Development (future 3.4) - en to ug translation catalogue (1605 entries)

en: 
    <h1>Error establishing a database connection</h1>
    <p>This either means that the username and password information in your <code>wp-config.php</code> file is incorrect or we can't contact the database server at <code>%s</code>. This could mean your host's database server is down.</p>
    <ul>
    	<li>Are you sure you have the correct username and password?</li>
    	<li>Are you sure that you have typed the correct hostname?</li>
    	<li>Are you sure that the database server is running?</li>
    </ul>
    <p>If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href='http://wordpress.org/support/'>WordPress Support Forums</a>.</p>
ug: 
    <h1>ساندانغا ئۇلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى</h1>
    <p>بۇ سىزنىڭ <code>wp-config.php</code> ھۆججىتىڭىزدىكى ئىشلەتكۈچى نامىڭىز ۋە پارولىڭىزنىڭ توغرا ئەمەسلىكىنى، ياكى ساندان مۇلازىمېتىرى <code>%s</code> بىلەن ئالاقىلەشكىلى بولمىغانلىقىنى چۈشەندۈرىدۇ. مۇلازىمېتىردىكى ساندان ئىشتىن توختاپ قالغان بولۇشىمۇ مۇمكىن.</p>
    <ul>
    	<li>ئىشلەتكۈچى نامىڭىز ۋە پارولىڭىزنىڭ توغرا ئىكەنلىكىگە جەزم قىلالامسىز؟</li>
    	<li>مۇلازىمېتىر نامىنى توغرا كىرگۈزگەنلىكىڭىزگە جەزم قىلالامسىز؟</li>
    	<li>ساندان مۇلازىمېتىرىڭىزنىڭ نورمال ئىشلەۋاتقانلىقىغا جەزم قىلالامسىز؟</li>
    </ul>
    <p>بۇلارنى جەزملەشتۈرەلمىسىڭىز تور مۇلازىمەتچىڭىز بىلەن ئالاقىلىشىپ بېقىشىڭىزغا توغرا كېلىشى مۇمكىن. يەنىلا ياردەمگە ئېھتىياجلىق بولسىڭىز ھەرقاچان <a href="http://ug.forums.wordpress.org/">ۋوردپرەس مۇنبىرى</a> ياكى <a href='http://wordpress.org/support/'>ۋوردپرەس قوللاش مۇنبىرى (ئىنگلىزچە)</a> غا قاراپ باقسىڭىز بولىدۇ.</p>

en:  and
ug: ۋە

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
ug: "caller_get_posts" ئەمەلدىن قالدى. ئۇنىڭ ئورنىغا "ignore_sticky_posts" نى ئىشلىتىڭ.

en: % Comments
ug: % ئىنكاس

en: %1$s %2$d
ug: %2$d-يىل %1$s

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
ug: %1$s %2$s %3$s كاتېگورىيىسىنىڭ تەرمىلىرى

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
ug: %1$s %2$s %3$s نىڭ ئىنكاس تەرمىلىرى

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
ug: %1$s %2$s %3$s خەتكۈش تەرمىلىرى

en: %1$s %2$s Comments Feed
ug: %1$s %2$s ئىنكاس تەرمىلىرى

en: %1$s %2$s Feed
ug: %1$s %2$s تەرمىلەر

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
ug: %1$s %2$s %3$s ئاپتورلۇقىدىكى تەرمىلەر

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
ug: %1$s %2$s &#8220;%3$s&#8221; تەرمىلىرى ئۈچۈن ئىزدەش نەتىجىسى

en: %1$s - Comments on %2$s
ug: %1$s - %2$s دىكى ئىنكاسلار

en: %1$s [Autosave]
ug: %1$s [ئاپتوماتىك ساقلاش]

en: %1$s [Current Revision]
ug: %1$s [نۆۋەتتىكى ئۆزگەرتىلگەن نەشرى]

en: %1$s and %2$s.
ug: %1$s ۋە %2$s.

en: %1$s at %2$s
ug: %1$s سائەت %2$s

en: %1$s comments recovered.
ug: %1$s ئىنكاس ئەسلىگە كەلتۈرۈلدى.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ug: %2$s نەشرىدىن باشلاپ %1$s نى ئىشلىتىش <strong>تەۋسىيە قىلىنمايدۇ</strong>, ماس ئالماشتۇرۇلمىمۇ تەمىنلەنمەيدۇ.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
ug: %2$s نەشرىدىن باشلاپ %1$s نى ئىشلىتىش <strong>تەۋسىيە قىلىنمايدۇ</strong>! ئۇنىڭ ئورنىغا %3$s نى ئىشلىتىڭ.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
ug: «%1$s» پەخىرلىك %2$s تە قۇرۇلدى

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
ug: %1$s <strong>خاتا</strong>ئىشلىتىلدى. %2$s %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ug: %1$s نى ئىشلىتىش %2$s نەشرىدىن باشلاپ <strong>تەۋسىيە قىلىنمىغان</strong>. ئالماشتۇرۇپ ئىشلەتكۈدەك بىرەرسىمۇ يوق.

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
ug: %1$s نى ئىشلىتىش %2$s نەشرىدىن باشلاپ <strong>تەۋسىيە قىلىنمىغان</strong>. ئۇنىڭ ئورنىغا %3$s نى ئىشلىتىڭ.

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
ug[0]: %d قىستۇرمىنىڭ يېڭىلانمىسى
ug[1]: %d قىستۇرمىنىڭ يېڭىلانمىسى

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
ug[0]: %d ئۇسلۇب يېڭىلانغان
ug[1]: %d ئۇسلۇب يېڭىلانغان

en: %d WordPress Update
ug: %d ۋوردپرەس يېڭىلانمىسى

en: %d queries. %s seconds.
ug: %d ئىزدەلدى. %s سېكۇنت ۋاقىت كەتتى.

en: %s ago
ug: %s بۇرۇن

en: %s approved | %s approved
ug[0]: %s تەستىقلانغان
ug[1]: %s تەستىقلانغان

en: %s changed the comment status to %s
ug: %s ئىنكاس ھالىتىنى %s قىلىپ ئۆزگەرتتى

en: %s comment awaiting moderation | %s comments awaiting moderation
ug[0]: %s ئىنكاس تەستىق كۈتۈۋاتىدۇ
ug[1]: %s ئىنكاس تەستىق كۈتۈۋاتىدۇ

en: %s day | %s days
ug[0]: %s كۈن
ug[1]: %s كۈن

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
ug: %s كۆپ ھۆججەت يۈكلىگۈچنىڭ تور كۆرگۈچىڭىزدىكى ئەڭ چوڭ ھۆججەت يۈكلەش چېكىدىن ئېشىپ كەتتى.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
ug: %s بۇ تور بەتنىڭ ھۆججەت يۈكلەش چېكىدىن ئېشىپ كەتتى.

en: %s hour | %s hours
ug[0]: %s سائەت
ug[1]: %s سائەت

en: %s is a protected WP option and may not be modified
ug: %s قوغدالغان ۋوردپرەس تاللىشى بولغاچقا ئۆزگەرتىشكە بولمايدۇ

en: %s is your new username
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچى نامىڭىز %s بولدى

en: %s min | %s mins
ug[0]: %s مىنۇت
ug[1]: %s مىنۇت

en: %s reported this comment as not spam
ug: %s بۇ ئىنكاسنى سپەم ئەمەس دەپ دوكلاد قىلدى

en: %s reported this comment as spam
ug: %s بۇ ئىنكاسنى سپەم دەپ دوكلاد قىلدى

en: %s topic | %s topics
ug[0]: %s پارچە تېما
ug[1]: %s پارچە تېما

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
ug: &#8220;%s&#8221; نى يۈكلەش مەغلۇب بولدى.

en: &laquo; Back
ug: &laquo; قايتىش

en: &laquo; Older Comments
ug: &laquo; كونىراق ئىنكاسلار

en: &laquo; Previous
ug: &laquo; ئالدىنقى

en: &laquo; Previous Page
ug: &laquo; ئالدىنقى بەت

en: &larr; Back to %s
ug: &larr; %s بېتىگە يۆتكىلىش

en: &lt; Prev
ug: &lt; ئالدىنقى

en: &mdash; Select &mdash;
ug: &mdash; تاللاش &mdash;

en: (Edit)
ug: (تەھرىرلەش)

en: (Must be at least 4 characters, letters and numbers only.)
ug: (ئەڭ كامىدا 4 دانە، پەقەت ھەرپ- بەلگە ۋە رەقەملا بولۇشى كېرەك.)

en: (This message was added in version %s.)
ug: (بۇ تېكىست %s نەشرىدە قوشۇلغان.)

en: (more...)
ug: (تېخىمۇ كۆپ...)

en: (no title)
ug: (تېمىسىز)

en: (required)
ug: (تەلەپ قىلىنىدۇ)

en: ,
ug: ،

en: , and
ug: ، يەنە

en: -- Not set --
ug: -- بەلگىلەنمىگەن --

en: 1 Comment
ug: بىر ئىنكاس

en: <a href="%1$s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
ug: <a href="%1$s">ئاكىزمېت</a> بىلوگىڭىزنى سپەملەردىن قوغداۋاتىدۇ.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
ug[0]: <a href="%1$s">ئاكىزمېت</a> تور بېتىڭىزنى %2$s سپەم ئىنكاستىن ساقلاپ قالدى.
ug[1]: <a href="%1$s">ئاكىزمېت</a> تور بېتىڭىزنى %2$s سپەم ئىنكاستىن ساقلاپ قالدى.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
ug[0]: <a href="%1$s">ئاكىزمېت</a> تور بېتىڭىزنى <a href="%2$s">%3$s سپەم ئىنكاستىن</a> ساقلاپ قالدى.
ug[1]: <a href="%1$s">ئاكىزمېت</a> تور بېتىڭىزنى <a href="%2$s">%3$s سپەم ئىنكاستىن</a> ساقلاپ قالدى.

en: <a href="%s" target="_blank">Click here</a> to confirm that <a href="%s" target="_blank">Akismet.com is up</a>.
ug: <a href="%s" target="_blank">بۇ يەرنى چېكىپ</a> <a href="%s" target="_blank">Akismet.com </a> نىڭ نورمال ئىشلەۋاتقانلىقىنى جەزملەڭ.

en: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> is your new site. <a href="%3$s">Log in</a> as &#8220;%4$s&#8221; using your existing password.
ug: يېڭى تور بېتىڭىز <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> قۇرۇلدى. نۆۋەتتىكى پارولىڭىز بىلەن s &#8220;%4$s&#8221; ھالىتىدە <a href="%3$s">كىرىڭ</a>.

en: <a href="http://akismet.com/get/?return=true">What is this?</a>
ug: <a href="http://akismet.com/get/?return=true">بۇ نېمە؟</a>

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
ug: بۇ يازمىدىكى ئىنكاسلارنىڭ <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> تەرمىلىرى.

en: <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>
ug: <abbr title="ئۇنىۋېرسال مەنبە ئورۇن بەلگىلىگۈچ">ئادرېس</abbr>

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
ug: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">مۇنداق يازغان:</span>

en: <em>Rich editing</em>, also called WYSIWYG for What You See Is What You Get, means your text is formatted as you type. The rich editor creates HTML code behind the scenes while you concentrate on writing. Font styles, links and images all appear approximately as they will on the internet.
ug: <em>كۆرۈنمىلىك تەھرىرلەش</em>، يەنە WYSIWYG (ئىنگلىزچە What You See Is What You Get، يەنى «نېمىنى كۆرسىڭىز ئېرىشىدىغىنىڭىز شۇ بولىدۇ» دېگەن سۆزنىڭ قىسقارتىلمىسى) دەپمۇ ئاتىلىدىغان بولۇپ، تېكىستلەرنى ئۆزىڭىز خالىغان شەكىلدە يازالايدىغانلىقىڭىزنى بىلدۈرىدۇ. كۆرۈنمىلىك تەھرىرلىگۈچ ئارقا سەھنىدە سىز ئۈچۈن HTML كودى ھاسىل قىلىپ بېرىدۇ، شۇڭا سىز يازمىڭىزنى خاتىرجەم يازالايسىز. فونت ئۈنۈملىرى، ئۇلانما ۋە سۈرەتلەر دېگەنلەرنىڭ ھەممىسى تەھرىرلىگۈچتە ئەڭ ئاخىرى توردا كۆرۈنىدىغان ھالەتتە كۆرسىتىلىدۇ.

en: <h1>Already Installed</h1><p>You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.</p>
ug: <h1>قاچىلاپ بولۇنغان</h1><p>سىز ۋوردپرەسنى ئىلگىرى قاچىلاپ بولغان ئوخشايسىز. قايتا قاچىلاش ئۈچۈن ئاۋۋال كونا ساندان جەدۋەللىرىنى ئۆچۈرۈۋېتىڭ.</p>

en: <h1>Can&#8217;t select database</h1>
    <p>We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the <code>%1$s</code> database.</p>
    <ul>
    <li>Are you sure it exists?</li>
    <li>Does the user <code>%2$s</code> have permission to use the <code>%1$s</code> database?</li>
    <li>On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?</li>
    </ul>
    <p>If you don't know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="http://wordpress.org/support/">WordPress Support Forums</a>.</p>
ug: <h1>سانداننى تاللىغىلى بولمىدى</h1>
    <p>ساندان مۇلازىمېتىرىغا ئۇلانغان (ئىشلەتكۈچى نامى ۋە پارول توغرا دېگەن گەپ) بولسىمۇ، لېكىن <code>%1$s</code> نامىدىكى سانداننى تاللىغىلى بولمىدى.</p>
    <ul>
    <li>ئۇنىڭ مەۋجۇت ئىكەنلىكىگە جەزم قىلالامسىز؟</li>
    <li>ئىشلەتكۈچى <code>%2$s</code> نىڭ <code>%1$s</code> ساندىنىنى ئىشلىتىش ئىجازىتى بارمۇ؟</li>
    <li>بەزىبىر سىستېمىلاردا ساندان نامى ئىشلەتكۈچى نامىڭىزنىڭ ئالدىغا <code>username_%1$s</code>دېگەن شەكىلدە قوشۇلۇپ كېلىدۇ. شۇنىڭ ئىشىمىدۇ يا؟</li>
    </ul>
    <p>ئەگەر سانداننى قانداق قۇرۇشنى بىلمىسىڭىز <strong>تور مۇلازىمەتچىڭىز بىلەن ئالاقىلىشىڭ</strong>. ئەگەر قانچە قىلىپمۇ ئوڭۇشلۇق قىلالمىسىڭىز <a href="http://wordpress.org/support/">ۋوردپرەس قوللاش مۇنبىرى (ئىنگلىزچە)</a> دىن ياردەم ئۇچۇرلىرىغا ئېرىشەلىشىڭىز مۇمكىن.</p>

en: <p><em>The site you were looking for, <strong>%s</strong> does not exist, but you can create it now!</em></p>
ug: <p><em>سىز كۆرمەكچى بولغان تور بەت <strong>%s</strong> مەۋجۇت ئەمەسكەن. ئۇنى يېڭىدىن قۇرالايسىز!</em></p>

en: <p><em>The site you were looking for, <strong>%s</strong>, does not exist.</em></p>
ug: <p><em>سىز كۆرمەكچى بولغان تور بەت <strong>%s</strong> مەۋجۇت ئەمەسكەن.</em></p>

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
ug[0]: <strong class="count">%1$s سپەم</strong> <strong>ئاكىزمېت</strong> تەرىپىدىن توسۇۋېلىندى
ug[1]: <strong class="count">%1$s سپەم</strong> <strong>ئاكىزمېت</strong> تەرىپىدىن توسۇۋېلىندى

en: <strong>Author:</strong> %s
ug: <strong>ئاپتور:</strong> %s

en: <strong>Conflicting values for the constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> The value of SUBDOMAIN_INSTALL will be assumed to be your subdomain configuration setting.
ug: <strong>تۇراقلىق مىقدار VHOST ۋە SUBDOMAIN_INSTALL نىڭ قىممەتلىرى توقۇنۇشۇپ قالدى.</strong> SUBDOMAIN_INSTALL نىڭ قىممىتى قىسمىي تورىڭىزنىڭ سەپلىمە تەڭشىكى قىلىنىدۇ.

en: <strong>Could not find site <code>%1$s</code>.</strong> Searched for table <code>%2$s</code> in database <code>%3$s</code>. Is that right?
ug: <strong>تور بەت <code>%1$s</code> تېپىلمىدى.</strong> ئىزدەلگەن جەدۋەل: <code>%2$s</code> ساندان: <code>%3$s</code>. خاتا ئەمەستۇ؟

en: <strong>Database tables are missing.</strong> This means that MySQL is not running, WordPress was not installed properly, or someone deleted <code>%s</code>. You really should look at your database now.
ug: <strong>ساندان جەدۋەللىرى تېپىلمىدى.</strong> بۇ دېگەنلىك، MySQL قوزغالمىغان، ۋوردپرەس نورمال قاچىلانمىغان، ياكى بىرەيلەن <code>%s</code>نى ئۆچۈرۈۋەتكەن دېگەنلىكتۇر. ساندىنىڭىزنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: <code>$table_prefix</code> in <code>wp-config.php</code> can only contain numbers, letters, and underscores.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: <code>wp-config.php</code> ھۆججىتىدىكى <code>$table_prefix</code> ئۈچۈن پەقەت سان، لاتىن ھەرپلىرى ۋە ئاستى سىزىقچىنىلا ئىشلىتىشكە بولىدۇ.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href='http://www.google.com/cookies.html'>enable cookies</a> to use WordPress.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: تور كۆرگۈچىڭىزنىڭ Cookie ئىقتىدارى چەكلەنگەن ياكى ئۇنى قوللىمايدۇ. ۋوردپرەسنى ئىشلىتىش ئۈچۈن چوقۇم <a href='http://www.google.com/cookies.html'>Cookie نى قوزغىتىشىڭىز</a> كېرەك.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you... please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
ug: <strong>خاتالىق</strong>: سىزنى تىزىملىغىلى بولمىدى. <a href="mailto:%s">باشقۇرغۇچى</a> بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or e-mail address.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: ئىشلەتكۈچى نامى ياكى ئېلخەت ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: ئىشلەتكۈچى ئىسمى ياكى ئېلخەت ئادرېسى ئىناۋەتسىز.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: ئىشلەتكۈچى نامى ئىناۋەتسىز ياكى پارول خاتا.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username. <a href="%s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
ug: <strong>خاتالىق</strong>: ئىشلەتكۈچى نامى ئىناۋەتسىز. <a href="%s" title="پارولنى تېپىش">پارولىڭىزنى ئۇنتۇپسىزمۇ</a>؟

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: ئىشلەتكۈچى ئىسمىنى كىرگۈزۈڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: ئېلخەت ئادرېسىڭىزنى كىرگۈزۈڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: Site URL already taken.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: تور بەت ئادرېسى ئىشلىتىپ بولۇنغان.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: ئېلخەت ئادرېسى توغرا ئەمەس.

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: پارول كىرگۈزۈلمىدى.

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username <strong>%1$s</strong> is incorrect. <a href="%2$s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
ug: <strong>خاتالىق</strong>: ئىشلەتكۈچى نامى <strong>%1$s</strong> ئۈچۈن كىرگۈزگەن پارولىڭىز توغرا ئەمەس. <a href="%2$s" title="پارولنى تېپىش">پارولىڭىزنى ئۇنتۇپسىزمۇ</a>?

