مېندوزا

en: Menominee
ug: مېنومىنى - ۋىسكونسىن@ئامېرىكا

en: Merida
ug: مېرىدا - ئىسپانىيە

en: Mexico City
ug: مېكسىكا شەھىرى - مېكسىكا

en: Midway
ug: مىدۋەي ئارىلى - ئامېرىكا

en: Minsk
ug: مىنسكى - بېلوروسىيە

en: Miquelon
ug: مىكۇلون - فرانسىيە

en: Mogadishu
ug: مۇقدېشو - سومالى

en: Monaco
ug: موناكو

en: Moncton
ug: ماڭكتېن - كانادا

en: Monrovia
ug: مونروۋىيە - لىبېرىيە

en: Monterrey
ug: مونتېرېي - مېكسىكا

en: Montevideo
ug: مونتېۋىدېو- ئۇرۇگۋاي

en: Monticello
ug: مونتىچېلو

en: Montreal
ug: مونترېئال - كانادا

en: Montserrat
ug: مونتسېرات - ئەنگىلىيە

en: Moscow
ug: موسكۋا - رۇسىيە

en: Muscat
ug: مەسقات - ئومان

en: NSW
ug: نيۇ سوۋس ۋەلېس - ئاۋسترالىيە

en: Nairobi
ug: نايروبى - كېنىيە

en: Nassau
ug: ناسساۋ - گېرمانىيە

en: Nauru
ug: نائۇرۇ - مىكرونېزىيە

en: Ndjamena
ug: ئىنجامېنا - چاد

en: New Salem
ug: يېڭى سالېم

en: New York
ug: نيۇيورك - ئامېرىكا

en: Niamey
ug: نىئامېي - نىگېر

en: Nicosia
ug: نىكوزىيە - سىپرۇس

en: Nipigon
ug: نىپىگون - ئونتارىئو@كانادا

en: Niue
ug: نيۇئېي ئارىلى - پولىنېزىيە

en: Nome
ug: نوم

en: Norfolk
ug: نورفېك - ئەنگىلىيە

en: Noronha
ug: نورونخا - برازىلىيە

en: North
ug: شىمال

en: North Dakota
ug: جەنۇبىي داكوتا

en: Nouakchott
ug: ناۋاكشوت - ماۋرىيانىيە

en: Noumea
ug: نۇمېئا - يېڭى كالېدونىيە@فرانسىيە

en: Novosibirsk
ug: نېۋېسىبىرسكى - روسىيە

en: Omsk
ug: ئومسكى - روسىيە

en: Oral
ug: ئورال - قازاقىستان

en: Oslo
ug: ئوسلو - نورۋېگىيە

en: Ouagadougou
ug: ۋاگېدۇگۇ - بۇركىنا فاسو

en: Pacific
ug: تىنچ ئوكيان

en: Pago Pago
ug: پاڭگو پاڭگو - ساموئا

en: Palau
ug: پالاۋ

en: Palmer
ug: پالمېر

en: Panama
ug: پاناما

en: Pangnirtung
ug: پاڭنىرتاڭ - كانادا

en: Paramaribo
ug: پارامارىبو - سۇرىنام

en: Paris
ug: پارىژ - فرانسىيە

en: Perth
ug: پېيرت - شوتلاندىيە@ئەنگىلىيە

en: Petersburg
ug: پېتىرسبۇرگ

en: Phnom Penh
ug: پېنومپېن - كامبودژا

en: Phoenix
ug: فىنىكىس - ئارىزونا@ئامېرىكا

en: Pitcairn
ug: پىتكەيرن ئارىلى - ئەنگىلىيە

en: Podgorica
ug: پودگارىكا - مونتېنېگرو

en: Ponape
ug: پونپېي - مىكرونېزىيە

en: Pontianak
ug: پونتياناك - ھىندونېزىيە

en: Port Moresby
ug: پورت مورزبى - پاپۇئا يېڭى گۋېنىيىسى

en: Port of Spain
ug: پورت سپەين - ترېناند ۋە توباكو

en: Port-au-Prince
ug: پورت-ئو-پرىنس - ھايتى

en: Porto Acre
ug: پورتو ئاكرى - برازىلىيە

en: Porto Velho