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: ئىشلەتكۈچى نامى كىرگۈزۈلمىدى.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: بۇ ئېلخەت ئادرېسىدا تىزىملاتقان ئىشلەتكۈچى يوق.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: بۇ ئېلخەت ئادرېسى تىزىملىتىلغان. باشقا بىرىنى تاللاڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered, please choose another one.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: بۇ ئىشلەتكۈچى نامى تىزىملىتىلىپ بولۇنغان. باشقا بىرىنى تاللاڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: ئىشلەتكۈچى نامى ئىناۋەتسىز. ئىناۋەتلىك نام كىرگۈزۈڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
ug: <strong>خاتالىق</strong>: ۋوردپرەسنىڭ %1$s نەشرى MySQL نىڭ %2$s ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرى بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: ھېساباتىڭىزغا سپەممېر دەپ بەلگە قويۇلغان.

en: <strong>ERROR</strong>: please enter a valid email address.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: ئىناۋەتلىك ئېلخەت ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: please fill the required fields (name, email).
ug: <strong>خاتالىق:</strong>  زۆرۈر ئۇچۇرلار(ئىسىم، ئېلخەت) نى چوقۇم تولدۇرۇڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: please type a comment.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: بىر ئىنكاس يېزىڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: problem creating site entry.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: تور بەت قوشۇشتا مەسىلە كۆرۈلدى.

en: <strong>Posted title:</strong> %s
ug: <strong>يوللانغان تېما:</strong> %s

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
ug: <strong>RSS خاتالىقى</strong>: %s

en: <strong>Sign up success!</strong> Please check your email for your Akismet API Key and enter it below.
ug: <strong>تىزىملىتىش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى!</strong> ئېلخېتىڭىزنى تەكشۈرۈپ، ئۇنىڭدىكى ئاكىزمېت API ئاچقۇچىڭىزنى تۆۋەندىكى رامكىغا كىرگۈزۈڭ.

en: <strong>XHTML:</strong> You can use these tags: <code>%s</code>
ug: <strong>XHTML:</strong> بۇ تەگلەرنى ئىشلىتەلەيسىز: <code>%s</code>

en: <strong>You have successfully updated WordPress!</strong> Please log back in to experience the awesomeness.
ug: <strong>ۋوردپرەسنى ئوڭۇشلۇق يېڭىلىدىڭىز!</strong> ئەمدى كىرىپ ئاجايىباتلاردىن بەھرلىنىڭ.

en: A DNS problem or firewall is preventing all access from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
ug: DNS نىڭ كاشىلىسى ياكى ۋىرۇسخور سەۋەبىدىن تور مۇلازىمېتىرىڭىزدىن Akismet.com غا ئۇلاشقا مۇمكىن بولمىدى. <strong>بۇ مەسىلە ھەل بولمىغۇچە ئاكىزمېت نورمال ئىشلىيەلمەيدۇ.</strong> تور مۇلازىمېتىرىڭىزنىڭ باشقۇرغۇچىسى ياكى ۋىرۇسخور باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقىلىشىپ، ئۇلارغا <a href="%s" target="_blank">ئاكىزمېت ۋە ۋىرۇسخور ھەققىدىكى ئۇچۇرلارنى</a> ئېيتىپ بېرىڭ.

en: A calendar of your site&#8217;s posts
ug: تور بەت يازمىلىرىڭىزنىڭ كالېندارى

en: A list or dropdown of categories
ug: كاتېگورىيە تىزىملىكى ياكى تاللانمىسى

en: A monthly archive of your site&#8217;s posts
ug: تور بېتىڭىزدىكى يازمىلارنىڭ ئايلىق ئارخىپى

en: A name is required for this term
ug: ئاتالغۇ نامىنى كىرگۈزۈشىڭىز كېرەك

en: A network problem or firewall is blocking all connections from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
ug: تورنىڭ كاشىلىسى ياكى ۋىرۇسخور تور مۇلازىمېتىرىڭىزدىن Akismet.com غا قارىتىلغان ئۇلىنىشلارنىڭ ھەممىنى چەكلىۋەتكەن.<strong>بۇ مەسىلە ھەل بولمىغۇچە ئاكىزمېت نورمال ئىشلىيەلمەيدۇ.</strong> تور مۇلازىمېتىرىڭىزنىڭ باشقۇرغۇچىسى ياكى ۋىرۇسخور باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقىلىشىپ، ئۇلارغا <a href="%s" target="_blank">Akismet ۋە ۋىرۇسخور ھەققىدىكى ئۇچۇرلارنى</a> ئېيتىپ بېرىڭ.

en: A network problem or firewall is blocking some connections from your web server to Akismet.com.  Akismet is working but this may cause problems during times of network congestion.  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
ug: تورنىڭ كاشىلىسى ياكى ۋىرۇسخور تور مۇلازىمېتىرىڭىزدىن Akismet.com غا قارىتىلغان ئۇلىنىشلارنىڭ ھەممىنى چەكلىۋەتكەن. ئاكىزمېت ھازىر ئىشلەۋاتقان بولسىمۇ، لېكىن تور ئالدىراش ۋاقىتتا مەسىلە كۆرۈلۈشى مۇمكىن. تور مۇلازىمېتىرىڭىزنىڭ باشقۇرغۇچىسى ياكى ۋىرۇسخور باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقىلىشىپ، ئۇلارغا <a href="%s" target="_blank">Akismet ۋە ۋىرۇسخور ھەققىدىكى ئۇچۇرلارنى</a> ئېيتىپ بېرىڭ.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
ug: يازما "%s" دا بىر يېڭى ئىنكاس تەستىقىڭىزنى كۈتۈۋاتىدۇ.

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
ug: يازما "%s" دا بىر يېڭى  قايتما تەستىقىڭىزنى كۈتۈۋاتىدۇ

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
ug: يازما  "%s" دا يېڭى ئىزچى تەستىقىڭىزنى كۈتۈۋاتىدۇ

en: A password will be e-mailed to you.
ug: پارول سىزگە ئېلخەتتە يوللاپ بېرىلىدۇ.

en: A search form for your site
ug: تور بېتىڭىزنىڭ ئىزدەش رامكىسى

en: A static page
ug: بىر ئىستاتىك بەت

en: A term with the name provided already exists with this parent.
ug: كىرگۈزۈلگەن نام مەۋجۇت ئىكەن.

en: A term with the name provided already exists.
ug: ئوخشاش نامدىكى تۈر مەۋجۇت ئىكەن.

en: A valid URL was not provided.
ug: كىرگۈزۈلگىنى ئىناۋەتلىك ئادرېس ئەمەس.

en: A valid email address is required
ug: ئىناۋەتلىك ئېلخەت ئادرېسى كىرگۈزۈڭ.

en: AIM
ug: AIM ھېساباتىڭىز

en: AM
ug: سەھەر

en: Abbreviation
ug: قىسقارتىلمىسى

en: About
ug: ھەققىدە

en: About TinyMCE
ug: TinyMCE ھەققىدە

en: About WordPress
ug: ۋوردپرەس ھەققىدە

en: About the software
ug: يۇمشاق دېتال ھەققىدە

en: Accessibility Help
ug: زىيارەت ياردەملىرى

en: Accessible
ug: زىيارەت قىلغىلى بولىدۇ

en: Acronym
ug: باش ھەرپلەرنىڭ قىسقارتىلمىسى

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Activate
ug: قوزغىتىش

en: Activation Key Required
ug: ئاكتىپلاش ئاچقۇچى تەلەپ قىلىنىدۇ

en: Activation Key:
ug: ئاكتىپلاش ئاچقۇچى:

en: Add
ug: قوشۇش

en: Add Audio
ug: ئۈن قوشۇش

en: Add Link
ug: ئۇلانما قوشۇش

en: Add Media
ug: مېدىيا قوشۇش

en: Add New Category
ug: يېڭى كاتېگورىيە قوشۇش

en: Add New Link Category
ug: يېڭىدىن ئۇلانما كاتېگورىيىسى قوشۇش

en: Add New Page
ug: يېڭى بەت قوشۇش

en: Add New Post
ug: يېڭى يازما قوشۇش

en: Add New Tag
ug: يېڭى خەتكۈش قوشۇش

en: Add Video
ug: سىن قوشۇش

en: Add an Image
ug: بىر سۈرەت قوشۇش

en: Add or remove tags
ug: خەتكۈش قوشۇش ياكى ئۆچۈرۈش

en: Address
ug: ئادرېس

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Advanced Image Settings
ug: سۈرەتنىڭ تەپسىلىي تەڭشەكلىرى

en: Advanced Link Settings
ug: ئۇلانمىنىڭ تەپسىلىي تەڭشەكلىرى

en: Advanced Rich Editing
ug: يۇقىرى دەرىجىلىك مول تەھرىرلەش

en: Advanced Settings
ug: تەپسىلىي تەڭشەكلەر

en: Advanced use of the Rich Editor
ug: مول تەھرىرلىگۈچنىڭ تېخىمۇ كۆپ ئىشلىتىلىشلىرى

en: Akismet
ug: ئاكىزمېت

en: Akismet %s requires WordPress 3.0 or higher.
ug: ئاكىزمېت %s ۋوردپرەسنىڭ 3.0 ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرى بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: Akismet API Key
ug: ئاكىزمېت API ئاچقۇچى

en: Akismet Configuration
ug: ئاكىزمېت سەپلىمىلىرى

en: Akismet Spam
ug: ئاكىزمېت سپەملىرى

en: Akismet Spam (%s)
ug: ئاكىزمېت سپەملىرى (%s)

en: Akismet Stats
ug: ئاكىزمېت ئىستاتىستىكىسى

en: Akismet Widget
ug: ئاكىزمېت ۋىجېتى

en: Akismet caught this comment as spam
ug: ئاكىزمېت بۇ ئىنكاسنى سپەم دەپ تۇتۇۋالدى

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
ug: ئاكىزمېت ئاپتوماتىك قايتا تەكشۈرۈشتە بۇ ئىنكاسنى سپەم دەپ تۇتۇۋالدى.

en: Akismet cleared this comment
ug: ئاكىزمېت بۇ ئىنكاسنى تازىلاپ چىقتى

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
ug: ئاكىزمېت ئاپتوماتىك قايتا تەكشۈرۈشتە بۇ ئىنكاسنى تازىلاپ چىقتى.

en: Akismet has caught <strong>%1$s spam</strong> for you since you first installed it.
ug: سىز ئاكىزمېتنى تۇنجى قاچىلىغاندىن بۇيان ئۇ سىزگە <strong>%1$s سپەم</strong> تۇتۇپ بەردى.

en: Akismet has detected a problem.
ug: ئاكىزمېت بىر مەسىلىنى بايقىدى.

en: Akismet is almost ready.
ug: ئاكىزمېت ئاساسەن تەييار ھالەتتە.

en: Akismet is working correctly.  All servers are accessible.
ug: ئاكىزمېت نورمال ئىشلەۋاتىدۇ. بارلىق مۇلازىمىتىنى ئىشلىتىشكە بولىدۇ.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam
ug: ئاكىزمېت بۇ ئىنكاسنى قايتا تەكشۈرۈپ سپەملىدى

en: Akismet re-checked and cleared this comment
ug: ئاكىزمېت بۇ ئىنكاسنى قايتا تەكشۈرۈپ چىقتى

en: Akismet server
ug: ئاكىزمېت مۇلازىمېتىرى

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s), will automatically retry again later.
ug: ئاكىزمېت بۇ ئىنكاسنى تەكشۈرۈشكە ئامالسىز قالدى (ئىنكاس ۋاقتى: %s)، سەل تۇرۇپ ئاپتوماتىك قايتا تەكشۈرىدۇ.

en: Akismet was unable to re-check this comment (response: %s)
ug: ئاكىزمېت بۇ ئىنكاسنى قايتا تەكشۈرەلمىدى (ئىنكاس ۋاقتى: %s)

en: Align
ug: توغرىلاش

en: Align Center
ug: ئوتتۇرىغا توغرىلاش

en: Align Center (Alt + Shift + C)
ug: ئوتتۇرىغا توغرىلاش (Alt + Shift + C)

en: Align Full (Alt + Shift + J)
ug: تولدۇرۇپ توغرىلاش (Alt + Shift + J)

en: Align Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Align Left (Alt + Shift + L)
ug: سولغا توغرىلاش (Alt + Shift + L)

en: Align Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Align Right (Alt + Shift + R)
ug: ئوڭغا توغرىلاش (Alt + Shift + R)

en: Alignment
ug: توغرىلاش ئۇسۇلى

en: All
ug: ھەممە

en: All Akismet servers are available.
ug: بارلىق ئاكىزمېت مۇلازىمېتىرلىرى تەييار ھالەتتە.

en: All Categories
ug: بارلىق كاتېگورىيىلەر

en: All Link Categories
ug: بارلىق ئۇلانما كاتېگورىيىلىرى

en: All Pages
ug: بارلىق بەتلەر

en: All Posts
ug: بارلىق يازمىلار

en: All Tags
ug: بارلىق خەتكۈشلەر

en: All spam deleted.
ug: بارلىق سپەملەر ئۆچۈرۈلدى.

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks)
ug: باشقا بىلوگلاردىن ئۇلانغانلىق ئۇقتۇرۇشى تاپشۇرۇۋېلىشقا رۇخسەت قىلىنسۇن ( قايتما ۋە ئىزچىلارنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ)

en: Allow new users to sign up
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ تىزىملىتىشىغا رۇخسەت

en: Allow people to post comments on new articles
ug: كۆرگۈچىلەرنىڭ يېڭى يازمىلارغا ئىنكاس يېزىشىغا رۇخسەت قىلىنسۇن

en: Allow search engines to index this site.
ug: ئىزدەش ماتورلىرىنىڭ بۇ تور بەتنى ئىندېكسلىشىغا رۇخسەت.

en: Allowed Files
ug: كۈچكە ئىگە ھۆججەتلەر

en: Alternate Text
ug: ئالماشتۇرۇلما تېكىست

en: Alternative source 1
ug: ئالماشتۇرۇلما مەنبە 1

en: Alternative source 2
ug: ئالماشتۇرۇلما مەنبە 2

en: Amber
ug: كەھرىۋا

en: Ambiguous term name used in a hierarchical taxonomy. Please use term ID instead.
ug: قاتلاملىق تۈر ئايرىمىسىدا كۆپ مەنىلىك ئاتالغۇ نامى ئىشلىتىلگەن. ئۇنىڭ ئورنىغا ئاتالغۇ ID سىنى ئىشلىتىڭ.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
ug: خاتالىق كۆرۈلدى، بەلكىم بۇ تەرمە بېتىنىڭ ئېچىلماسلىقتىن كېلىپ چىققان بولۇشى مۇمكىن. كېيىنرەك سىناپ بېقىڭ.

en: An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
ug: خاتالىق كۆرۈلدى. تەرمىلەر ئېچىلمىدى. سەل تۇرۇپ سىناپ بېقىڭ.

en: An error occurred adding you to this site. Back to the <a href="%s">homepage</a>.
ug: سىزنى بۇ تور بەتكە قوشۇش جەريانىدا خاتالىق كۆرۈلدى. <a href="%s">باشبەتكە</a> قايتىڭ.

en: An error occurred during the activation
ug: مەشغۇلات داۋامىدا نامەلۇم خاتالىق كۆرۈلدى

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
ug: يۈكلەشتە خاتالىق كۆرۈلدى. سەل تۇرۇپ سىناپ بېقىڭ.

en: An unidentified error has occurred.
ug: نامەلۇم خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Anchor name
ug: ئانكور نامى

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Any HTML entered directly into the rich editor will show up as text when the post is viewed. What you see is what you get. When you want to include HTML elements that cannot be generated with the toolbar buttons, you must enter it by hand in the HTML editor. Examples are tables and &lt;code&gt;. To do this, click the HTML tab and edit the code, then switch back to Visual mode. If the code is valid and understood by the editor, you should see it rendered immediately.
ug: مول تەھرىرلىگۈچكە بىۋاسىتە كىرگۈزۈلگەن ھەرقانداق HTMLيازما كۆرۈلگەن ۋاقىتتا تېكىست ھالىتىدە كۆرسىتىلىدۇ. نېمىنى كۆرسىڭىز ئېرىشىدىغىنىڭىز شۇ بولىدۇ. قورال ئىستونىدىكى كۇنۇپكىلار ئارقىلىق ھاسىل قىلغىلى بولمايدىغان HTML تەركىبلىرىنى كىرگۈزمەكچى بولسىڭىز، ئۇنى HTML تەھرىرلىگۈچىدە كىرگۈزۈشىڭىزگە توغرا كېلىدۇ. مەسىلەن، جەدۋەل ۋە &lt;code&gt; دېگەندەك. بۇنىڭ ئۈچۈن HTML كۇنۇپكىسىنى چېكىپ كودنى تەھرىرلەپ، ئاندىن بىۋاسىتە كۆرۈنۈشلۈك ھالەتكە قايتىڭ. ئەگەر كود ئىناۋەتلىك بولۇپ تەھرىرلىگۈچ تونۇيالىسا، ئۇنىڭ دەرھاللا رەڭلىك ھالەتتە كۆرۈنىدىغانلىقىنى بايقايسىز.

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Approve and Reply
ug: تەستىقلاپ جاۋاب يېزىش

en: Approve it: %s
ug: تەستىقلاڭ: %s

en: Apr_April_abbreviation
ug: ئاپرېل

en: April
ug: ئاپرېل

en: Aqua
ug: ئاچ يېشىل

en: Arbitrary text or HTML
ug: خالىغان تېكىست ياكى HTML

en: Archives
ug: ئارخىپلار

en: Are you lost?
ug: ئادىشىپ قالدىڭىزمۇ؟

en: Are you sure you want to clear all contents?
ug: بارلىق مەزمۇنلارنى راستتىنلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to do this?
ug: بۇنى راستتىنلا قىلامسىز؟

en: Are you sure you want to install this plugin?
ug: بۇ قىستۇرمىنى راستىنلا قاچىلامسىز؟

en: AtomPub services are disabled on this site. An admin user can enable them at %s
ug: بۇ تور بەتنىڭ AtomPub مۇلازىمىتى ئېتىۋېتىلگەن. باشقۇرغۇچى ئۇنى %s دىن قوزغىتالايدۇ

en: Aug_August_abbreviation
ug: ئاۋغۇست

en: August
ug: ئاۋغۇست

en: Authentication failed
ug: تەكشۈرۈش مەغلۇب بولدى

en: Author
ug: ئاپتور

en: Author : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
ug: ئاپتور : %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Author is %s
ug: ئاپتورى %s

en: Auto goto URL
ug: ئاپتوماتىك سەكرەش ئادرېسى

en: Auto play
ug: ئاپتوماتىك قويۇش

en: Auto start
ug: ئاپتوماتىك باشلاش

en: Auto-delete spam submitted on posts more than a month old.
ug: بىر ئايدىن ئاشقان يازمىلاردىكى سپەملەر ئاپتوماتىك ئۆچۈرۈلسۇن.

en: AutoHREF
ug: ئاپتوماتىك ئېچىش

en: Automatically add paragraphs
ug: ئابزاسنى ئاپتوماتىك قوشۇش

en: Awaiting spam check
ug: سپەم تەكشۈرۈش

en: Background
ug: تەگلىك

en: Background Attachment
ug: تەگلىك قوشۇلمىسى

en: Background Color
ug: تەگلىك رەڭگى

en: Background Image
ug: تەگلىك سۈرىتى

en: Background Position
ug: تەگلىك ئورنى

en: Background Repeat
ug: تەگلىك تەكرارلىنىشى

en: Bad login/pass combination.
ug: ئىشلەتكۈچى نامى ياكى پارول خاتا.

en: Balance
ug: بالانس

en: Base
ug: ئاساس

en: Base URL
ug: ئاساس ئادرېسى

en: Baseline
ug: غولى

en: Basics
ug: ئاساسلىق بىلىملەر

en: Basics of Rich Editing
ug: مول تەھرىرلەش ئاساسلىرى

en: Black
ug: قارا

en: Blavatar
ug: بلاۋاتار

en: Blockquote
ug: نەقىل

en: Blockquote (Alt + Shift + Q)
ug: نەقىل (Alt + Shift + Q)

en: Blue
ug: كۆك

en: Bold
ug: توم

en: Bold (Ctrl + B)
ug: توم (Ctrl + B)

en: Bookmarks
ug: خەتكۈشلەر

en: Border
ug: چۆرىسى

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Bottom left
ug: سول تەرەپ ئاستى

en: Bottom right
ug: ئوڭ تەرەپ ئاستى

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
ug: قەرەللىك ئاسراش سەۋەبىدىن ۋاقىتلىق تاقالغان. سەل تۇرۇپ قايتا تەكشۈرۈڭ.

en: Brown
ug: قوڭۇر

en: Browse
ug: كۆرۈش

en: Buffer
ug: بۇففېر

en: Burnt orange
ug: قىزغۇچ سېرىق

en: But, before you can start using your new username, <strong>you must activate it</strong>.
ug: شۇغىنىسى، يېڭى ئىشلەتكۈچى نامىڭىزنى ئىشلىتىشتىن بۇرۇن <strong>چوقۇم ئۇنى ئاكتىپلىشىڭىز كېرەك</strong>.

en: But, before you can start using your site, <strong>you must activate it</strong>.
ug: لېكىن، تور بېتىڭىزنى ئىشلىتىشنى باشلاشتىن بۇرۇن <strong>ئۇنى ئاكتىپلىشىڭىز كېرەك.</strong>.

en: By: %s
ug: ئاپتور: %s

en: Calendar
ug: كالېندار

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Cancel all changes
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى بىكار قىلىش

en: Cancel reply
ug: جاۋابنى بىكار قىلىش

en: Cannot create a revision of a revision
ug: تۈزىتىلمە نۇسخىدىن يېڭى تۈزىتىلمە نۇسخىنى ياساشقا بولمايدۇ

en: Cannot create a user with an empty login name.
ug: كىرىش نامىنى تولدۇرمىغان ئىشلەتكۈچىنى قۇرغىلى بولمايدۇ.

en: Caption
ug: تېما

en: Captioning id
ug: تېما ID سى

en: Categories
ug: كاتېگورىيىلەر

en: Caught Spam
ug: تۇتۇۋېلىنغان سپەملەر

en: Center
ug: ئوتتۇرىغا توغرىلاش

en: Cheatin&#8217; uh?
ug: ئالداۋاتامسىز؟

en: Check Spelling
ug: ئىملا تەكشۈرۈش

en: Check for Spam
ug: سپەم تەكشۈرۈش

en: Check network status &raquo;
ug: تور ھالىتىنى تەكشۈرۈش  &raquo;

en: Check the junk or spam folder of your email client. Sometime emails wind up there by mistake.
ug: ئەخلەت ياكى سپەم ساندۇقىڭىزنىمۇ تەكشۈرۈپ بېقىڭ. بەزىدە ئېلخەتلەر خاتالىشىپ شۇ يەرگە كىرىپ قالىدۇ.

en: Check your e-mail for the confirmation link.
ug: جەزملەشتۈرۈش ئۇلانمىسىنى ئېلخېتىڭىزدىن تەكشۈرۈڭ.

en: Check your e-mail for your new password.
ug: يېڭى پارولىڭىز ئۈچۈن ئېلخېتىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.

en: Check your inbox at <strong>%s</strong> and click the link given.
ug: <strong>%s</strong> دىكى ئېلخېتىڭىزنى تەكشۈرۈپ، خەتتىكى ئۇلانمىنى چېكىڭ.

en: Choke speed
ug: سۈرئەت چەكلىمىسى

en: Choose from the most used tags
ug: ئەڭ ئاۋات خەتكۈشلەردىن تاللاڭ

en: Circle
ug: چەمبەر

en: Citation
ug: پايدىلانما

en: Cleanup messy code
ug: قالايمىقان كودنى تازىلاش

en: Cleared by Akismet
ug: ئاكىزمېتتا تازىلاندى

en: Click here to cancel reply.
ug: جاۋابنى بىكار قىلىش ئۈچۈن بۇ يەرنى چېكىڭ.

en: Close
ug: يېپىش

en: Close all open tags
ug: ئېچىلغان بارلىق تەگلەرنى ئېتىش

en: Close this window.
ug: كۆزنەكنى تاقاش

en: Code
ug: كود

en: Code sample
ug: كود مىسالى

en: Color picker
ug: رەڭ تاللىغۇچ

en: Color:
ug: رەڭ:

en: Colors
ug: رەڭلەر

en: Command failed
ug: كوماندا مەغلۇب بولدى

en: Comment History
ug: ئىنكاس تارىخى

en: Comment author name and email are required
ug: ئىنكاس ئاپتورىنىڭ ئىسمى ۋە ئېلخەت ئادرېسى تولدۇرۇلۇشى كېرەك

en: Comment on %1$s by %2$s
ug: %1$s: %2$sنىڭ ئىنكاسى

en: Comment on %s
ug: %s دىكى ئىنكاسلار

en: Comment status was changed to %s
ug: ئىنكاس ھالىتى %s قىلىپ ئۆزگەرتىلدى

en: Comment was caught by wp_blacklist_check
ug: ئىنكاس wp_blacklist_check تەرىپىدىن تۇتۇۋېلىندى

en: Comment:
ug: ئىنكاس:

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: Comments (RSS)
ug: ئىنكاسلار (RSS)

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
ug: ئىنكاس <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> لىرى

en: Comments Feed
ug: ئىنكاس تەرمىلىرى

en: Comments Off
ug: ئىنكاس چەكلىۋېتىلگەن

en: Comments are closed.
ug: ئىنكاس يېزىش چەكلەنگەن.

en: Comments for %1$s searching on %2$s
ug: %2$s دىن ئىزدەلگەن %1$s گە ماس كېلىدىغان ئىنكاسلار

en: Comments for %s
ug: %s: ئىنكاسلار

en: Comments for %s searching on %s
ug: %s تىكى %s غا يېزىلغان ئىنكاسلارنى ئىزدەش

en: Comments on %s
ug: %s دىكى ئىنكاسلار

en: Comments on: %s
ug: %s دىكى ئىنكاسلار:

en: Comments you de-spam will be submitted to Akismet as mistakes so it can learn and get better.
ug: ئەگەر ئاكىزمېت نورمال ئىنكاسلارنىمۇ سپەم دەپ تونۇۋالسا، خاتا تونۇلغان ئىنكاسلارنى تاللاپ «سپەم ئەمەس» كۇنۇپكىسىنى بېسىپ ئاكىزمېتقا يوللاپ بەرسىڭىز، ئۇ ئاپتوماتىك ھالدا كېيىن تېخىمۇ ياخشى ئىشلەش ئۈچۈن ئۆگىنىۋالىدۇ.

en: Compare Revisions
ug: تۈزىتىلمە نۇسخىنى سېلىشتۇرۇش

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
ug: شەرتلىك سوئال خەتكۈشى بۇ سوئال ئىجرا بولۇشتىن بۇرۇن ئىشلىمەيدۇ. ئۇنىڭدىن بۇرۇن دائىم «يالغان» نى قايتۇرىدۇ.

en: Confirm new password
ug: يېڭى پارولنى جەزملەش

en: Congratulations! Your new site, %s, is almost ready.
ug: مۇبارەك بولسۇن! يېڭى تور بېتىڭىز %s تەييار بولدى.

en: Console
ug: كونترول تاختا

en: Constrain proportions
ug: تەڭ نىسبەتتە

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Content, title, and excerpt are empty.
ug: مەزمۇن، تېما ۋە ئۈزۈندە قۇرۇق.

en: Controller
ug: كونتروللىغۇچ

en: Controls
ug: كونترول

en: Copy
ug: كۆچۈرۈش

en: Copy table row
ug: جەدۋەل قۇرىنى كۆچۈرۈش

en: Copy/Cut/Paste is not available in Mozilla and Firefox.
ug:  كۆچۈرۈش-كېسىش-چاپلاش مەشغۇلاتلىرى موزىللا ۋە ئوتتۈلكە تور كۆرگۈچىسىدە ئىشلىمەيدۇ.

en: Copyright &copy; 2003-2011, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, All rights reserved.
ug: Copyright &copy; 2003-2011, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, نەشر ھوقۇقى بىزدە.

en: Could not calculate resized image dimensions
ug: ئۆزگەرتىلگەن سۈرەت رازمېرىنى ھېسابلىغىلى بولمىدى

en: Could not create site.
ug: تور بەتنى قۇرغىلى بولمىدى.

en: Could not create user
ug: ئىشلەتكۈچىنى قۇرغىلى بولمىدى

en: Could not insert post into the database
ug: يازما ساندانغا قىستۇرۇلمىدى

en: Could not insert term into the database
ug: ھالقىلىق سۆزنى ساندانغا قىستۇرغىلى بولمىدى

en: Could not load the preview image. Please reload the page and try again.
ug: سۈرەتنى ئالدىن كۆرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى. بۇ بەتنى قايتا ئېچىپ سىناپ بېقىڭ.

en: Could not open handle for fopen() to %s
ug: %s ئۈچۈن fopen() مەشغۇلاتىنى ئورۇنلىغىلى بولمىدى.

en: Could not read image size
ug: سۈرەت رازمېرىنى ئوقۇغىلى بولمىدى

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
ug: بۇنى كىچىك كۆرۈنۈش قىلغىلى بولمايدۇ. باشقا بىر قوشۇمچە ھۆججەتنى سىناپ بېقىڭ.

en: Could not update comment status
ug: يازما ھالىتى يازما يېڭىلانمىدى

en: Could not update post in the database
ug: سانداندىكى يازما يېڭىلانمىدى

en: Could not write file %1$s (%2$s)
ug: ھۆججەت %1$s (%2$s) نى يازغىلى بولمىدى.

en: Could not write file %s
ug: ھۆججەت %s كە يېزىشقا بولمىدى.

en: Create Site
ug: تور بەت قۇرۇش

en: Create a Configuration File
ug: سەپلىمە ھۆججىتى قۇرۇش

en: Crop thumbnail to exact dimensions
ug: كىچىكلىتىلگەن كۆرۈنۈش مۇشۇ چوڭلۇقتا كېسىۋېلىنسۇن

en: Crunching&hellip;
ug: بىر تەرەپ قىلىنىۋاتىدۇ &hellip;

en: Current Link
ug: نۆۋەتتىكى ئۇلانما

en: Current marker
ug: نۆۋەتتىكى ماركىلىغۇچ

en: Current position
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
ug[0]: نۆۋەتتە %s پارچە ئىنكاس تەستىق كۈتۈۋاتىدۇ. ئىنكاس باشقۇرۇش بېتىنى زىيارەت قىلىڭ:
ug[1]: نۆۋەتتە %s پارچە ئىنكاس تەستىق كۈتۈۋاتىدۇ. ئىنكاس باشقۇرۇش بېتىنى زىيارەت قىلىڭ:

en: Currently not supported by your browser, use keyboard shortcuts instead.
ug: بۇ مەشغۇلات ئىشلىتىۋاتقان تور كۆرگۈچىڭىزنى قوللىمايدۇ. ئۇنىڭ ئورنىغا كۇنۇپكا تاختىسى تېزلەتمىلىرىنى ئىشلىتىڭ.

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Custom Menu
ug: خاس تىزىملىك

en: Customize
ug: خاسلاشتۇرۇش

en: Cut
ug: كېسىش

en: Cut table row
ug: جەدۋەل قۇرىنى كېسىش

en: Dark azure
ug: قېنىق ھاۋا رەڭ

en: Dark green
ug: قېنىق يېشىل

en: Dark olive
ug: قېنىق زەيتۇن رەڭ

en: Dashboard
ug: باشقۇرۇش بېتى

en: Database Error
ug: ساندان خاتالىقى

en: Database tables are missing.
ug: ساندان جەدۋەللىرى تېپىلمىدى.

en: Date Format
ug: چېسلا ئىپادىلىنىشى

en: De-spam marked comments &raquo;
ug: سپەم ئەمەس دەپ بەلگە قويۇلغان ئىنكاسلار »

en: Dear User,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Log in here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
ug: قەدىرلىك ئىشلەتكۈچى،
    سىزنىڭ SITE_NAME نامىدىكى يېڭى تور بېتىڭىز مۇۋەپپەقىيەتلىك ھالدا تۆۋەندىكىدەك قۇرۇلدى:
    
    BLOG_URL
    
    تۆۋەندىكى ئۇچۇرلار ئارقىلىق باشقۇرغۇچى ھېساباتىغا كىرەلەيسىز:
    
    ئىشلەتكۈچى نامى: USERNAME
    پارول:  PASSWORD
    بۇ يەردىن كىرىڭ: BLOG_URLwp-login.php
    
    يېڭى تور بېتىڭىزنى كۆڭۈللۈك ئىشلىتىشىڭىزگە تىلەكداشمىز.
    رەھمەت!
    
    --گۇرۇپپىسى @ SITE_NAME

en: Dear User,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
ug: ھۆرمەتلىك ئىشلەتكۈچى،
    
    يېڭى ھېساباتىڭىز تۇرغۇزۇلدى.
    
    تۆۋەندىكى ئۇچۇرلار ئارقىلىق كىرەلەيسىز:
    ئىشلەتكۈچى نامى: USERNAME
    پارول: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    رەھمەت!
    
    --تەرجىمە گۇرۇپپىسى @ SITE_NAME

en: Dec_December_abbreviation
ug: دېكابىر

en: December
ug: دېكابىر

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Default frame
ug: سۈكۈتتىكى رامكا

en: Default volume
ug: دەسلەپكى ئاۋاز

en: Default width
ug: سۈكۈتتىكى كەڭلىكى

en: Definition description
ug: ئېنىقلىما چۈشەندۈرۈشى

en: Definition term
ug: ئېنىقلىما بېرىلگەن ئاتالغۇ

en: Delete Gallery
ug: ئالبومنى ئۆچۈرۈش

en: Delete Image
ug: سۈرەتنى ئۆچۈرۈش

en: Delete all
ug: ھەممىنى ئۆچۈرۈش

en: Delete it: %s
ug: ئۆچۈرۈڭ: %s

en: Delete row
ug: قۇرنى ئۆچۈرۈش

en: Delete table
ug: جەدۋەلنى ئۆچۈرۈش

en: Deletion
ug: ئۆچۈرۈش

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
ug: ھۆججەت يېزىشقا لازىملىق نىشان مۇندەرىجە مەۋجۇت ئەمەس ياكى يازغىلى بولمايدىغان ھالەتتە.

en: Dictionary lookup
ug: لۇغەتتىن ئىزدەش

en: Dimensions
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Direction left to right
ug: يۆنىلىشى سولدىن ئوڭغا

en: Direction right to left
ug: يۆنىلىشى ئوڭدىن سولغا

en: Disc
ug: دىسكا

en: Dismiss
ug: يوشۇرۇش

en: Display Header Text
ug: بەت بېشى تېكىستى كۆرسىتىلسۇن

en: Display as dropdown
ug: سىيرىلما ھالىتىدە كۆرسىتىش

en: Display item author if available?
ug: تۈرنىڭ ئاپتورى بار بولسا كۆرسىتىلسۇنمۇ؟

en: Display item content?
ug: تۈر مەزمۇنى كۆرسىتىلسۇنمۇ؟

en: Display item date?
ug: تۈرنىڭ ۋاقتى كۆرسىتىلسۇنمۇ؟

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
ug: ئاكىزمېت تۇتۇۋالغان سپەم ئىنكاسلارنىڭ سانى كۆرسىتىلسۇن

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
ug: راستتىنلا <a href='%s'>چىقىپ</a> كېتەمسىز؟

en: Do you want to use the WYSIWYG mode for this textarea?
ug: بۇ تېكىست رامكىسى ئۈچۈن نېمە كۆرسىڭىز شۇنىڭغا ئېرىشىدىغان تەھرىرلىگۈچ ئىشلىتەمسىز؟

en: Document properties
ug: ماتېرىيال خاسلىقى

en: Documentation
ug: ماتېرىياللار

en: Done
ug: تۈگىدى

en: Draft
ug: كوپىيە

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: كوپىيە <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: كوپىيە <span class="count">(%s)</span>

en: Drop a file here or <a href="#" class="upload">select a file</a>.
ug: بىرەر ھۆججەتنى بۇ يەرگە تاشلاڭ ياكى <a href="#" class="upload">ھۆججەتتىن بىرنى تاللاڭ</a>.

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
ug: قايتىلانغان ئىنكاس بايقالدى. بۇنى ئىلگىرى يوللىغاندەك تۇرىسىز!

en: E-mail
ug: ئېلخەت

en: E-mail : %s
ug: ئېلخەت : %s

en: E-mail: %s
ug: Elxet Adresi: %s

en: ERROR: %s is not a valid feed template.
ug: خاتالىق: %s ئىناۋەتلىك تەرمە ئەندىزىسى ئەمەس.

en: ERROR: Invalid values entered, these are marked in red.
ug: خاتالىق: كىرگۈزۈلگەن قىممەتلەردىن قىزىل رەڭدە كۆرسىتىلگەنلىرى ئىناۋەتسىز.

en: ERROR: The themes directory is either empty or doesn&#8217;t exist. Please check your installation.
ug: خاتالىق: ئۇسلۇب مۇندەرىجىسى قۇرۇق ياكى مەۋجۇت ئەمەس. تولۇق قاچىلانغان- قاچىلانمىغانلىقىنى تەكشۈرۈڭ

en: Edit CSS Style
ug: CSS ئۇسلۇبىنى ئۆزگەرتىش

en: Edit Category
ug: كاتېگورىيىنى تەھرىرلەش

en: Edit Gallery
ug: ئالبومنى تەھرىرلەش

en: Edit HTML Source
ug: HTML ئەسلى كودىنى تەھرىرلەش

en: Edit Image
ug: سۈرەتنى تەھرىرلەش

en: Edit Link
ug: ئۇلانمىنى تەھرىرلەش

en: Edit Link Category
ug: ئۇلانما كاتېگورىيىسىنى تەھرىرلەش

en: Edit Media
ug: مېدىيانى تەھرىرلەش

en: Edit My Profile
ug: ئارخىپىمنى تەھرىرلەي

en: Edit Page
ug: بەتنى تەھرىرلەش

en: Edit Post
ug: يازما تەھرىرلەش

en: Edit Site
ug: تور بەتنى تەھرىرلەش

en: Edit Tag
ug: خەتكۈشنى تەھرىرلەش

en: Edit This
ug: بۇنى تەھرىرلەش

en: Edit comment
ug: ئىنكاسنى تەھرىرلەي

en: Edit embedded media
ug: كىرىشتۈرۈلگەن مېدىيانى تەھرىرلەش

en: Editor width in Distraction-free writing mode:
ug: پاكىزە يېزىش ھالىتىدىكى تەھرىرلىگۈچ كەڭلىكى:

en: Either the file is not writable, or something wrong happened. The file has not been updated.
ug: ھۆججەت يېزىشقا بولىدىغان ھالەتتە ئەمەس، ياكى باشقا خاتالىق كۆرۈلدى. شۇڭا ھۆججەت يېڭىلانمىدى.

en: Either there are no posts, or something went wrong.
ug: بۇ يەردە يازما يوق، ياكى باشقا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Email&nbsp;Address:
ug: ئېلخەت ئادرېسى:

en: Emotions
ug: ھېسسىي بەلگىلەر

en: Empty Term
ug: ئاتالغۇ قۇرۇق

en: Empty command string
ug: كوماندا تىزمىسى قۇرۇق

en: Empty filename
ug: ھۆججەت نامى قۇرۇق

en: Enable JavaScript
ug: جاۋاسىكرىپتقا رۇخسەت

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: End time
ug: ئاخىرلاشقان ۋاقىت

en: English=en,Danish=da,Dutch=nl,Finnish=fi,French=fr,German=de,Italian=it,Polish=pl,Portuguese=pt,Spanish=es,Swedish=sv
ug: ئىنگىلىز=en,دانىيە=da,گوللاند=nl,فىنلاند=fi,فرانسۇز=fr,نېمىس=de,ئىتاليان=it,پولەك=pl,پورتۇگال=pt,ئىسپان=es,شۋېت=sv

en: Enter a description of the image
ug: سۈرەتكە چۈشەندۈرۈش يېزىڭ

en: Enter a link URL or click above for presets.
ug: ئالدىن بەلگىلەش ئۈچۈن ئۇلانما ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ ياكى ئۈستىدىكىنى چېكىڭ.

en: Enter a word to look up:
ug: ئىزدەيدىغان سۆزنى كىرگۈزۈڭ:

en: Enter the RSS feed URL here:
ug: RSS تەرمە ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ:

en: Enter the URL
ug: ئادرېسنى كىرگۈزۈڭ

en: Enter the URL of the image
ug: سۈرەت ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ

en: Enter the destination URL
ug: نىشان ئادرېسنى كىرگۈزۈڭ

en: Enter title here
ug: تېمىسىنى بۇ يەرگە يېزىڭ

en: Enter your new password below.
ug: يېڭى پارولىڭىزنى تۆۋەندىكى ئورۇنغا كىرگۈزۈڭ.

en: Enter your password to view comments.
ug: ئىنكاسنى كۆرۈش ئۈچۈن پارول كىرگۈزۈڭ.

en: Entries (RSS)
ug: يازمىلار (RSS)

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
ug: يازما <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> لىرى

en: Entries from any RSS or Atom feed
ug: RSS ياكى Atom تەرمىلىرىدىن كەلگەن يازمىلار

en: Error
ug: خاتالىق

en: Error establishing a database connection
ug: ساندانغا ئۇلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error establishing database connection
ug: ساندانغا ئۇلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error occurred while accessing post metadata for file location.
ug: يازمىنىڭ مېتا سانلىق مەلۇماتى ئارقىلىق ھۆججەت ئورنىنى ئىزدەشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while saving the changes.
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى ساقلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Excerpt
ug: ئۈزۈندە

en: Excerpt:
ug: ئۈزۈندە:

en: Exclude:
ug: چىقىرىۋېتىش:

en: Exit fullscreen
ug: تولۇق ئېكراندىن چېكىنىش

en: F, Y
ug: Y-يىل F

en: F_Friday_initial
ug: جۈ

en: Failed to delete the page.
ug: بەت ئۆچۈرۈش مەغلۇب بولدى.

en: Feb_February_abbreviation
ug: فېۋرال

en: February
ug: فېۋرال

en: Feed for all posts filed under %s
ug: %s غا ساقلانغان بارلىق يازمىلارنىڭ تەرمىلىرى

en: Feedback
ug: قايتما

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
ug: ھۆججەت &#8220;%s&#8221; مەۋجۇت ئەمەسمۇ قانداق؟

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
ug: ھۆججەت &#8220;%s&#8221; سۈرەت ھۆججىتى ئەمەس.

en: File canceled.
ug: ھۆججەت بىكار قىلىندى.