ug: پورتو ۋېلو - برازىلىيە

en: Porto-Novo
ug: پورتو-نوۋو - بېنىن

en: Prague
ug: پراگا - چېخ

en: Puerto Rico
ug: پۇئېرتو رىكو

en: Pyongyang
ug: پيوڭياڭ - چاۋشيەن

en: Qatar
ug: قاتار

en: Queensland
ug: كۋىنزلەند - ئاۋسترالىيە

en: Qyzylorda
ug: قىزىلئوردا - قازاقىستان

en: Rainy River
ug: رەينى رىۋېر

en: Rangoon
ug: رانگون - بېرما

en: Rankin Inlet
ug: رانكىن ئىنلېت - كانادا

en: Rarotonga
ug: راروتونگا - يېڭى زېلاندىيە

en: Recife
ug: رېسىفى - برازىلىيە

en: Regina
ug: رىجاينا - كانادا

en: Resolute
ug: رېسوليۇت - كانادا

en: Reunion
ug: رېينيون - فرانسىيە

en: Reykjavik
ug: رېيكياۋىك - ئىسلاندىيە

en: Riga
ug: رىگا - لاتۋىيە

en: Rio Branco
ug: رىيو برانكو - ئاكرى@برازىلىيە

en: Rio Gallegos
ug: رىيو گالېگوس

en: Riyadh
ug: رىياد - سەئۇدى ئەرەبىستان

en: Rome
ug: رىم - ئىتالىيە

en: Rosario
ug: روسارىيو

en: Rothera
ug: روزېرا - ئانتاركتىكا@ئەنگىلىيە

en: Saigon
ug: خوچىمىن - ۋيېتنام

en: Saipan
ug: سايپان - ئامېرىكا

en: Sakhalin
ug: ساخالىن - روسىيە

en: Samara
ug: سامارا - روسىيە

en: Samarkand
ug: سەمەرقەند - ئۆزبېكستان

en: Samoa
ug: ساموئا

en: San Juan
ug: سان جۇئان

en: San Luis
ug: سان لۇئىس

en: San Marino
ug: سان مارىنو

en: Santiago
ug: سانتياگو - چىلى

en: Santo Domingo
ug: سانتو دومىنگو - دومىنىكا

en: Sao Paulo
ug: سان پاۋلو - برازىلىيە

en: Sao Tome
ug: ساۋ تومې - ساۋ تومې ۋە پرىنسىپ

en: Sarajevo
ug: سارايېۋو - بوسنىيە-گېرتسېگوۋىنا

en: Scoresbysund
ug: سكورېسبايساند - گرېنلاندىيە

en: Seoul
ug: سېئۇل - كورىيە

en: Shanghai
ug: شاڭخەي - جۇڭگو

en: Shiprock
ug: شىپروك - يېڭى مېكسىكا@ئامېرىكا

en: Simferopol
ug: سىمفېروپول - ئۇكرائىنا

en: Singapore
ug: سىنگاپور

en: Skopje
ug: سكوپيې - ماكېدونىيە

en: Sofia
ug: سوفىيە - بۇلغارىيە

en: South
ug: جەنۇب

en: South Georgia
ug: جەنۇبىي جورجىيە - ئەنگىلىيە

en: South Pole
ug: جەنۇبىي قۇتۇپ

en: St Barthelemy
ug: ساينت بارتېلېمي - فرانسىيە

en: St Helena
ug: ساينت ھېلېنا - ئەنگىلىيە

en: St Johns
ug: ساينت جونس

en: St Kitts
ug: ساينت كىتس

en: St Lucia
ug: ساينت لۇسىيا

en: St Thomas
ug: ساينت توماس - ئونتارىئو@كانادا

en: St Vincent
ug: ساينت ۋىنسېنت

en: Stanley
ug: ستەنلېي

en: Stockholm
ug: ستوكھولم - شۋېتسىيە

en: Swift Current
ug: سۋىفت كارېنت - كانادا

en: Sydney
ug: سىدنېي - ئاۋسترالىيە

en: Syowa
ug: شوۋا - ياپونىيە

en: Tahiti
ug: تاخىتى ئارىلى - پولىنېزىيە@فرانسىيە