en: File/URL
ug: ھۆججەت ياكى ئادرېس

en: Find
ug: ئىزدەش

en: Find/Replace
ug: ئىزدەش- ئالماشتۇرۇش

en: First Post
ug: تۇنجى يازما

en: Fixed
ug: مۇقىم كەڭلىكتە

en: Flagged as spam by %s
ug: %s تەرىپىدىن سپەم دەپ بەلگە قويۇلدى

en: Flagged as spam by Akismet
ug: ئاكىزمېت تەرىپىدىن سپەم دەپ بەلگە قويۇلدى

en: Flash options
ug: فىلەش تاللاشلىرى

en: Flash video options
ug: فىلەش سىن تاللاشلىرى

en: For many people, <a href="%1$s">Akismet</a> will greatly reduce or even completely eliminate the comment and trackback spam you get on your site. If one does happen to get through, simply mark it as "spam" on the moderation screen and Akismet will learn from the mistakes. If you don't have an API key yet, you can get one at <a href="%2$s">Akismet.com</a>.
ug: <a href="%1$s">ئاكىزمېت</a> تور بېتىڭىزگە كېلىدىغان زور مىقداردىكى سپەملەرنى ئازايتىدۇ ياكى پۈتۈنلەي ئۆچۈرۈپ تاشلايدۇ. ناۋادا سپەملەر تور بېتىڭىزگە كىرىپ قالغان بولسا، تەستىقلاش بېتىدە ئۇلارغا «سپەم» دەپ بەلگە ئۇرۇپ قويسىڭىز، ئاكىزمېت بۇ خاتالىقنى ئېسىدە تۇتۇۋالىدۇ. ۋوردپرەس API ئاچقۇچى ئېلىش ئۈچۈن wordpress.com دا ھېساباتىڭىز بولۇشى كېرەك. بولمىسا <a href="%2$s">Akismet.com دا</a> بىرنى ئىلتىماس قىلىڭ.

en: For more information about this software visit the <a href="http://tinymce.moxiecode.com" target="_blank">TinyMCE website</a>.
ug: بۇ يۇمشاق دېتال توغرىلىق تەپسىلىي بىلمەكچى بولسىڭىز <a href="http://tinymce.moxiecode.com" target="_blank">TinyMCE تور بېتى</a> نى زىيارەت قىلىڭ.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be deleted.
ug: بەزىبىر سەۋەبلەر تۈپەيلىدىن بۇ يازما ئۆچۈرۈلمىدى.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
ug: بەزىبىر سەۋەبلەر تۈپەيلىدىن بۇ يازما تەھرىرلەنمىدى.

en: Fri
ug: جۈ

en: Friday
ug: جۈمە

en: Front page
ug: باش بەت

en: Front page displays
ug: باش بەتتە كۆرسىتىلىدىغىنى

en: Full
ug: تولۇق

en: Full Screen
ug: تولۇق ئېكران

en: Full Size
ug: تولۇق چوڭ- كىچىكلىكى

en: Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران

en: GNU Library General Public Licence
ug: GNU Library General Public كېلىشىمى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: General Usage
ug: ئاساسىي ئىشلىتىلىشى

en: Get <em>another</em> %s site in seconds
ug: <em>باشقا بىر</em> %s تور بېتىنى دەرھال ئالالايسىز

en: Get New Password
ug: يېڭى پارول ئېلىش

en: Get your own %s account in seconds
ug: %s ھېساباتىدىن بىرنى ئېلىۋېلىڭ

en: Gimme a site!
ug: تور بەت قۇراي!

en: Give the feed a title (optional):
ug: تەرمە ئۈچۈن بىر تېما كىرگۈزۈڭ (ئىختىيارى):

en: Global Dashboard: %s
ug: ئورتاق باشقۇرۇش بېتى: %s

en: Gold
ug: ئالتۇن رەڭ

en: Got Moxie?
ug: Moxie لازىممۇ؟

en: Gray
ug: كۈلرەڭ

en: Grayish blue
ug: ئاچ كۆكۈچ كۈلرەڭ

en: Green
ug: يېشىل

en: Greetings Site Administrator! You are currently allowing &#8220;%s&#8221; registrations. To change or disable registration go to your <a href="%s">Options page</a>.
ug: مۇبارەك بولسۇن باشقۇرغۇچى! نۆۋەتتە &#8220;%s&#8221; تىزىملاتقۇچىڭىز بار بولدى. تىزىملاتقۇچىلارنى ئۆزگەرتمەكچى ياكى چەكلىمەكچى بولسىڭىز <a href="%s">تاللاشلار بېتىگە </a> يۆتكىلىڭ.

en: HTML Source Editor
ug: HTML كودىنى تەھرىرلىگۈچ

en: HTML in the Rich Editor
ug: مول تەھرىرلىگۈچتىكى HTML

en: HTML5 Video Options
ug: HTML5 سىن تاللاشلىرى

en: HTTP error.
ug: HTTP خاتالىقى بار.

en: Have you entered your email correctly?  You have entered %s, if it&#8217;s incorrect, you will not receive your email.
ug: ئېلخەت ئادرېسىڭىزنى توغرا كىرگۈزدىڭىزمۇ؟ كىرگۈزگىنىڭىز %s، بۇ توغرا بولمىسا ئېلخېتىڭىزنى تاپشۇرۇپ ئالالمايسىز.

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Header Image
ug: تور بەت رەسىمى

en: Header Text Color
ug: بەت بېشى تېكىست رەڭگى

en: Heading 1
ug: ماۋزۇ 1

en: Heading 2
ug: ماۋزۇ 2

en: Heading 3
ug: ماۋزۇ 3

en: Heading 4
ug: ماۋزۇ 4

en: Heading 5
ug: ماۋزۇ 5

en: Heading 6
ug: ماۋزۇ 6

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Help
ug: ياردەم

en: Help (Alt + Shift + H)
ug: ياردەم (Alt + Shift + H)

en: Hex Value
ug: 16 لىك قىممەت

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Hidden GUI
ug: GUI نى يوشۇرۇش

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
ug: ئەسكەرتمە: پارولىڭىز ئەڭ كامىدا 7 ھەرپ- بەلگىدىن تۈزۈلۈشى كېرەك. پارول كۈچلۈك بولسۇن دېسىڭىز، چوڭ ۋە كىچىك يېزىلىشتىكى ھەرپلەر، سانلار ۋە ! " ? $ % ^ &amp; ) دېگەندەك بەلگىلەرنى ئارىلاشتۇرۇپ ئىشلىتىڭ.

en: History
ug: تارىخ

en: Home
ug: باش بەت

en: Horizontal space
ug: گورىزونتال ئارىلىق

en: Horizontale rule
ug: گورىزونتال سىزغۇچ

en: Hotkeys
ug: تېزلەتمە كۇنۇپكىلار

en: How many items would you like to display?
ug: قانچە تۈرنى كۆرسەتمەكچىسىز؟

en: Howdy, %1$s
ug: قانداق ئەھۋالىڭىز، %1$s

en: IO error.
ug: IO خاتالىقى يۈز بەردى.

en: IP:
ug: IP ئادرېسى:

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
ug: ناۋادا بۇ بىر خاتالىق بولسا، ئۇنداقتا بۇ ئېلخەتكە پەرۋا قىلماڭ، ھېچ ئىش يۈز بەرمەيدۇ.

en: If you are the owner of this network please check that MySQL is running properly and all tables are error free.
ug: بۇ تورنىڭ ئىگىسى بولسىڭىز، ئۇنداقتا MySQL نىڭ نورمال ئىجرا بولۇۋاتقانلىقىنى ۋە ساندان جەدۋەللىرىدە خاتالىق يوقلۇقىنى تەكشۈرۈڭ.

en: If you do not activate your site within two days, you will have to sign up again.
ug: تور بېتىڭىزنى ئىككى كۈن ئىچىدە ئاكتىپلىمىسىڭىز قايتىدىن تىزىملىتىشىڭىزغا توغرا كېلىدۇ.

en: If you do not activate your username within two days, you will have to sign up again.
ug: ئىشلەتكۈچى نامىڭىزنى ئىككى كۈن ئىچىدە ئاكتىپلىمىسىڭىز قايتىدىن تىزىملىتىشىڭىزغا توغرا كېلىدۇ.

en: If you do not like the way the rich editor works, you may turn it off from Your Profile submenu, under Users in the admin menu.
ug: ناۋادا مول تەھرىرلىگۈچنى ياقتۇرمىسىڭىز، باشقۇرۇش بېتىدىكى «ئىشلەتكۈچىلەر» تىزىملىكىنىڭ «ئارخىپىڭىز» دېگەن يېرىدە ئۇنى چەكلىۋەتسىڭىز بولىدۇ.

en: If you haven&#8217;t received your email yet, there are a number of things you can do:
ug: ئېلخەتنى تېخىچە تاپشۇرۇپ ئالالمىغان بولسىڭىز، تۆۋەندىكىدەك قىلىڭ:

en: If you need to upload an image or another media file from your computer, you can use the Media Library buttons above the editor. The media library will attempt to create a thumbnail-sized copy from each uploaded image. To insert your image into the post, first click on the thumbnail to reveal a menu of options. When you have selected the options you like, click "Send to Editor" and your image or file will appear in the post you are editing. If you are inserting a movie, there are additional options in the "Media" dialog that can be opened from the second toolbar row.
ug: كومپيۇتېرىڭىزدىكى بىرەر رەسىم ياكى مېدىيا ھۆججىتىنى يۈكلىمەكچى بولسىڭىز، تەھرىرلىگۈچنىڭ ئاستىدىكى «مېدىيا ئامبىرى» كۇنۇپكىسىنى ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ. سىز رەسىم يۈكلىمەكچى بولغاندا، مېدىيا ئامبىرى كىچىك كۆرۈنۈشلۈك رەسىم ھاسىل قىلىشقا ھەرىكەت قىلىدۇ. يۈكلەنگەن رەسىمنى يازمىغا قىستۇرۇش ئۈچۈن كىچىك كۆرۈنۈشلۈك رەسىم ئۈستىدە مائۇس كۇنۇپكىسىنى چەكسىڭىز، تاللاش تىزىملىككە ئېرىشەلەيسىز. ياقتۇرغان تاللاشلار بويىچە تاللاپ تەييار بولغاندا «تەھرىرلىگۈچكە يوللاش» كۇنۇپكىسىنى باسسىڭىز، رەسىم ياكى ھۆججەت نۆۋەتتە تەھرىرلىنىۋاتقان يازمىغا قىستۇرۇلۇپ كۆرسىتىلىدۇ.ئەگەر بىرەر سىن قىستۇرغان بولسىڭىز ئىككىنچى قورال ئىستونىدا «مېدىيا» دىئالوگ تاللاشلىرى ئېچىلىدۇ.

en: If you&#8217;re not going to use a great site domain, leave it for a new user. Now have at it!
ug: ناۋادا ئۇنچىۋالا چوڭ مۇلازىمېتىر ئىشلىتىش خىيالىڭىز بولمىسا، ئۇنى باشقىلارغا قالدۇرۇپ قويۇڭ.

en: If you&#8217;re still stuck with this message, then check that your database contains the following tables:
ug: ناۋادا بۇ ئۇچۇر يەنە ئاۋارە قىلسا، ساندىنىڭىزدا تۆۋەندىكى جەدۋەللەرنىڭ بار- يوقلۇقىنى تەكشۈرۈڭ:

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
ug: تور بېتىڭىز ئېچىلمىسا، ئۇنداقتا تور تەمىنلىگۈچىڭىز بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: Ignore all
ug: ھەممىسى پەرۋا قىلماسلىق

en: Ignore word
ug: بۇ سۆزنى نەزەرگە ئالماي

en: Image
ug: سۈرەت

en: Image URL
ug: سۈرەت ئادرېسى

en: Image default align
ug: سۈرەتنىڭ سۈكۈتتىكى توغرىلىنىشى

en: Image default link type
ug: سۈرەتنىڭ سۈكۈتتىكى ئۇلانما تىپى

en: Image default size
ug: سۈرەتنىڭ سۈكۈتتىكى رازمېرى

en: Image description
ug: سۈرەت چۈشەندۈرۈشى

en: Image list
ug: سۈرەت تىزىملىكى

en: Image properties
ug: سۈرەت خاسلىقلىرى

en: Image status
ug: سۈرەت ھالىتى

en: Images and Attachments
ug: سۈرەت ۋە قوشۇمچە ھۆججەتلەر

en: Indent
ug: ئىچىگە سۈرۈش

en: Indigo
ug: تۇم سۆسۈن رەڭ

en: Insert
ug: قىستۇرۇش

en: Insert / edit embedded media
ug: بىرىكتۈرۈلگەن مېدىيانى قىستۇرۇش/تەھرىرلەش

en: Insert Image
ug: سۈرەت قىستۇرۇش

en: Insert More Tag
ug: «تولۇق ئوقۇش» بەلگىسىنى قىستۇرۇش

en: Insert More Tag (Alt + Shift + T)
ug: «تولۇق ئوقۇش» بەلگىسىنى قىستۇرۇش (Alt + Shift + T)

en: Insert Page Break
ug: يېڭى بەت قىستۇرۇش

en: Insert Page Break tag
ug: بەت ئايرىش بەلگىسى قىستۇرۇش

en: Insert Page break (Alt + Shift + P)
ug: بەت قايتۇرۇشنى قىستۇرۇش (Alt + Shift + P)

en: Insert column after
ug: كەينىگە ئىستون قىستۇرۇش

en: Insert column before
ug: ئالدىغا ئىستون قىستۇرۇش

en: Insert custom character
ug: ئۆزى بەلگىلىگەن ھەرپ-بەلگە قىستۇرۇش

en: Insert date
ug: چېسلا قىستۇرۇش

en: Insert horizontal ruler
ug: گورىزونتال سىزغۇچ قىستۇرۇش

en: Insert link
ug: ئۇلانما قىستۇرۇش

en: Insert new layer
ug: يېڭى قەۋەت قىستۇرۇش

en: Insert non-breaking space character
ug: قۇر ئاتلاتماي بوش ئورۇن قىستۇرۇش

en: Insert predefined template content
ug: ئالدىن بەلگىلەنگەن ئەندىزە مەزمۇنىنى قىستۇرۇش

en: Insert row after
ug: كەينىگە قۇر قىستۇرۇش

en: Insert row before
ug: ئالدىغا قۇر قىستۇرۇش

en: Insert time
ug: ۋاقىت قىستۇرۇش

en: Insert/Edit Attributes
ug: خاسلىق قىستۇرۇش/تەھرىرلەش

en: Insert/edit anchor
ug: لەڭگەر قىستۇرۇش ۋە تەھرىرلەش

en: Insert/edit image
ug: سۈرەت قىستۇرۇش ۋە تەھرىرلەش

en: Insert/edit image (Alt + Shift + M)
ug: سۈرەت قىستۇرۇش- تەھرىرلەش (Alt + Shift + M)

en: Insert/edit link
ug: ئۇلانما قىستۇرۇش ۋە تەھرىرلەش

en: Insert/edit link (Alt + Shift + A)
ug: ئۇلانما قىستۇرۇش- تەھرىرلەش (Alt + Shift + A)

en: Insertion
ug: قىستۇرۇش

en: Inserts a new table
ug: يېڭى بىر جەدۋەل قىستۇرۇش

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
ug: XML-RPC غا بېرىلگەن پارامېتىر ئىناۋەتسىز.

en: Invalid activation key.
ug: ئاكتىپلاش ئاچقۇچى ئىناۋەتسىز.

en: Invalid attachment ID.
ug: قوشۇمچە يۈك ID سى ئىناۋەتسىز.

en: Invalid author ID.
ug: ئاپتور ID سى ئىناۋەتسىز.

en: Invalid comment ID.
ug: ئىنكاس ID سى ئىناۋەتسىز.

en: Invalid comment status.
ug: ئىنكاس ھالىتى ئىناۋەتسىز.

en: Invalid file type
ug: ھۆججەت تىپى ئىناۋەتسىز

en: Invalid key
ug: ئىناۋەتسىز ئاچقۇچ

en: Invalid object ID
ug: ئاتالغۇ ID سى ئىناۋەتسىز

en: Invalid post
ug: يازما ئىناۋەتسىز

en: Invalid post ID.
ug: يازما ID سى ئىناۋەتسىز.

en: Invalid post format
ug: يازما فورماتى ئىناۋەتسىز

en: Invalid post type
ug: يازما تىپى ئىناۋەتسىز

en: Invalid taxonomy
ug: ئىناۋەتسىز تۈر ئايرىمىسى

en: Invalid term ID
ug: ئاتالغۇ IDسى ئىناۋەتسىز

en: Invoke URLs
ug: ئادرېستىن ئېچىش

en: Is there no link to us?
ug: بىزگە ئۇلانما يوقمۇ؟

en: Italic
ug: يانتۇ

en: Italic (Ctrl + I)
ug: يانتۇ (Ctrl + I)

en: Jabber / Google Talk
ug: Jabber / گۇگۇل مۇڭداشقۇ ھېساباتىڭىز

en: Jan_January_abbreviation
ug: يانۋار

en: January
ug: يانۋار

en: Jul_July_abbreviation
ug: ئىيۇل

en: July
ug: ئىيۇل

en: Jump to tool buttons - Alt+Q, Jump to editor - Alt-Z, Jump to element path - Alt-X
ug: قورال كۇنۇپكىلىرىغا يۆتكىلىش - Alt+Q, تەھرىرلىگۈچكە يۆتكىلىش - Alt-Z, ئېلېمېنت ئادرېسىغا يۆتكىلىش - Alt-X

en: Jun_June_abbreviation
ug: ئىيۇن

en: June
ug: ئىيۇن

en: Just a username, please.
ug: ئىشلەتكۈچى نامىنىلا ئالاي.

en: Just write.
ug: يېزىپ كۆرۈڭ.

en: Justify Text
ug: تېكىست ئورنىنى تەڭشەش

en: Keep linebreaks
ug: قۇر ئاتلاش ھالىتىدە

en: Kiosk mode
ug: تولۇق ئېكران

en: Languages
ug: تىللار

en: Large size image height
ug: چوڭ سۈرەت ئېگىزلىكى

en: Large size image width
ug: چوڭ سۈرەت كەڭلىكى

en: Last Post
ug: ئاخىرقى يازما

en: Last checked %s ago.
ug: ئاخىرقى قېتىم %s بۇرۇن تەكشۈرۈلگەن.

en: Last updated
ug: ئاخىرقى يېڭىلانغان ۋاقتى

en: Last updated: %s
ug: ئاخىرقى يېڭىلانغان ۋاقىت: %s

en: Learn word
ug: سۆزنى ئۆگىنىش

en: Leave a Comment
ug: ئىنكاس يېزىڭ

en: Leave a Reply
ug: بىر جاۋاب قالدۇرۇش

en: Leave a Reply to %s
ug: %s ئۈچۈن جاۋاب قايتۇرۇش

en: Leave a comment
ug: ئىنكاس يېزىش

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Letter
ug: خەت

en: License
ug: ئىجازەت

en: Light sky blue
ug: سۇس ھاۋا رەڭ

en: Light yellow
ug: سۇس سېرىق

en: Lime
ug: پىكوس

en: Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> allowed: <code>%s</code>
ug: قۇر ۋە ئابزاس ئاپتوماتىك ئايرىلىدۇ، ئېلخەت ئادرېسى كۆرسىتىلمەيدۇ، <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> كودى ئىشلىتىشكە بولىدۇ: <code>%s</code>

en: Link Categories
ug: ئۇلانما كاتېگورىيىلىرى

en: Link Category
ug: ئۇلانما كاتېگورىيىسى

en: Link ID
ug: ئۇلانما IDسى

en: Link Rel
ug: Rel غا ئۇلانما قىلىش

en: Link URL
ug: ئۇلانما ئادرېسى

en: Link list
ug: ئۇلانما تىزىملىكى

en: Link rating
ug: ئۇلانما دەرىجىسى

en: Link title
ug: ئۇلانما نامى

en: Link to Image
ug: سۈرەتكە ئۇلاش

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Links for %s
ug: %s نىڭ ئۇلانمىسى

en: List
ug: تىزىملىك

en: Loaded plugins
ug: قوزغىتىلغان قىستۇرمىلار

en: Log In
ug: كىرىش

en: Log Out
ug: چېكىنىش

en: Log in
ug: كىرىش

en: Log in to Reply
ug: كىرىپ جاۋاب قايتۇراي

en: Log in to leave a Comment
ug: ئىنكاس يېزىش ئۈچۈن كىرىڭ

en: Log in/out, admin, feed and WordPress links
ug: كىرىش-چېكىنىش، باشقۇرۇش، تەرمە ۋە ۋوردپرەس ئۇلانمىلىرى

en: Log out
ug: چېكىنىش

en: Log out &raquo;
ug: چېكىنىش »

en: Log out of this account
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىدىن چېكىنىش

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
ug: <a href="%1$s">%2$s</a> بولۇپ كىردىڭىز.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
ug: <a href="%1$s">%2$s</a> بولۇپ كىردىڭىز. <a href="%3$s" title="بۇ ئىشلەتكۈچىدىن چېكىنىش">چىقىپ كېتىمەن &raquo;</a>

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
ug: <a href="%1$s">%2$s</a> بولۇپ كىردىڭىز. <a href="%3$s" title="بۇ ئىشلەتكۈچىدىن چېكىنىش">چېكىنەمسىز؟</a>

en: Loop
ug: دەۋرىي

en: Lost Password
ug: پارولنى ئۇنتۇپتىمەن

en: Lost your password?
ug: پارولنى ئۇنتۇپسىزمۇ؟

en: Lower alpha
ug: لاتىنچە كىچىك ھەرپ

en: Lower greek
ug: گرېكچە كىچىك ھەرپ

en: Lower roman
ug: لاتىنچە كىچىك ھەرپ

en: M_Monday_initial
ug: دۈ

en: Magenta
ug: سۇس قىزىل

en: Mail (will not be published)
ug: ئېلخەت (ئاشكارىلانمايدۇ)

en: Maintain aspect
ug: تەڭ نىسبەتتە

en: Maintenance
ug: ئاسراش

en: Malformed URL: %s
ug: نامۇۋاپىق ئادرېس: %s

en: Manage Comments
ug: ئىنكاسلارنى باشقۇرۇش

en: Mar_March_abbreviation
ug: مارت

en: March
ug: مارت

en: Maroon
ug: تۇم قوڭۇر

en: May
ug: ماي

en: May_May_abbreviation
ug: ماي

en: Media
ug: مېدىيا

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Medium gray
ug: ئوتتۇراھال كۈلرەڭ

en: Medium size image height
ug: ئوتتۇراھال چوڭلۇقتىكى سۈرەت ئېگىزلىكى

en: Medium size image width
ug: ئوتتۇراھال چوڭلۇقتىكى سۈرەت كەڭلىكى

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ يېتىشمىدى. باشقا بىر كىچىكرەك ھۆججەتنى سىناپ كۆرۈڭ.

en: Menus
ug: تىزىملىكلەر

en: Merge table cells
ug: جەدۋەل كاتەكچىلىرىنى بىرلەشتۈرۈش

en: Meta
ug: تىزىملىك

en: Middle
ug: ئوتتۇرا

en: Mismatch
ug: بىردەك ئەمەس

en: Missing Attachment
ug: قوشۇمچە ھۆججەت تېپىلمىدى

en: Mission complete. Message <strong>%s</strong> deleted.
ug: ۋەزىپە ئاخىرلاشتى. ئۇچۇر <strong>%s</strong> ئۆچۈرۈلدى.

en: Mon
ug: دۈ

en: Monday
ug: دۈشەنبە

en: More colors
ug: تېخىمۇ كۆپ رەڭلەر

en: More...
ug: تېخىمۇ كۆپ...

en: Move backward
ug: ئاستىغا يۆتكەش

en: Move forward
ug: ئالدىنقىسىغا يۆتكەش

[ctx: Multisite active signup type]
en: all
ug: ھەممە

[ctx: Multisite active signup type]
en: blog
ug: بىلوگ

[ctx: Multisite active signup type]
en: none
ug: يوق

[ctx: Multisite active signup type]
en: user
ug: ئىشلەتكۈچى

en: Multisite only works without the port number in the URL.
ug: كۆپ ئىشلەتكۈچىلىك تور بەت پەقەت پورت نومۇرى قوشۇلمىغان ئادرېستىلا ئىشلەيدۇ.

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed, so choose carefully!
ug: كامىدا 4 ھەرپ- بەلگە ياكى رەقەم بولۇشى كېرەك. ئۇنى كېيىن ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ. شۇڭا ئەستايىدىل تاللاڭ!

en: Mute
ug: ئاۋازسىز

en: My Account
ug: ھېساباتىم

en: My Sites
ug: تور بەتلىرىم

en: Name
ug: ئىسىم

en: Named
ug: نام بېرىلگەنلەر

en: Named colors
ug: نام بېرىلگەن رەڭلەر

en: Narrower
ug: تارراق

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Navigation Menu
ug: يولباشچى تىزىملىكى

en: Navigation Menu Item
ug: يولباش تىزىملىك تۈرى

en: Navigation Menu Items
ug: يولباش تىزىملىك تۈرلىرى

en: Navigation Menus
ug: يولباش تىزىملىكى

en: Navy Blue
ug: قاراكۆك

en: Need more help? <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>We got it</a>.
ug: مۇناسىۋەتلىك ياردەم ئۇچۇرلىرىنى <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>بۇ يەر</a>دىن كۆرۈڭ (ئىنگلىزچە)

en: Network Admin
ug: تور باشقۇرغۇچىسى

en: Network Admin: %s
ug: تور باشقۇرغۇچىسى: %s

en: Network Status
ug: تور ھالىتى

en: Network functions are disabled.
ug: تور ئىقتىدارى چەكلەنگەن.

en: New %1$s Site: %2$s
ug: يېڭى %1$s تور بەت: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
ug: يېڭى %1$s ئىشلەتكۈچىسى: %2$s

en: New Category Name
ug: يېڭى كاتېگورىيە نامى

en: New Link Category Name
ug: يېڭىدىن ئۇلانما كاتېگورىيىسىنىڭ نامى

en: New Page
ug: يېڭى بەت

en: New Post
ug: يېڭى يازما

en: New Site Registration: %s
ug: يېڭى تىزىملىتىلغان تور بەت: %s

en: New Site: %1s
    URL: %2s
    Remote IP: %3s
    
    Disable these notifications: %4s
ug: يېڭى تور بەت: %1s
    ئادرېس: %2s
    يىراق IP: %3s
    
    تۆۋەندىكى ئەسكەرتىشلەر چەكلەندى: %4s

en: New Tag Name
ug: يېڭى خەتكۈش نامى

en: New User Registration: %s
ug: يېڭى تىزىملاتقان ئىشلەتكۈچى: %s

en: New User: %1s
    Remote IP: %2s
    
    Disable these notifications: %3s
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچى: %1s
    يىراقتىكى IP: %2s
    
    بۇ ئەسكەرتىشلەر كۆرسىتىلمىسۇن: %3s

en: New comment on your post "%s"
ug: يازمىڭىز "%s" دىكى يېڭى ئىنكاس

en: New document
ug: يېڭى ماتېرىيال

en: New layer...
ug: يېڭى قەۋەت ...

en: New password
ug: يېڭى پارول

en: New pingback on your post "%s"
ug: يازمىڭىز "%s" دىكى يېڭى قايتما

en: New trackback on your post "%s"
ug: يازمىڭىز "%s" دىكى يېڭى ئىزچى

en: New user registration on your site %s:
ug: Blogingiz [%s] gha yéngi qollanchi tizimlatti.

en: Newer Comments &raquo;
ug: يېڭىراق ئىنكاسلار &raquo;

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Next &gt;
ug: كېيىنكى &gt;

en: Next &raquo;
ug: كېيىنكى »

en: Next Page &raquo;
ug: كېيىنكى بەت »

en: Next Post
ug: كېيىنكى يازما

en: Next page
ug: كېيىنكى بەت

en: Next page...
ug: كېيىنكى بەت ...

en: No
ug: ياق

en: No Comments
ug: ئىنكاس يېزىلمىغان

en: No Image
ug: سۈرەت يوق

en: No Repeat
ug: تەكرارلانمىسۇن

en: No categories
ug: كاتېگورىيە يوق

en: No comments yet.
ug: تېخى ئىنكاس يېزىلمىدى.

en: No connection to server
ug: مۇلازىمېتىرغا ئۇلانمىدى

en: No correction
ug: تۈزىتىلمە يوق

en: No java
ug: Java يوق

en: No login ID submitted
ug: كىرىش IDسى يوللانمىغان

en: No matches found.
ug: ماس كېلىدىغىنى تېپىلمىدى.

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
ug: تىزىملىك تېخى قۇرۇلمىدى. <a href="%s">تىزىملىك قۇراي</a>.

en: No misspellings found.
ug: ئىملا خاتالىقى ئۇچرىمىدى.

en: No more comments found.
ug: ھېچقانداق ئىنكاس تېپىلمىدى.

en: No msg number submitted
ug: /ئۇچۇر نومۇرى يوللانمىدى

en: No pages found in Trash.
ug: ئەخلەت ساندۇقىدىن ھېچقانداق بەت تېپىلمىدى.

en: No pages found.
ug: ھېچقانداق بەت تېپىلمىدى.

en: No password submitted
ug: پارول يوللانمىغان

en: No posts found in Trash.
ug: ئەخلەت ساندۇقىدىن ھېچقانداق يازما تېپىلمىدى.

en: No posts found.
ug: يازما تېپىلمىدى.

en: No results found.
ug: نەتىجە چىقمىدى.

en: No search term specified. Showing recent items.
ug: ئىزدىلىدىغان ئاتالغۇ بېرىلمىدى. يېقىنقى تۈرلەر كۆرسىتىلىدۇ.

en: No server banner
ug: مۇلازىمېتىر ئۇچۇرى يوق

en: No server specified
ug: مۇلازىمېتىر كۆرسىتىپ بېرىلمىگەن

en: No site by that name on this system.
ug: بۇ سىستېمىدىن ئۇنداق نامدىكى تور بەت تېپىلمىدى.

en: No site defined on this host. If you are the owner of this site, please check <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">Debugging a WordPress Network</a> for help.
ug: بۇ مۇلازىمېتىردا ئۇنداق تور بەت يوقكەن. ناۋادا ئۇ تور بەتنىڭ ئىگىسى بولسىڭىز، ياردەم ئۈچۈن <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">ۋوردپرەس تورىنى سىناش</a>قا قاراپ بېقىڭ.

en: No suggestions
ug: تەكلىپ يوق

en: None
ug: يوق

en: Not Spam
ug: سپەم ئەمەس

en: Nov_November_abbreviation
ug: نويابىر

en: November
ug: نويابىر

en: Num loops
ug: دەۋرىيلىك قېتىم سانى

en: Number of comments to show:
ug: كۆرسىتىلىدىغان ئىنكاس سانى:

en: Number of links to show:
ug: كۆرسىتىلىدىغان ئۇلانما سانى:

en: Number of posts to show:
ug: كۆرسىتىلىدىغان يازما سانى:

en: OK
ug: جەزملەش

en: Oct_October_abbreviation
ug: ئۆكتەبىر

en: October
ug: ئۆكتەبىر

en: Olive
ug: زەيتۇن رەڭ

en: Once Daily
ug: ھەر كۈندە بىر

en: Once Hourly
ug: ھەر سائەتتە بىر

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
ug[0]: %2$s ئۈچۈن بىر ئىنكاس بار
ug[1]: %2$s ئۈچۈن %1$s ئىنكاس بار

en: One or more database tables are unavailable. The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
ug: بىر ياكى بىر قانچە ساندان جەدۋىلىنى ئاچقىلى بولمىدى. بەلكىم سانداننى <a href="%s">تۈزىتىشكە</a> توغرا كېلىشى مۇمكىن.

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
ug: ئۆچۈرۈش ئىلمىكى(uninstall hook) دە پەقەت ئىستاتىك ئۇسۇل(method) ياكى فۇنكسىيەنىلا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Only lowercase letters (a-z) and numbers are allowed.
ug: a دىن z غىچە بولغان كىچىك ھەرپلەر ۋە سانلارنىلا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Only lowercase letters and numbers allowed.
ug: پەقەت كىچىك يېزىلغان ھەرپلەر ۋە رەقەملەرنىلا ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: Oops: %s
ug: ئاپلا: %s

en: Open link in a new window
ug: ئۇلانمىنى يېڭى كۆزنەكتە ئېچىش

en: Open link in a new window/tab
ug: ئۇلانما يېڭى كۆزنەك ياكى بەتكۈشتە ئېچىلسۇن

en: Open link in the same window
ug: ئۇلانمىنى ئوخشاش كۆزنەكتە ئېچىش

en: Options saved.
ug: تاللاشلار ساقلاندى.

en: Or link to existing content
ug: ياكى مەۋجۇت مەزمۇنغا ئۇلاش

en: Orange
ug: سارغۇچ

en: Ordered list (Alt + Shift + O)
ug: تەرتىپلىك تىزىم (Alt + Shift + O)

en: Original Size
ug: ئەسلى چوڭ- كىچىكلىكى

en: Outdent
ug: سىرتىغا سۈرۈش

en: PM
ug: كەچ

en: Page ID
ug: بەت IDسى

en: Page IDs, separated by commas.
ug: پەش بىلەن ئايرىلغان بەت IDسى

en: Page not found
ug: بەت تېپىلمىدى

en: Page order
ug: بەت تەرتىپى

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Pages
ug: بەتلەر

en: Pages:
ug: بەتلەر:

en: Pale cyan
ug: قېنىق كۆك

en: Pale green
ug: ئاچ يېشىل

en: Palette
ug: رەڭ تاختىسى

en: Palette colors
ug: رەڭ تاختىسى رەڭلىرى

en: Paragraph
ug: پاراگراف

en: Parent Category
ug: ئانا كاتېگورىيە

en: Parent Category:
ug: ئانا كاتېگورىيە:

en: Parent Page:
ug: ئانا بەت:

en: Parent term does not exist.
ug: باش ئاتالغۇ مەۋجۇت ئەمەس.

en: Passing an integer number of posts is deprecated. Pass an array of arguments instead.
ug: يازمىغا بىرەر پۈتۈن سان يوللاش ئەمەلدىن قالغان. ئۇنىڭ ئورنىغا سانلار گۇرۇپپىسىنى ئارگۇمېنت قىلىپ يوللاڭ.

en: Password
ug: پارول

en: Password Lost and Changed for user: %s
ug: ئىشلەتكۈچى %s نىڭ پارولى ئۆچۈرۈلدى ھەم ئۆزگەرتىلدى.

en: Password Lost and Found
ug: پارولنى تېپىش

en: Password Protected
ug: پارولدا قوغدالسۇن

en: Password Reset
ug: پارولنى قايتا بەلگىلەش

en: Password reset is not allowed for this user
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىنىڭ پارولنى قايتا بېكىتىشىگە رۇخسەت بېرىلمىگەن

en: Password:
ug: پارول:

en: Password: %s
ug: پارول: %s

en: Paste
ug: چاپلاش

en: Paste as Plain Text
ug: ئادەتتىكى تېكىست شەكلىدە چاپلاش

en: Paste from Word
ug: ۋوردتىن چاپلاش

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode.
ug: نۆۋەتتە ساپ تېكىست ھالىتىدە چاپلىنىدۇ. نورمال چاپلاش ھالىتىگە ئالمىشىش ئۈچۈن يەنە بىر قېتىم چېكىڭ.

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode. After you paste something you will be returned to regular paste mode.
ug: نۆۋەتتە ساپ تېكىست ھالىتىدە چاپلىنىدۇ. نورمال چاپلاش ھالىتىگە ئالمىشىش ئۈچۈن يەنە بىر قېتىم چېكىڭ. ھەر قېتىم چاپلاپ بولغاندا نورمال چاپلاش ھالىتىگە قايتىدۇ.

en: Paste table row after
ug: جەدۋەل قۇرىنى كەينىگە چاپلاش

en: Paste table row before
ug: جەدۋەل قۇرىنى ئالدىغا چاپلاش

en: Pasting content from another application, like Word or Excel, is best done with the Paste from Word button on the second row, or in HTML mode.
ug: Word ياكى Excel قاتارلىق باشقا پروگراممىلاردىن مەزمۇننى كۆچۈرۈپ چاپلاشتا، ئەڭ ياخشىسى 2- قۇردىكى « Word تىن چاپلاش» كۇنۇپكىسىنى ئىشلىتىپ چاپلىغان ياخشى. HTML ھالىتىدە چاپلاشقىمۇ بولىدۇ.

en: Pasting in the Rich Editor
ug: مول تەھرىرلىگۈچكە چاپلاش

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Peach
ug: شاپتۇل

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: تەستىق كۈتۈۋاتقىنى <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: تەستىق كۈتۈۋاتقانلىرى <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
ug: تەكشۈرۈپ تەستىقلاش

en: Permalink: %s
ug: مۇقىم ئۇلانما: %s

en: Picker
ug: تاللىغۇچ

en: Pingback
ug: قايتما

en: Pingback excerpt:
ug: قايتما ئۈزۈندىسى:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
ug: %2$s دىن %1$s غا بولغان قايتما تىزىملىتىلدى. توردا پاراڭلىشىۋېرىڭ! :-)

en: Pink
ug: ھالرەڭ

en: Play count
ug: قويۇش قېتىم سانى

en: Play every frame
ug: ھەر بىر پارچىنى قويۇش

en: Please <a href="%s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
ug: ۋوردپرەسنى نۆۋەتتىكى نەشرىگە <a href="%s">يېڭىلاڭ</a>، ياكى <a href="%s">ئاكىزمېت قىستۇرمىسىنى 2.4 نەشرىگە چۈشۈرۈڭ</a>.

en: Please enter a correct email address.
ug: ئېلخەت ئادرېسىنى توغرا كىرگۈزۈڭ

en: Please enter a site name.
ug: تور بەت نامىنى كىرگۈزۈڭ

en: Please enter a site title.
ug: تور بېتىڭىزنىڭ نامىنى كىرگۈزۈڭ

en: Please enter a username.
ug: ئىشلەتكۈچى نامىنى كىرگۈزۈڭ

en: Please enter an API key. (<a href="%s" style="color:#fff">Get your key.</a>)
ug: API ئاچقۇچىنى كىرگۈزۈڭ. (<a href="%s" style="color:#fff">ئاچقۇچ ئېلىڭ.</a>)

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
ug: ئىشلەتكۈچى نامىڭىز ۋە ئېلخەت ئادرېسىڭىزنى كىرگۈزۈڭ. يېڭى پارول بەلگىلەش ئۈچۈن ئەۋەتىلگەن ئۇلانمىنى ئېلخەتتە تاپشۇرۇۋالىسىز.

en: Please include a %1$s template in your theme.
ug: ئۇسلۇبىڭىزغا %1$s ئەندىزىسىنى قوشۇڭ.

en: Please log in again.
ug: قايتا كىرىڭ.

en: Please see <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">Debugging in WordPress</a> for more information.
ug: تەپسىلاتى ئۈچۈن <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">ۋوردپرەستە ئىز قوغلاش</a> قا قاراڭ.

en: Please try again!
ug: قايتا سىناپ كۆرۈڭ!

en: Please try again.
ug: قايتا سىناپ بېقىڭ.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
ug: بۇ ھۆججەتنى %1$sتور كۆرگۈچ يۈكلىگۈچىسىدە%2$s يۈكلەپ كۆرۈڭ.

en: Please wait...
ug: ساقلاپ تۇرۇڭ...

en: Plugin
ug: قىستۇرمىلار

en: Plugin Information:
ug: قىستۇرما ئۇچۇرى:

en: Plugins
ug: قىستۇرمىلار

en: Plum
ug: ئالۇچا

en: Popular Tags
ug: ئاۋات خەتكۈشلەر

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function...
ug: سەۋەب: mail() فۇنكسىيىسى مۇلازىمېتىر تەرىپىدىن چەكلىۋېتىلگەن بولۇشى مۇمكىن.

en: Post Comment
ug: ئىنكاسنى يوللاش

en: Post Thumbnail
ug: يازمىنىڭ كىچىك كۆرۈنۈشى

[ctx: Post format]
en: Aside
ug: يانبايان

[ctx: Post format]
en: Audio
ug: ئۈن

[ctx: Post format]
en: Chat
ug: پاراڭ

[ctx: Post format]
en: Gallery
ug: ئالبوم

[ctx: Post format]
en: Image
ug: سۈرەت

[ctx: Post format]
en: Link
ug: ئۇلانما

[ctx: Post format]
en: Quote
ug: نەقىل

[ctx: Post format]
en: Standard
ug: ئۆلچەملىك

[ctx: Post format]
en: Status
ug: ھالەت

[ctx: Post format]
en: Video
ug: سىن

en: Post types cannot exceed 20 characters in length
ug: يازما تىپى ئەڭ ئۇزۇن بولغاندىمۇ 20 ھەرپتىن ئاشماسلىقى كېرەك

en: Poster
ug: يوللىغۇچى

en: Posts by %s
ug: %s نىڭ يازمىلىرى

en: Posts page
ug: يازمىلار بېتى

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
ug: <a href="%s" title="دەۋر بىلەن تەڭ ماڭىدىغان شەخسىي نەشرىيات سۇپىسى- ۋوردپرەستە قۇرۇلدى"><strong>ۋوردپرەس</strong></a>تە قۇرۇلدى

en: Powered by WordPress
ug: ۋوردپرەستە قۇرۇلدى.