en: Taipei
ug: تەيپېي - تەيۋەن

en: Tallinn
ug: تاللىن - ئېستونىيە

en: Tarawa
ug: تاراۋا - كىرىباس

en: Tashkent
ug: تاشكەنت - ئۆزبېكىستان

en: Tasmania
ug: تاسمانىيە - ئاۋسترالىيە

en: Tbilisi
ug: تىبلىس - گىرۇزىيە

en: Tegucigalpa
ug: تېگۇچىگالپا - گوندۇراس

en: Tehran
ug: تېھران - ئىران

en: Tel Aviv
ug: تېل-ئاۋېۋ - ئىسرائىلىيە

en: Tell City
ug: تېل شەھىرى

en: Thimbu
ug: تىمپۇ - بۇتان

en: Thimphu
ug: تىمپۇ - بۇتان

en: Thule
ug: قاناق - گرېنلانديە

en: Thunder Bay
ug: ساندېر بەي - ئونتارىئو@كانادا

en: Tijuana
ug: تىۋانا - مېكسىكا

en: Timbuktu
ug: تىمبۇكتۇ - مالى

en: Tirane
ug: تىرانا - ئالبانىيە

en: Tiraspol
ug: تىراسپول - مولداۋىيە

en: Tokyo
ug: توكيو - ياپونىيە

en: Tongatapu
ug: تونگاتاپۇ - تونگا

en: Toronto
ug: تورونتو - كانادا

en: Tortola
ug: تورتولا - ئەنگىلىيە

en: Tripoli
ug: ترىپولى - لىۋىيە

en: Truk
ug: چۇك - مىكرونېزىيە

en: Tucuman
ug: تۇكۇمەن

en: Tunis
ug: تۇنىس - تۇنىس

en: Ujung Pandang
ug: ماكاسسار - ھىندونېزىيە

en: Ulaanbaatar
ug: ئۇلانباتور - موڭغۇلىيە

en: Ulan Bator
ug: ئۇلانباتور - موڭغۇلىيە

en: Universal
ug: ئۇنىۋېرسال

en: Urumqi
ug: ئۈرۈمچى

en: Ushuaia
ug: ئۇشۋائىيە

en: Uzhgorod
ug: ئۇزخورود - ئۇكرائىنا

en: Vaduz
ug: ۋادۇز - لېخچېنشتېين

en: Vancouver
ug: ۋانكۇۋېر - كانادا

en: Vatican
ug: ۋاتىكان

en: Vevay
ug: ۋىۋى

en: Victoria
ug: ۋىكتورىيە

en: Vienna
ug: ۋېنا - ئاۋسترىيە

en: Vientiane
ug: ۋيېنتيان - لائوس

en: Vilnius
ug: ۋىلنيۇس - لىتۋا

en: Vincennes
ug: ۋىنسېننېس

en: Virgin
ug: ۋىرجىن

en: Vladivostok
ug: ۋلادىۋوستوك - روسىيە

en: Volgograd
ug: ۋولگاگراد - روسىيە

en: Vostok
ug: ۋوستوك - روسىيە

en: Wake
ug: ۋەيك ئارىلى - ئامېرىكا

en: Wallis
ug: ۋولىس ئارىلى - فرانسىيە

en: Warsaw
ug: ۋارشاۋا - پولشا

en: West
ug: غەرب

en: Whitehorse
ug: ۋايتخورس

en: Winamac
ug: ۋىناماك

en: Windhoek
ug: ۋىندخوك - نامىبىيە

en: Winnipeg
ug: ۋىنپېگ - كانادا

en: Yakutat
ug: ياكېتات- ئالياسكا@ئامېرىكا

en: Yakutsk
ug: ياكۇتسكى - روسىيە

en: Yancowinna
ug: يانسوۋىننا - ئاۋسترالىيە

en: Yap
ug: ياپ ئارىلى - مىكرونېزىيە

en: Yekaterinburg
ug: يېكاتېرىنبۇرگ - روسىيە

en: Yellowknife
ug: يېلونايف - كانادا

en: Yerevan
ug: ئېرېۋان - ئەرمېنىيە

en: Zagreb
ug: زاگرېب - كرودىيە

en: Zaporozhye
ug: زاپورىجيا - ئۇكرائىنا

en: Zulu
ug: زۇلۇ

en: Zurich
ug: سيۇرىخ - شۋېتسارىيە