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
ug: دەۋرنىڭ ئالدىدا ماڭىدىغان شەخسىي نەشر سۇپىسى- ۋوردپرەستە قۇرۇلدى.

en: Prefetch
ug: ئالدىن ئوقۇش

en: Preload
ug: ئالدىن ئوقۇش

en: Premature end of list
ug: تىزىملىك نورمال ئاياغلاشمىغان

en: Press ALT F10 for toolbar. Press ALT 0 for help.
ug: قورال ئىستونى ئۈچۈن ALT F10 نى بېسىڭ. ياردەم ئۈچۈن ALT 0 نى بېسىڭ.

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Previous Post
ug: ئالدىنقى يازما

en: Previous page
ug: ئالدىنقى بەت

en: Print
ug: بېسىپ چىقىرىش

en: Privacy:
ug: مەخپىيەتلىك:

en: Private
ug: شەخسىي

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: شەخسىي <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: شەخسىي <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
ug: شەخسىي: %s

en: Privately Published
ug: شەخسىي ئېلان قىلىنغان

en: Progress
ug: ماڭغىنى

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
ug: قوغدالغان ئىنكاس: كۆرۈش ئۈچۈن پارولىڭىزنى كىرگۈزۈڭ.

en: Protected: %s
ug: قوغدالغان: %s

en: Public
ug: ھەممىگە

en: Public, Sticky
ug: ئاشكارا، چوققىلانغان

en: Publish
ug: ئېلان قىلىش

en: Publish on:
ug: ئورنى:

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: ئېلان قىلىنغان <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: ئېلان قىلىنغان <span class="count">(%s)</span>

en: Published on:
ug: تارقىتىلغان ئورۇن:

en: Purple
ug: بىنەپشە

en: QT Src
ug: QuickTime مەنبەسى

en: Quality
ug: سۈپىتى

en: Quicktime options
ug: Quicktime تاللاشلىرى

en: Quote
ug: نەقىل

en: RSS Error: %s
ug: RSS خاتالىقى: %s

en: Random
ug: ئىختىيارىي

en: Random Default Image
ug: سۈكۈتتىكى ئىختىيارى سۈرەت

en: Random Uploaded Image
ug: يۈكلەنگەن ئىختىيارى سۈرەت

en: Rate
ug: باھا

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
ug: مائۇستا قورال ئىستونىنى چېكىپ يۈرگەندىن كۆرە تېزلەتمە كۇنۇپكىلارنى ئىشلىتىپ كۆرۈڭ. ۋىندوۋس بىلەن لىناكستا Ctrl + letter، مەيكىنتوشتا Command + letter ئىشلىتىلىدۇ.

en: Re-trying
ug: ئاپتوماتىك قايتا تەكشۈرۈش

en: Read the <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">bug report</a> page. Some of the guidelines there may help you figure out what went wrong.
ug: <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">خاتالىق مەلۇماتى</a> بېتىگە قاراپ بېقىڭ. بەزى يېتەكلىمىلەرنىڭ خاتالىقنىڭ قەيەردە ئىكەنلىكىنى تېپىشىڭىزغا ياردىمى بولۇشى مۇمكىن.

en: Real media player options
ug: Real مېدىيا قويغۇچ تاللاشلىرى

en: Recent Comments
ug: يېقىنقى ئىنكاسلار

en: Recent Posts
ug: يېقىنقى يازمىلار

en: Recheck Queue for Spam
ug: قاتاردىكى سپەملەرنى قايتا تەكشۈرۈش

en: Red
ug: قىزىل

en: Redo
ug: قايتىلاش

en: Redo (Ctrl + Y)
ug: قايتىلاش (Ctrl + Y)

en: Register
ug: تىزىملىتىش

en: Register For This Site
ug: بۇ تور بەتكە تىزىملىتىش

en: Registration Form
ug: تىزىملىتىش جەدۋىلى

en: Registration complete. Please check your e-mail.
ug: تىزىملىتىش ئاخىرلاشتى. ئېلخېتىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.

en: Registration has been disabled.
ug: تىزىملىتىش چەكلىۋېتىلگەن.

en: Remember Me
ug: كىرىش ئۇچۇرلىرىم ساقلانسۇن

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Remove From Bulk Edit
ug: تۈركۈملەپ تەھرىرلەشتىن ئۆچۈرۈش

en: Remove Image
ug: سۈرەتنى ئۆچۈرۈش

en: Remove column
ug: ئىستوننى ئۆچۈرۈش

en: Remove formatting
ug: فورماتسىزلاش

en: Remove link
ug: ئۇلانمىنى ئېلىۋېتىش

en: Reply
ug: جاۋاب

en: Required fields are marked %s
ug: %s بەلگىسى بارلارنى تولدۇرۇش تەلەپ قىلىنىدۇ

en: Reset Password
ug: پارولنى قايتا بەلگىلەش

en: Resize path invalid
ug: رازمېر ئۆزگەرتىش ئادرېسى ئىناۋەتسىز.

en: Restore
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Revision
ug: ئۆزگەرتىلمە نەشرى

en: Revisions
ug: ئالدىنقى

en: Rich Editing Basics
ug: مول تەھرىرلەش ئاساسلىرى

en: Rich Editor Help
ug: مول تېكىست تەھرىرلىگۈچ ياردەملىرى

en: Rich Text Area
ug: مول تېكىست رايونى

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Row
ug: قۇر

en: Royal blue
ug: ھاۋا رەڭ

en: Run spell checking
ug: كوررېكتورلۇق

en: S_Saturday_initial
ug: شە

en: S_Sunday_initial
ug: يە

en: Sat
ug: شە

en: Saturday
ug: شەنبە

en: Save
ug: ساقلاش

en: Save &amp; Activate
ug: ساقلاش ھەم قوزغىتىش

en: Save &amp; Publish
ug: ساقلاش ھەم ئېلان قىلىش

en: Save Draft
ug: كوپىيىنى ساقلاش

en: Save as Pending
ug: تەستىق كۈتۈۋاتقان قىلىپ ساقلاش

en: Saved
ug: ساقلاندى

en: Saved.
ug: ساقلاندى.

en: Saving Draft&#8230;
ug: كوپىيە ساقلىنىۋاتىدۇ...

en: Saving...
ug: ساقلىنىۋاتىدۇ ...

en: Say It!
ug: يوللاڭ!

en: Scale
ug: شكالا

en: Scale mode
ug: تارايتىش-چوڭايتىش ھالىتى

en: Schedule
ug: كۈنتەرتىپ

en: Schedule for:
ug: كۈنتەرتىپكە قويۇلغان:

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: كۈنتەرتىپكە قويۇلغان <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: كۈنتەرتىپكە قويۇلغان <span class="count">(%s)</span>

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
ug: كود ۋە شەكىل ھۆججەتلىرى %1$s، %2$s ياكى %3$s باسقۇچىغا كەلگۈچە تىزىملىتىلماسلىقى ياكى تىزىلماسلىقى كېرەك.

en: Scroll
ug: سىيرىلما

en: Sea green
ug: قېنىق يېشىل

en: Search
ug: ئىزدەش

en: Search Categories
ug: كاتېگورىيىلەردىن ئىزدەش

en: Search Link Categories
ug: ئۇلانما كاتېگورىيىسىدىن ئىزدەش

en: Search Pages
ug: بەتلەردىن ئىزدەش

en: Search Posts
ug: يازمىلاردىن ئىزدەش

en: Search Results %1$s %2$s
ug: %2$s ئۈچۈن ئىزدەش نەتىجىسى %1$s

en: Search Spam &raquo;
ug: سپەم ئىزدەش »

en: Search Tags
ug: خەتكۈشلەردىن ئىزدەش

en: Search for:
ug: ئىزدەيدىغان سۆز:

en: Security error.
ug: بىخەتەرلىك خاتالىقى كۆرۈلدى.

en: Select All
ug: ھەممىنى تاللاش

en: Select Category
ug: كاتېگورىيە تاللاش

en: Select File
ug: ھۆججەتتىن بىرنى تاللاڭ

en: Select Link Category:
ug: ئۇلانما كاتېگورىيىسىنى تاللاڭ:

en: Select Menu:
ug: تىزىملىكنى تاللاش:

en: Select Month
ug: ئاينى تاللاش

en: Select a city
ug: بىر شەھەرنى تاللاڭ

en: Select a color
ug: بىر رەڭنى تاللاڭ

en: Select all
ug: ھەممىنى تاللاش

en: Select background color
ug: تەگلىك رەڭگىنى تاللاش

en: Select custom character
ug: ئۆزى بەلگىلەش ھەرپ- بەلگىسىنى تاللاش

en: Select text color
ug: تېكىست رەڭگىنى تاللاڭ

en: Sep_September_abbreviation
ug: سېنتەبىر

en: Separate multiple categories with commas.
ug: كاتېگورىيە كۆپ بولسا پەش بىلەن ئايرىڭ

en: Separate tags with commas
ug: خەتكۈشلەرنى پەش بىلەن ئايرىڭ

en: September
ug: سېنتەبىر

en: Server Connectivity
ug: مۇلازىمېتىر ئۇلىنىشى

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>.
ug: تەڭشەكلەر ساقلىنىپ ئۇسلۇب قوزغىتىلدى. <a href="%s">تور بەتنى زىيارەت قىلىڭ</a>.

en: Shockwave options
ug: Shockwave تاللاشلىرى

en: Shortlink
ug: قىسقا ئۇلانما

en: Show Link Description
ug: ئۇلانما چۈشەندۈرۈشى كۆرسىتىلسۇن

en: Show Link Image
ug: سۈرەت ئۇلانمىسى كۆرسىتىلسۇن

en: Show Link Name
ug: ئۇلانما نامى كۆرسىتىلسۇن

en: Show Link Rating
ug: ئۇلانما دەرىجىسى كۆرسىتىلسۇن

en: Show hierarchy
ug: قاتلاملىق كۆرسىتىلسۇن

en: Show menu
ug: تىزىملىكنى كۆرسىتىش

en: Show more comments
ug: تېخىمۇ كۆپ ئىنكاسنى كۆرسىتىش

en: Show post counts
ug: يازما سانى كۆرسىتىلسۇن

en: Show scale modes
ug: تارايتىش-چوڭايتىش ھالىتىنى كۆرسىتىش

en: Show the number of comments you've approved beside each comment author.
ug: ھەر بىر ئىنكاس ئاپتورىنىڭ يېنىدا تەستىقلىغان ئىنكاسلىرىڭىزنىڭ سانى كۆرسىتىلسۇن.

en: Show/Hide Kitchen Sink (Alt + Shift + Z)
ug: Kitchen Sink نى كۆرسىتىش/يوشۇرۇش (Alt + Shift + Z)

en: Shuffle
ug: ئارىلاش

en: Sidebar
ug: يان ئىستون

en: Sidebar %d
ug: يان ئىستون %d

en: Signup
ug: تىزىملىتىش

en: Silver
ug: كۈمۈشرەڭ

en: Site Admin
ug: باشقۇرغۇچى

en: Site Domain:
ug: تور بەت مۇلازىمېتىرى

en: Site Name:
ug: تور بەت نامى:

en: Site Suspended.
ug: تور بەت توختىتىپ قويۇلدى.

en: Site Tagline
ug: تور بەت يانداش تېمىسى

en: Site Title
ug: تور بەت تېمىسى

en: Site Title & Tagline
ug: تور بەت نامى ۋە يانداش تېما

en: Site Title:
ug: تور بەت تېمىسى:

en: Site URL
ug: تور بەت ئادرېسى

en: Site already exists.
ug: تور بەت مەۋجۇت ئىكەن.

en: Site name must be at least 4 characters.
ug: تور بەت نامى كامىدا تۆت ھەرپ- بەلگىدىن تۈزۈلۈشى كېرەك

en: Site registration has been disabled.
ug: تور بەت تىزىملىتىش توختىتىلغان.

en: Sites
ug: تور بەتلەر

en: Sites you are already a member of:
ug: سىز تىزىملاتقان تور بەتلەر تۆۋەندىكىچە:

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Sky blue
ug: ھاۋا رەڭ

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
ug: ئۇنچىۋالا ئالدىراپ كەتمەڭ، يېڭى ئېلخەتنى بۇنچە كۆپ تەكشۈرۈشىڭىز ھاجەتسىز.

en: Smooth video
ug: سىننى سىلىقلاش

en: Software Name
ug: يۇمشاق دېتال نامى

en: Software Version
ug: يۇمشاق دېتال نەشرى

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation. Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
ug: بەزى ئىنكاسلارنىڭ سپەم ياكى ئەمەسلىكىنى ئاكىزمېت تېخى تەكشۈرمىدى. بۇ ئىنكاسلار ۋاقتىنچە تەستىقلاشقا قالدۇرۇلدى. ناۋادا مەسىلە بايقىسىڭىز <a href="%s">Akismet سەپلىمىلىرى</a>نى تەكشۈرۈڭ ۋە تور مۇلازىمەتچىڭىز بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
ug: بىراۋ تۆۋەندىكى ھېسابات ئۈچۈن پارولنى قايتا بەلگىلەشنى ئىلتىماس قىلدى:

en: Sorry, but we have noticed that your popup-blocker has disabled a window that provides application functionality. You will need to disable popup blocking on this site in order to fully utilize this tool.
ug: كەچۈرۈڭ، سەكرىمە كۆزنەك توسقۇچىڭىز پروگرامما ئىقتىدارىنى توسۇپ قويدى. بۇ قورالنىڭ ھەممە ئىقتىدارىنى ئىشلىتەي دېسىڭىز سەكرىمە كۆزنەك توسقۇچىڭىزنى بۇ تور بەتتە ئىشلىمەيدىغان قىلىپ قويۇڭ.

en: Sorry, comments are closed for this item.
ug: كەچۈرۈڭ. بۇ يازما تاقىۋېتىلگەن.

en: Sorry, deleting the term failed.
ug: كەچۈرۈڭ، ئاتالغۇ ئۆچۈرۈش مەغلۇب بولدى.

en: Sorry, editing the term failed.
ug: كەچۈرۈڭ، ئاتالغۇ تەھرىرلەش مەغلۇب بولدى.

en: Sorry, new registrations are not allowed at this time.
ug: كەچۈرۈڭ. نۆۋەتتە يېڭى ئىشلەتكۈچى تىزىملىمايمىز.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
ug: كەچۈرۈڭ، شەرتىڭىزگە ماس كېلىدىغان يازما يوقكەن.

en: Sorry, no such page.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇنداق بەت يوق.

en: Sorry, no such post.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇنداق يازما يوق.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ يازما تىپى بېرىلگەن تۈر ئايرىمىلىرىنىڭ بىرىنى قوللىمايدۇ.

en: Sorry, site names may not contain the character &#8220;_&#8221;!
ug: كەچۈرۈڭ، تور بەت ئادرېسىغا &#8220;_&#8221; بەلگىسىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ!

en: Sorry, site names must have letters too!
ug: كەچۈرۈڭ، تور بەت نامىدا ھەرپمۇ بولۇشى كېرەك!

en: Sorry, that email address is already used!
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ ئېلخەت ئادرېسى ئىشلىتىلىپ بولۇنغان!

en: Sorry, that email address is not allowed!
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ ئېلخەت ئادرېسىنى ئىشلىتىشكە بولمايدۇ!

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ ئاچقۇچ ئىناۋەتسىزدەك قىلىدۇ.

en: Sorry, that site already exists!
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ تور بەت مەۋجۇت ئىكەن!

en: Sorry, that site is reserved!
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ تور بەت تىزىملىتىپ بولۇنۇپتۇ

en: Sorry, that username already exists!
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ ئىشلەتكۈچى مەۋجۇت ئىكەن!

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
ug: كەچۈرۈڭ. خاتالىق كۆرۈلگەچكە ئىنكاس تەھرىرلەنمىدى.

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
ug: كەچۈرۈڭ، نۆۋەتتە ئىنكاس يېزىش ئېتىۋېتىلگەن.

en: Sorry, the new category failed.
ug: كەچۈرۈڭ، يېڭى كاتېگورىيە مەغلۇب بولدى.

en: Sorry, this user cannot edit the template.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ ئىشلەتكۈچى ئەندىزىنى تەھرىرلىيەلمەيدۇ.

en: Sorry, usernames may not contain the character &#8220;_&#8221;!
ug: كەچۈرۈڭ، ئىشلەتكۈچى نامىغا &#8220;_&#8221; بەلگىسىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ!

en: Sorry, usernames must have letters too!
ug: كەچۈرۈڭ، ئىشلەتكۈچى نامى ھەرپنىمۇ ئۆز ئىچىگە ئېلىشى كېرەك!

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
ug: كەچۈرۈڭ، بېرىلگەن تۈر ئايرىمىسىغا ئاتالغۇ قوشۇشىڭىزغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
ug: كەچۈرۈڭ، بېرىلگەن تۈر ئايرىمىسىغا ئاتالغۇ تەقسىملىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ تىپتا پارولدا قوغدالغان يازما قۇرۇشىڭىزغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ تىپتا شەخسىي يازما قۇرۇشىڭىزغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
ug: كەچۈرۈڭ. بۇ يازمىنى ئۆچۈرۈشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ تىپتىكى يازمىلارنى تەھرىرلىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post type.
ug: بۇ يازما تىپىنى تەھرىرلىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ يازمىنى تەھرىرلىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
ug: كەچۈرۈڭ. سىزنىڭ بۇ تور بەتتە يازما يېزىشىڭىزغا ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
ug: كەچۈرۈڭ. سىزنىڭ بۇ تور بەتتە بەت ئېلان قىلىشىڭىزغا ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ تىپتا يازما ئېلان قىلىشىڭىزغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
ug: كەچۈرۈڭ. سىزنىڭ بۇ تور بەتتە يازما ئېلان قىلىشىڭىزغا ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you are not allowed to stick this post.
ug: كەچۈرۈڭ. بۇ يازمىنى چوققىلىشىڭىزغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you can not edit this post.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ يازمىنى تەھرىرلىيەلمەيسىز.

en: Sorry, you cannot edit comments.
ug: كەچۈرۈڭ، ئىنكاسلارنى تەھرىرلىيەلمەيسىز.

en: Sorry, you cannot edit pages.
ug: كەچۈرۈڭ، بەتلەرنى تەھرىرلىيەلمەيسىز.

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
ug: كەچۈرۈڭ. بۇ تور بەتتىكى يازمىلارنى تەھرىرلىيەلمەيسىز.

en: Sorry, you cannot edit this page.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ بەتنى تەھرىرلىيەلمەيسىز.

en: Sorry, you cannot edit this post.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ يازمىنى تەھرىرلىيەلمەيسىز.

en: Sorry, you cannot publish this post.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ يازمىنى ئېلان قىلالمايسىز.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
ug: كەچۈرۈڭ، شەخسىي يازمىنى چوققىلىيالمايسىز.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
ug: كەچۈرۈڭ. بۇ تور بەتتىكى ئىشلەتكۈچى ئۇچۇرلىرىنى كۆرۈشىڭىزگە ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you do not have the right to access this post.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ يازمىنى كۆرۈشىڭىزگە ھوقۇق بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you do not have the right to access this site.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ تور بەتنى زىيارەت قىلىشىڭىزغا ھوقۇق بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
ug: كەچۈرۈڭ، يېڭى كاتېگورىيە قوشۇش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
ug: كەچۈرۈڭ، سىزنىڭ كاتېگورىيە ئۆچۈرۈش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ بەتنى ئۆچۈرۈش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ يازمىنى ئۆچۈرۈشىڭىزگە ھوقۇق بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ بەتنى تەھرىرلەش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ يازمىنى تەھرىرلىشىڭىزگە ھوقۇق بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you do not have the right to edit/publish new posts.
ug: كەچۈرۈڭ، يېڭى يازما ئېلان قىلىش ياكى تەھرىرلىشىڭىزگە ھوقۇق بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ بەتنى ئېلان قىلىش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ يازمىنى ئېلان قىلىش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
ug: كەچۈرۈڭ، ساقلاش بوشلۇقىڭىز توشۇپ قاپتۇ. داۋاملىق يۈكلەش ئۈچۈن بىر قىسىم ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرۈۋېتىڭ.

en: Sorry, you may not use that site name.
ug: كەچۈرۈڭ، تور بەت نامىغا ئۇنى ئىشلىتەلمەيسىز

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
ug: كەچۈرۈڭ، كاتېگورىيىلەرنى كۆرۈش ئۈچۈن بۇ تور بەتتىكى يازمىلارنى تەھرىرلەش ھوقۇقىڭىز بولۇشى كېرەك.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
ug: كەچۈرۈڭ، خەتكۈشلەرنى كۆرۈش ئۈچۈن بۇ تور بەتتىكى يازمىلارنى تەھرىرلەش ھوقۇقىڭىز بولۇشى كېرەك.

en: Sorry, you must be able to edit posts to this site in order to view categories.
ug: كەچۈرۈڭ، كاتېگورىيىلەرنى كۆرۈش ئۈچۈن بۇ تور بەتتىكى يازمىلارنى تەھرىرلىيەلىشىڭىز كېرەك.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
ug: كەچۈرۈڭ، ئىنكاس يېزىش ئۈچۈن چوقۇم تىزىملىتىپ كىرىشىڭىز كېرەك.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
ug: كەچۈرۈڭ. خاتالىق كۆرۈلۈپ يازمىڭىز تەھرىرلەنمىدى.

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
ug: كەچۈرۈڭ. خاتالىق كۆرۈلگەچكە يازمىڭىز يوللانمىدى.

en: Sorry, your term could not be created. Something wrong happened.
ug: كەچۈرۈڭ. خاتالىق كۆرۈلگەچكە يازغان ئاتالغۇ قۇرۇلمىدى.

en: Sort by:
ug: : سورتلاش

en: Sound
ug: ئاۋاز

en: Source
ug: مەنبە

en: Spam Blocked
ug: سپەم چەكلەندى

en: Spam it: %s
ug: سىپەملەڭ: %s

en: Spellchecker settings
ug: ئىملا تەكشۈرگۈچ تەڭشەكلىرى

en: Split merged table cells
ug: بىرلەشتۈرۈۋېتىلگەن جەدۋەل كاتەكچىلىرىنى پارچىلاش

en: Square
ug: تۆت چاسا

en: Start image
ug: باشلىنىش سۈرىتى

en: Start time
ug: باشلانغان ۋاقىت

en: Static Front Page
ug: ئىستاتىك باش بەت

en: Still waiting for your email?
ug: ئېلخەت تېخىچە كەلمىدىمۇ?

en: Streamed rtsp resources should be added to the QT Src field under the advanced tab.
ug: يۇقىرى دەرىجىلىك كارتىدىكى QT Src رامكىسىغا rtsp ئېقىم مەنبەسى قوشۇلۇشى كېرەك.

en: Strength indicator
ug: كۈچلۈكلۈك دەرىجىسى

en: Stretch H-Align
ug: گورىزونتال سوزۇش

en: Stretch V-Align
ug: تىك سوزۇش

en: Stretch style
ug: سوزۇش شەكلى

en: Stretch to fit
ug: تولدۇرۇپ سوزۇش

en: Strikethrough
ug: ئۆچۈرۈش بەلگە سىزىقى

en: Strikethrough (Alt + Shift + D)
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى (Alt + Shift + D)

en: Strong
ug: كۈچلۈك

en: Styles
ug: شەكلى

en: Stylesheet
ug: ئۇسلۇب ھۆججىتى

en: Stylesheet is missing.
ug: ئۇسلۇب ھۆججىتى خاتا.

en: Stylesheet is not readable.
ug: ئۇسلۇب ھۆججىتىنى ئوقۇغىلى بولمايدۇ.

en: Submit
ug: يوللاش

en: Submit Comment
ug: ئىنكاس يوللاش

en: Submitted on:
ug: يوللانغان ئورۇن:

en: Subscript
ug: مۇشتەرى بولۇش

en: Success
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك

en: Suggestions
ug: تەكلىپلەر

en: Sun
ug: يە

en: Sunday
ug: يەكشەنبە

en: Support Forums
ug: قوللاش مۇنبەرلىرى

en: Switch to HTML mode
ug: HTML ھالىتىگە ئالماشتۇرۇش

en: Syndicate this content
ug: بۇ مەزمۇننى بىرلەشتۈرۈش

en: Syndicate this site using RSS 2.0
ug: RSS 2.0 تا بۇ بەتنى بىرلەشتۈرۈش

en: T_Thursday_initial
ug: پە

en: T_Tuesday_initial
ug: سە

en: Table cell properties
ug: جەدۋەل كاتەكچىسى خاسلىقلىرى

en: Table properties
ug: جەدۋەل خاسلىقلىرى

en: Table row properties
ug: جەدۋەل قۇرى خاسلىقلىرى

en: Tag Cloud
ug: خەتكۈش سايىسى

en: Tagline
ug: يانداش تېما

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Tags:
ug: خەتكۈشلەر:

en: Target
ug: ئوبيېكت

en: Target cache
ug: نىشان Cache

en: Taxonomy:
ug: :تۈر ئايرىمىسى

en: Teal
ug: كىچىك ئۆردەك

en: Template
ug: ئەندىزە

en: Template is missing.
ug: ئۈلگە خاتا.

en: Text
ug: تېكىست

en: Text bottom
ug: تېكىست ئاستى

en: Text top
ug: تېكىست ئۈستى

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
ug: بۇ ئېلخەت ئادرېسى ئىشلىتىلگەن. ئاكتىپلاش ئېلخېتى ئۈچۈن خەت ساندۇقىڭىزنى تەكشۈرۈڭ. بىر نەچچە كۈن ئىچىدە ھېچنېمە قىلمىسىڭىز ئۇ بىكار بولىدۇ.

en: That name is not allowed.
ug: ئۇ ئىسىمنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: That site does not exist. Please try <a href="%s">%s</a>.
ug: ئۇنداق تور بەت مەۋجۇت ئەمەس. <a href="%s">%s</a> نى سىناپ كۆرۈڭ.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
ug: ئۇ تور بەت نامى تىزىملىتىلىش ئالدىدا ئىكەن، لېكىن بىر قانچە كۈندىن كېيىن تىزىملاتقىلى بولۇشى مۇمكىن.

en: That user does not exist.
ug: ئۇ ئىشلەتكۈچى مەۋجۇت ئەمەس.

en: That username is already activated.
ug: ئۇ ئىشلەتكۈچى ئاكتىپلىنىپ بولغان.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
ug: ئۇ ئىشلەتكۈچى نامى تىزىملىتىلىش ئالدىدا ئىكەن، لېكىن بىر قانچە كۈندىن كېيىن تىزىملاتقىلى بولۇشى مۇمكىن.

en: That username is not allowed.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى نامىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
ug: %s ئۇسلۇبى ئىناۋەتلىك ئانا ئۇسلۇب ئەمەس.

en: The <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> to TrackBack this entry is: <em>%s</em>
ug: بۇ يازمىنىڭ ئىزچى <abbr title="Universal Resource Locator">ئادرېسى</abbr> : <em>%s</em>

en: The <code>%s</code> option is deprecated for the family of <code>bloginfo()</code> functions.
ug: <code>%s</code> تاللىشى <code>bloginfo()</code> فۇنكسىيىسى قاتارىدىن چىقىرىۋېتىلگەن.

en: The GD image library is not installed.
ug: GD سۈرەت ئامبىرى قاچىلانمىغان.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ug: كىرگۈزگەن تور بەت ئادرېسىڭىز ئىناۋەتسىز. ئىناۋەتلىك ئادرېس كىرگۈزۈڭ.

en: The URL you entered seems to be an email address, do you want to add the required mailto: prefix?
ug: سىز كىرگۈزگەن URL بىر ئېلخەت ئادرېسىدەك قىلىدۇ. ئۇنىڭغا زۆرۈر بولغان mailto: ئالدى قوشۇمچىسى قوشامسىز؟

en: The URL you entered seems to external link, do you want to add the required http:// prefix?
ug: كىرگۈزگىنىڭىز سىرتقى ئۇلانما ئىكەن. ئالدىغا http:// قوشۇلسۇنمۇ؟

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ug: كىرگۈزگەن ۋوردپرەس ئادرېسىڭىز ئىناۋەتسىز. ئىناۋەتلىك ئادرېس كىرگۈزۈڭ.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ug: باشقا بەتكە يۆتكەلسىڭىز بۇ بەتتىكى ئۆزگەرتىشلىرىڭىزنىڭ ھەممىسى يوقىلىدۇ.

en: The constant <code>VHOST</code> <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> in wp-config.php to enable a subdomain configuration. Use is_subdomain_install() to check whether a subdomain configuration is enabled.
ug: تۇراقلىق مىقدار <code>VHOST</code> <strong>تەۋسىيە قىلىنمايدۇ</strong>. قىسمىي تور سەپلىمىسىنى كۈچكە ئىگە قىلىش ئۈچۈن wp-config.php ھۆججىتىڭىزدە بۇل قىممەتلىك تۇراقلىق مىقدار <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> نى ئىشلىتىڭ. قىسمىي تور سەپلىمىسىنىڭ كۈچكە ئىگە ياكى ئەمەسلىكىنى تەكشۈرۈشتە is_subdomain_install() دىن پايدىلىنىڭ.

en: The e-mail could not be sent.
ug: ئېلخەت يوللانمىدى.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
ug: كىرگۈزگەن ئېلخەت ئادرېسىڭىز ئىناۋەتسىزدەك قىلىدۇ. ئىناۋەتلىك ئېلخەت ئادرېسى كىرگۈزۈڭ.

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
ug: تۆۋەندىكى تېزلەتمىلەر ئوخشاش بولمىغان ئىقتىدار كۇنۇپكىلىرىنى ئىشلىتىدۇ:Alt + Shift + ھەرپ

en: The given object ID is not that of a menu item.
ug: بېرىلگەن ئوبيېكت IDسى تىزىملىك تۈرىنىڭ ئەمەسكەن.

en: The key below was previously validated but a connection to akismet.com can not be established at this time. Please check your server configuration.
ug: بۇ ئاچقۇچ بۇرۇن تەكشۈرۈلگەن، لېكىن ھازىر Akismet.com غا ئۇلاشقا مۇمكىن بولمىدى. مۇلازىمېتىر سەپلىمىلىرىڭىزنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: The key you entered could not be verified because a connection to akismet.com could not be established. Please check your server configuration.
ug: Akismet.com نى زىيارەت قىلىش مۇمكىن بولمىغاچقا كىرگۈزگەن ئاچقۇچىڭىزنى تەكشۈرۈشكە مۇمكىن بولمىدى. مۇلازىمېتىر سەپلىمىلىرىڭىزنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
ug: كىرگۈزگەن ئاچقۇچىڭىز ئىناۋەتسىز. قايتا تەكشۈرۈڭ.

en: The latest comments to all posts in RSS
ug: RSS تىكى بارلىق يازمىلارغا يېزىلغان ئەڭ يېڭى ئىنكاسلار

en: The menu ID should not be empty.
ug: تىزىملىك IDسى بوش قالسا بولمايدۇ.

en: The menu name <strong>%s</strong> conflicts with another menu name. Please try another.
ug: تىزىملىك نامى <strong>%s</strong> باشقا تىزىملىك نامى بىلەن ئوخشاپ قالدى. باشقىسىنى سىناپ كۆرۈڭ.

en: The most recent comments
ug: ئەڭ يېڭى ئىنكاسلار

en: The most recent posts on your site
ug: تور بېتىڭىزدىكى ئەڭ يېڭى يازمىلار

en: The page template is invalid.
ug: بەت ئۇسلۇبى ئىناۋەتسىز.

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
ug: ئانا ئۇسلۇب تېپىلمىدى. "%s" ئانا ئۇسلۇبىنى قاچىلاڭ.

en: The passwords do not match.
ug: پارول ئوخشاش بولمىدى.

en: The pingback has already been registered.
ug: قايتما تىزىملىتىپ بولۇنغان.

en: The post cannot be deleted.
ug: بۇ يازمىنى ئۆچۈرگىلى بولمايدۇ.

en: The post type may not be changed.
ug: يازما تىپىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ.

en: The post type specified is not valid
ug: كۆرسىتىلگەن يازما تىپى ئىناۋەتسىز

en: The site %s is yours.
ug: تور بەت %s سىزگە تەۋە.

en: The site is already active.
ug: تور بەت ئاكتىپ ھالەتتە ئىكەن.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
ug: تەلەپ قىلغان تور بېتىڭىز تولۇق قاچىلانمىدى. مۇلازىمېتىر باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
ug: باشقا نام &#8220;%s&#8221; باشقا بىر ئاتالغۇغا ئىشلىتىلىپ بولۇنغان.

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
ug: مەنبە ۋە نىشان ئادرېسىنىڭ ھەر ئىككىسىنى ئوخشاش بايلىققا توغرىلاشقا بولمايدۇ.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
ug: مەنبە ئادرېس نىشان ئادرېسىنىڭ ئۇلانمىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالمىغان، شۇڭلاشقا مەنبە قىلىشقا بولمايدۇ.

en: The source URL does not exist.
ug: مەنبە ئادرېسى مەۋجۇت ئەمەس.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
ug: بەلگىلەنگەن نىشان ئادرېسى مەۋجۇت ئەمەس ياكى قايتما ئىجازىتى يوق. شۇڭا ئۇنى نىشان قىلغىلى بولمايدۇ.

en: The specified target URL does not exist.
ug: بەلگىلەنگەن نىشان ئادرېسى مەۋجۇت ئەمەس.

en: The term name cannot be empty.
ug: ئاتالغۇ نامى بوش قالسا بولمايدۇ.

en: The theme directory does not exist.
ug: ئۇسلۇب مۇندەرىجىسى مەۋجۇت ئەمەس.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
ug: سىز كىرگۈزگەن ۋاقىت رايونى ئىناۋەتسىز، ئىناۋەتلىك ۋاقىت رايونىنى تاللاڭ

en: The user is already active.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى ئاكتىپ ھالەتتە ئىكەن.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">native app for your device</a> instead.
ug: ئىشلىتىۋاتقان تور كۆرگۈچىڭىزدە ھۆججەت يۈكلىگىلى بولمايدۇ. ئۇنىڭ ئورنىغا <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">يەرلىك ئەپ</a> ئىشلىتىڭ.

en: Theme without %1$s
ug: %1$s بولمىغان ئۇسلۇب

en: Themes
ug: ئۇسلۇبلار

en: There are currently %1$s comments identified as spam.
ug: نۆۋەتتە %1$s ئىنكاسقا سپەم دەپ بەلگە قويۇلدى.

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
ug: تەلەپ قىلىنغان ئىلتىماسنى تاماملايدىغان HTTP قورالى يوق ئىكەن.

en: There are no options for this widget.
ug: بۇ ۋىجېتنىڭ تاللاشلىرى يوق.

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
ug: بۇ يەردە ھېچقانداق يېڭى ئېلخەت يوقتەك قىلىدۇ.

en: There doesn't seem to be a <code>wp-config.php</code> file. I need this before we can get started.
ug: بۇ يەردە <code>wp-config.php</code> ھۆججىتى يوق ئىكەن. باشلاشتىن بۇرۇن بۇ ھۆججەتنى ئىشلىتىمەن.

en: There is a button in the editor toolbar for inserting images that are already hosted somewhere on the internet. If you have a URL for an image, click this button and enter the URL in the box which appears.
ug: تەھرىرلىگۈچنىڭ قورال ئىستونىدا بىر كۇنۇپكا بار بولۇپ، ئۇ ئارقىلىق ئىنتېرنېتنىڭ بىرەر يېرىدىكى رەسىمنى تەھرىرلىگۈچكە قىستۇرۇشقا بولىدۇ. رەسىمنىڭ ئادرېسىنى بىلسىڭىز بۇ كۇنۇپكىنى بېسىپ، چىققان رامكىغا ئادرېسنى كىرگۈزۈپ بېرىڭ.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
ug: بۇ بىر قوغدالغان يازما بولغاچقا بۇ يەردە ئۈزۈندە يوق.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
ug: سەپلىمىدە خاتالىق كۆرۈلدى. مۇلازىمېتىر باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: There was a problem connecting to the Akismet server. Please check your server configuration.
ug: ئاكىزمېت مۇلازىمېتىرىغا ئۇلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى. مۇلازىمېتىر سەپلىمىلىرىڭىزنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: There was a problem, please correct the form below and try again.
ug: بۇ يەردە خاتالىق كۆرۈلدى، تۆۋەندىكى ئورۇننى تۈزەتكەندىن كېيىن سىناپ كۆرۈڭ.

en: There's <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
ug[0]: نۆۋەتتە سپەم قاتارىدا <a href="%2$s">%1$s پارچە ئىنكاس</a> بار.
ug[1]: نۆۋەتتە سپەم قاتارىدا <a href="%2$s">%1$s پارچە ئىنكاس</a> بار.

en: There's nothing in your <a href='%1$s'>spam queue</a> at the moment.
ug: نۆۋەتتە <a href='%1$s'>سپەم قاتارىدا</a> ھېچنېمە يوق.

en: These are the latest comments identified as spam by Akismet. If you see any mistakes, simply mark the comment as "not spam" and Akismet will learn from the submission. If you wish to recover a comment from spam, simply select the comment, and click Not Spam. After 15 days we clean out the junk for you.
ug: بۇلار ئاكىزمېت تەرىپىدىن سپەم دەپ تونۇلغان ئاخىرقى ئىنكاسلار بولۇپ، ئۇنىڭدا بىرەر خاتالىق بايقىسىڭىز، ئۇ ئىنكاسقا «سپەم ئەمەس» دەپ بەلگە قويۇپ قويسىڭىز، ئاكىزمېت بۇنى ئېسىدە تۇتۇۋالىدۇ. ئەگەر بىرەر ئىنكاسنى سپەم ھالەتتىن ئەسلىگە كەلتۈرمەكچى بولسىڭىز ئۇ ئىنكاسنى تاللاپ، ئاندىن «سپەم ئەمەس» دېگەن كۇنۇپكىنى چەكسىڭىز بولىدۇ. 15 كۈندىن كېيىن بىز ئەخلەتلەرنى تازىلىۋېتىمىز.

en: This action has been disabled by the administrator.
ug: بۇ مەشغۇلات باشقۇرغۇچى تەرىپىدىن چەكلىۋېتىلگەن.

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
ug: بۇ ئۆزگەرگۈچى باشقا cron فۇنكسىيە مەشغۇلاتلىرى بىلەن بىردەكلەشتۈرۈش ئۈچۈن سانلار قاتارىغا ئۆزگەرتىلدى.

en: This can mean one of two things, either you copied the key wrong or that the plugin is unable to reach the Akismet servers, which is most often caused by an issue with your web host around firewalls or similar.
ug: بۇ يەردە ئىككى خىل ئېھتىماللىق بار: بىر بولسا سىز ئاچقۇچنى خاتا كۆچۈردىڭىز، بىر بولسا بۇ قىستۇرما ئاكىزمېت مۇلازىمېتىرىغا ئۇلىنالمىدى. تور بەت مۇلازىمېتىرىڭىزدىكى ياكى باشقا يېقىن يەردىكى ۋىرۇس مۇداپىئە توسۇقلىرىنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: This email address is already registered.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ ئېلخەت ئادرېسى تىزىملىتىپ بولۇنغان.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
ug: بۇ خاسلىق iframes نى تەلەپ قىلىدۇ. نۆۋەتتە iframes چەكلىۋېتىلگەن، ياكى تور كۆرگۈچىڭىز ئۇنى قوللىمايدۇ.

en: This file is empty. Please try another.
ug: بۇ ھۆججەت قۇرۇق ئىكەن. باشقا بىرىنى سىناپ بېقىڭ.

en: This file is not an image. Please try another.
ug: بۇ سۈرەت ھۆججىتى ئەمەسكەن. باشقا بىرىنى سىناپ بېقىڭ.

en: This file is too big. Files must be less than %d KB in size.
ug: بۇ ھۆججەت بەك چوڭ ئىكەن. ھۆججەت سىغىمى %d كىلوبايتتىن كىچىك بولۇشى كېرەك.

en: This file no longer needs to be included.
ug: بۇ ھۆججەت ئۆز ئىچىگە ئېلىنمىسىمۇ بولىدۇ.

en: This file type is not allowed. Please try another.
ug: بۇ خىل ھۆججەت تىپىغا رۇخسەت بېرىلمىگەن. باشقا بىرىنى سىناپ بېقىڭ.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
ug: بۇ ئەڭ چوڭ رازمېردىنمۇ چوڭ ئىكەن. باشقا بىرىنى سىناپ بېقىڭ.

en: This is the short link.
ug: بۇ بىر قىسقا ئۇلانما.

en: This key is invalid.
ug: بۇ ئاچقۇچ ئىناۋەتسىز.

en: This key is valid.
ug: بۇ ئاچقۇچ ئىناۋەتسىز.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
ug: بۇ بەت XHTML 1.0 Transitional ئۆلچىمىگە ئۇيغۇن

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ug: بۇ يازما پارولدا قوغدالغان. ئىنكاسلارنى كۆرمەكچى بولسىڭىز پارولنى كىرگۈزۈڭ.

en: This post is password protected. To view it please enter your password below:
ug: بۇ يازما پارولدا قوغدالغان. بۇنى كۆرۈش ئۈچۈن تۆۋەندىكى ئورۇنغا پارولىڭىزنى كىرگۈزۈڭ:

en: This site has been archived or suspended.
ug: بۇ تور بەت ئارخىپلانغان ياكى توختىتىلغان.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact <a href="mailto:%1$s">%1$s</a>.
ug: بۇ تور بەت تېخى ئاكتىپلانمىغان. تور بېتىڭىزنى ئاكتىپلاشتا مەسىلىگە يولۇقسىڭىز <a href="mailto:%1$s">%1$s</a> بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: This taxonomy is not hierarchical so you can't set a parent.
ug: تۈر ئايرىمىسى قاتلاملىق بولمىغاچقا باش ئاتالغۇ قىلىپ بەلگىلىيەلمەيسىز.

en: This taxonomy is not hierarchical.
ug: تۈر ئايرىمىسى قاتلاملىق ئەمەس.

en: This user has elected to delete their account and the content is no longer available.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى ھېساباتىنى ئۆچۈرۈشكە تاللانغان، شۇڭا مەزمۇن مەۋجۇت ئەمەس.

en: This username is already registered.
ug: ئۇ ئىشلەتكۈچى نامى تىزىملىتىپ بولۇنغان.

en: Thu
ug: پە

en: Thumbnail
ug: كىچىك كۆرۈنۈش

en: Thumbnail Height
ug: كىچىك كۆرۈنۈش ئېگىزلىكى

en: Thumbnail Width
ug: كىچىك كۆرۈنۈش كەڭلىكى

en: Thursday
ug: پەيشەنبە

en: Tile
ug: تولدۇرۇلۇشى

en: Tile Horizontally
ug: گورىزونتال تولدۇرۇلسۇن

en: Tile Vertically
ug: ۋېرتىكال تولدۇرۇلسۇن

en: Time Format
ug: ۋاقىت ئىپادىلىنىشى

en: Time Zone
ug: ۋاقىت رايونى

en: TinyMCE is a platform independent web based Javascript HTML WYSIWYG editor released as Open Source under %sLGPL</a>	by Moxiecode Systems AB. It has the ability to convert HTML TEXTAREA fields or other HTML elements to editor instances.
ug: TinyMCE بولسا تور بەت يۈزىدىكى جاۋاسىكرىپت ئاساسىغا قۇرۇلغان، نېمە كۆرسىڭىز شۇنىڭغا ئېرىشىدىغان، مەشغۇلات سىستېمىسىغا بېقىنمايدىغان HTML تەھرىرلىگۈچ بولۇپ، Moxiecode Systems AB تەرىپىدىن %sLGPL</a> كېلىشىمى بويىچە كودى ئاشكارا تارقىتىلغان. ئۇنىڭ HTML شەكلىدىكى تېكىست ۋە باشقا HTML كودلىرىنى تەھرىرلەش ئوبيېكتىغا ئايلاندۇرۇش ئىقتىدارى بار.

en: Title
ug: تېما

en: Title:
ug: تېما:

en: To activate your blog, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %s
ug: بىلوگىڭىزنى ئاكتىپلاش ئۈچۈن تۆۋەندىكى ئۇلانمىنى چېكىڭ:
    
    %s
    
    ئاكتىپلانغاندىن كېيىن *يەنە بىر ئېلخەت* تاپشۇرۇۋالىسىز.
    
    ئاكتىپلانغاندىن كېيىن تور بېتىڭىزنى تۆۋەندىكى ئادرېستا زىيارەت قىلالايسىز:
    
    %s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
ug: ئىشلەتكۈچىڭىزنى ئاكتىپلاش ئۈچۈن تۆۋەندىكى ئۇلانمىنى چېكىڭ:
    
    %s
    
    ئاكتىپلاپ بولغاندىن كېيىن كىرىشىڭىز ئۈچۈن *يەنە بىر ئېلخەت* تاپشۇرۇپ ئالىسىز.

en: To reset your password, visit the following address:
ug: پارولىڭىزنى قايتا بەلگىلەش ئۈچۈن تۆۋەندىكى ئادرېسنى زىيارەت قىلىڭ:

en: Toggle Editor Text Direction
ug: تېكىست يۆنىلىشىنى ئالماشتۇرۇش

en: Toggle absolute positioning
ug: مۇتلەق ئورۇن بەلگىلەشنى ئۆزگەرتىش

en: Toggle fullscreen mode
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىنى ئۆزگەرتىش

en: Toggle fullscreen mode (Alt + Shift + G)
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىنى ئۆزگەرتىش (Alt + Shift + G)

en: Toggle guidelines/invisible elements
ug: ياردەمچى سىزىق ۋە كۆرۈنمەس ئېلېمېنتلارنى كۆرسىتىش/ئېتىش

en: Toggle spellchecker (Alt + Shift + N)
ug: ئىملا تەكشۈرگۈچنى ئۆزگەرتىش (Alt + Shift + N)

en: Too many redirects.
ug: بەت ئالماشتۇرۇش بەك كۆپ بولۇپ كەتكەن.

en: Toolbar
ug: قورال ئىستونى

en: Top
ug: ئۈستى

en: Top left
ug: سول تەرەپ ئۈستى

en: Top right
ug: ئوڭ تەرەپ ئۈستى

en: Trackback
ug: ئىزچى

en: Trackback excerpt:
ug: ئىزچى ئۈزۈندىسى:

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: ئەخلەت <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: ئەخلەت <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
ug: ئەخلەتلەش: %s

en: Tue
ug: سە

en: Tuesday
ug: سەيشەنبە

en: Turquoise
ug: ياقۇت

en: Twice Daily
ug: كۈندە ئىككى قېتىم

en: Type
ug: تىپى

en: Types
ug: تىپلار

en: UI Mode
ug: UI ھالىتى

en: URL
ug: ئادرېس

en: URL    : %s
ug: ئادرېس    : %s

en: Un-spammed by %s
ug: %s سپەمدىن قالدۇردى

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
ug: مۇندەرىجە %s نى قۇرغىلى بولمىدى. مۇلازىمېتىردىكى ئۇنىڭدىن بىر دەرىجە يۇقىرى مۇندەرىجە يېزىشقا بولىدىغان ھالەتتىمۇ؟

en: Unable to find Akismet servers.
ug: ئاكىزمېت مۇلازىمېتىرى تېپىلمىدى.

en: Unable to reach any Akismet servers.
ug: ھېچقانداق بىر  ئاكىزمېت مۇلازىمېتىرى تېپىلمىدى.

en: Unable to reach some Akismet servers.
ug: بىر قىسىم ئاكىزمېت مۇلازىمېتىرى تېپىلمىدى.

en: Unapproved
ug: تەستىقلانمىغان

en: Uncategorized
ug: ئۇنىۋېرسال

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: Undo
ug: يېنىۋېلىش

en: Undo (Ctrl + Z)
ug: يېنىۋېلىش (Ctrl + Z)

en: Unknown Feed
ug: نامەلۇم تەرمە

en: Unlink (Alt + Shift + S)
ug: ئۇلاشتىن قالدۇرۇش (Alt + Shift + S)

en: Unordered list (Alt + Shift + U)
ug: تەرتىپسىز تىزىم (Alt + Shift + U)

en: Untitled
ug: ماۋزۇسىز

en: Update
ug: يېڭىلاش

en: Update Category
ug: كاتېگورىيىنى يېڭىلاش

en: Update Link Category
ug: ئۇلانما كاتېگورىيىسىنى يېڭىلاش

en: Update Tag
ug: خەتكۈشنى يېڭىلاش

en: Update options &raquo;
ug: تاللاشلارنى يېڭىلاش »

en: Updated.
ug: يېڭىلاندى.

en: Upload
ug: يۈكلەش

en: Upload New
ug: يېڭىدىن يۈكلەش

en: Upload failed.
ug: يۈكلىگىلى بولمىدى.

en: Upload stopped.
ug: يۈكلەش توختاپ قالدى.

en: Uploaded
ug: يۈكلەنگەنلەر

en: Upper alpha
ug: لاتىنچە چوڭ ھەرپ

en: Upper roman
ug: لاتىنچە چوڭ ھەرپ

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
ug: قىستۇرما ۋە ئۇسلۇبلاردا ئىشلەتكۈچى دەرىجىسىنى ئىشلەتمەكچى بولسىڭىز ۋوردپرەس بىلەن ئوخشاش دەرىجىدە قىلىپ ئىشلىتىڭ.

en: Use <code>WP_User->ID</code> instead.
ug: ئۇنىڭ ئورنىغا <code>WP_User->ID</code> نى ئىشلىتىڭ.

en: Use <code>get_the_author()</code> instead if you do not want the value echoed.
ug: قىممىتىنى كۆرۈنمىسۇن دېسىڭىز <code>get_the_author()</code> نى ئىشلىتىڭ.

en: Use <code>get_trackback_url()</code> instead if you do not want the value echoed.
ug: قىممىتىنى كۆرۈنمىسۇن دېسىڭىز <code>get_trackback_url()</code> نى ئىشلىتىڭ.

en: Use CTRL+V on your keyboard to paste the text into the window.
ug: تېكىستنى كۆزنەككە چاپلاش ئۈچۈن CTRL+V كۇنۇپكىسىنى بېسىڭ.

en: Use as featured image
ug: نادىر سۈرەت ئىشلىتىش

en: Use commas instead of %s to separate excluded categories.
ug: كاتېگورىيەلەرنى پارچىلاش ئۈچۈن %s نىڭ ئورنىغا پەش ئىشلىتىڭ.

en: Use left and right arrows to navigate.
ug: ئوڭ- سول يۆنىلىش كۇنۇپكىلىرىنى ئىشلىتىپ يۆتكەڭ.

en: Use the <code>%s</code> option instead.
ug: ئۇنىڭ ئورنىغا <code>%s</code> تاللاشنى ئىشلىتىڭ.

en: Use this widget to add one of your custom menus as a widget.
ug: بۇ ۋىجېتتىن پايدىلىنىپ ئۆزىڭىز بەلگىلىگەن تىزىملىكنى ۋىجېت شەكلىدە قوشالايسىز.

en: User has blocked requests through HTTP.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى HTTP ئىلتىماسىنى چەكلىۋەتكەن.

en: User registration has been disabled.
ug: ئىشلەتكۈچى تىزىملىتىش توختىتىلغان.

en: User registration is currently not allowed.
ug: ھازىر ئىشلەتكۈچى تىزىملىتىشقا ئىجازەت يوق.

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Username must be at least 4 characters.
ug: ئىشلەتكۈچى نامى كامىدا تۆت ھەرپ- بەلگە بولۇشى كېرەك

en: Username or E-mail:
ug: ئىشلەتكۈچى نامى ياكى ئېلخەت ئادرېسى:

en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى نامى:

en: Username: %s
ug: Qollanchi Nami: %s

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
ug: ئۆلچەملىك <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>

en: Version
ug: نەشرى

en: Version:
ug: نەشرى:

en: Vertical space
ug: ۋېرتىكال ئارىلىق

en: Very dark gray
ug: توق قېنىق كۈلرەڭ

en: Very weak
ug: ناھايىتى ئاجىز

en: View Category
ug: كاتېگورىيەنى كۆرۈش

en: View Page
ug: بەتنى كۆرۈش

en: View Post
ug: يازمىنى كۆرۈش

en: View Tag
ug: خەتكۈشنى كۆرۈش

en: View all posts filed under %s
ug: %s غا ساقلانغان بارلىق يازمىلارنى كۆرۈش

en: View all posts in %s
ug: %s دىكى بارلىق يازمىلارنى كۆرۈش

en: View comment history
ug: ئىنكاس تارىخىنى كۆرۈش

en: View posts for %1$s %2$s
ug: %2$s-يىل %1$s  دىكى يازمىلارنى كۆرۈش

en: Visit %s&#8217;s website
ug: %s نىڭ تور بېتىنى زىيارەت قىلىش

en: Visit Network
ug: تورنى زىيارەت قىلىش

en: Visit Site
ug: تور بەتنى كۆرۈش

en: Visit author homepage
ug: ئاپتورنىڭ تور بېتىنى زىيارەت قىلىش

en: Visual
ug: كۆرۈنۈشلۈك

en: Visual control characters on/off.
ug: كۆرۈنمە كونترول ھەرپ- بەلگىلىرىنى ئېچىش/ئېتىش

en: Volume
ug: ئاۋاز

en: W_Wednesday_initial
ug: چا

en: Wait a little longer. Sometimes delivery of email can be delayed by processes outside of our control.
ug: يەنە بىر ئاز ساقلاپ كۆرۈڭ. بەزىدە بىز ئارىلىشالمايدىغان سەۋەبلەر تۈپەيلىدىن ئېلخەت سەل كېچىكىپ قېلىشى مۇمكىن.

en: We cannot find a title on that page.
ug: بۇ بەتتىن بىرەر تېما تېپىلمىدى.

en: We send your registration email to this address. (Double-check your email address before continuing.)
ug: بىز تىزىملىتىش ئېلخېتىڭىزنى مۇشۇ ئادرېسقا ئەۋەتىمىز.( داۋاملاشتۇرۇشتىن بۇرۇن ئېلخەت ئادرېسىڭىزنى قايتا تەكشۈرۈڭ.)

en: Weak
ug: ئاجىز

en: Website
ug: تور بەت

en: Website : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
ug: تور بەت: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Website: %1$s (IP: %2$s , %3$s)
ug: تور بەت: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Wed
ug: چا

en: Wednesday
ug: چارشەنبە

en: Welcome back, %s. By filling out the form below, you can <strong>add another site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites you can have, so create to your heart&#8217;s content, but write responsibly!
ug: قايتا قەدىمىڭىزگە مەرھابا، %s.  تۆۋەندىكى جەدۋەلنى تولدۇرسىڭىز، <strong>يەنە بىر تورنى ھېساباتىڭىزغا قوشالايسىز</strong>. سىز قۇرالايدىغان تورنىڭ سانىغا چەكلىمە يوق، شۇڭا خالىغانچە قۇرسىڭىز بولىدۇ، لېكىن يازغانلىرىڭىز ئىشەنچلىك بولسۇن!

en: What do I do now?
ug: ئەمدى نېمە قىلىشىم كېرەك؟

en: When pasting content from another web page the results can be inconsistent and depend on your browser and on the web page you are pasting from. The editor tries to correct any invalid HTML code that was pasted, but for best results try using the HTML tab or one of the paste buttons that are on the second row. Alternatively try pasting paragraph by paragraph. In most browsers to select one paragraph at a time, triple-click on it.
ug: تور بەتتىن مەزمۇن كۆچۈرۈپ چاپلىغاندا، تور كۆرگۈچىڭىز ۋە شۇ تور بەتنىڭ ئەھۋالىغا قاراپ چىقىدىغان نەتىجە ئوخشىماسلىغى مۇمكىن. تەھرىرلىگۈچ ئۆزىگە چاپلانغان ئىناۋەتسىز HTML كودلىرىنى تۈزىتىشكە ئۇرۇنۇپ كۆرىدۇ. لېكىن ئەڭ ياخشى ئۇسۇل يەنىلا تەھرىرلىگۈچنى HTML ھالىتىدە ئىشلىتىش ياكى 2- قۇر قورال ستونىدىكى چاپلاش كۇنۇپكىسىنى ئىشلىتىشتىن ئىبارەت. يەنە بىر خىل ئۇسۇل بولسا بىر بۆلەك بىر بۆلەكتىن چاپلاش بولۇپ، كۆپلىگەن تور كۆرگۈچلەردە مائۇس كۇنۇپكىسىنى ئۈچ چېكىش ئارقىلىق شۇ بۆلەكنى تاللىغىلى بولىدۇ.

en: While using the editor, most basic keyboard shortcuts work like in any other text editor. For example: Shift+Enter inserts line break, Ctrl+C = copy, Ctrl+X = cut, Ctrl+Z = undo, Ctrl+Y = redo, Ctrl+A = select all, etc. (on Mac use the Command key instead of Ctrl). See the Hotkeys tab for all available keyboard shortcuts.
ug: بۇ تەھرىرلىگۈچتىمۇ باشقا تېكىست تەھرىرلىگۈچلەرگە ئوخشاشلا كۆپلىگەن ئىقتىدار كۇنۇپكىلىرىنى ئىشلەتكىلى بولىدۇ. مەسىلەن، Shift+Enter ئارقىلىق قۇر قىستۇرۇش، Ctrl+C دا كۆچۈرۈش، Ctrl+X دا كېسىۋېلىش، Ctrl+Z دا يېنىۋېلىش، Ctrl+A ئارقىلىق ھەممىنى تاللاش دېگەندەك (مەيكىنتوش كومپيۇتېرىدا Ctrl كۇنۇپكىسىنىڭ ئورنىغا Command كۇنۇپكىسى ئىشلىتىلىدۇ). بارلىق ئىقتىدار كۇنۇپكىلىرىنى «تېزلەتمە كۇنۇپكىلار» بەتكۈشىدىن كۆرۈڭ.

en: White
ug: ئاق

en: Whois  : http://whois.arin.net/rest/ip/%s
ug: بۇ كىم  : http://whois.arin.net/rest/ip/%s

en: Why might my key be invalid?
ug: نېمىشقا ئاچقۇچ ئىناۋەتسىز دەپ ئۇچۇر چىقىدۇ؟

en: Wider
ug: كەڭرەك

en: Widgets
ug: ۋىجېتلار

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Windowless video
ug: كۆزنەكسىز سىن

en: Windows media player options
ug: ۋىندوۋس مېدىيا قويغۇچىسى تاللاشلىرى

en: Word count: %s
ug: سۆز سانى: %s

en: Word wrap
ug: قۇر ئاتلاش

en: WordPress &rsaquo; Error
ug: ۋوردپرەس &rsaquo; خاتالىق

en: WordPress Failure Notice
ug: ۋوردپرەس خاتالىق ئەسكەرتىشى

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
ug: ۋوردپرەس ساندان خاتالىقى %1$s for query %2$s

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
ug: ۋوردپرەس ساندان خاتالىقى %1$s for query %2$s made by %3$s

en: WordPress includes a rich HTML editor that works well in all major web browsers used today. However editing HTML is not the same as typing text. Each web page has two major components: the structure, which is the actual HTML code and is produced by the editor as you type, and the display, that is applied to it by the currently selected WordPress theme and is defined in style.css. WordPress is producing valid XHTML 1.0 which means that inserting multiple line breaks (BR tags) after a paragraph would not produce white space on the web page. The BR tags will be removed as invalid by the internal HTML correcting functions.
ug: ۋوردپرەس نۆۋەتتىكى ئاساسلىق تور بەت كۆرگۈچلەردە ئىشلەيدىغان بىر مول تېكىست تەھرىرلىگۈچنى ئۆز ئىچىگە ئالغان. لېكىن HTML تەھرىرلەش تېكىست كىرگۈزگەنگە ئوخشىمايدۇ. تور بەتلەر قۇرۇلما ۋە كۆرسىتىشتىن ئىبارەت ئىككى تەركىبتىن قۇرۇلىدۇ.بۇ يەردىكى قۇرۇلما بولسا  تەھرىرلىگۈچ شەكىللەندۈرگەن HTML كودىنىڭ ئۆزى. كۆرسىتىش بولسا نۆۋەتتە ۋوردپرەس ئىشلىتىۋاتقان ئۇسلۇبتىكى style.css تەرىپىدىن بەلگىلىنىدۇ. ۋوردپرەس XHTML 1.0 نى ئىشلەتكەن بولۇپ، بەتتىكى كۆرسىتىش ئۈنۈمىنى قۇرۇلما ئارقىلىق كونتروللىغىلى بولمايدۇ. شۇڭا بىر نەچچە قۇرۇق قۇرنى كىرگۈزگەن تەقدىردىمۇ تور بەتتە بوش قۇر ھاسىل بولمايدۇ. ئارتۇق قۇرنىڭ ھەممىسى سىستېما تەرىپىدىن سۈزۈۋېتىلىدۇ.

en: Words:
ug: سۆزلەر:

en: Writing at Full Speed
ug: تولۇق سۈرئەتتە يېزىش

en: XHTML Friends Network
ug: XHTML دوستانە تورى

en: XML error: %s at line %d
ug: XML خاتالىقى: %s قۇر: %d

en: XML-RPC services are disabled on this site. An admin user can enable them at %s
ug: بۇ تور بەتنىڭ XML-RPC مۇلازىمەتلىرى توختىتىۋېتىلگەن. ئۇلارنى باشقۇرغۇچى %s دىن قوزغىتالايدۇ

en: Yahoo IM
ug: ياخۇ ھېساباتىڭىز

en: Yellow
ug: سېرىق

en: Yellow green
ug: سارغۇچ يېشىل

en: Yes
ug: ھەئە

en: You are about to permanently delete the selected items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ug: تاللانغان تۈرلەرنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرمەكچى بولۇۋاتىسىز.
    بىكار قىلىش ئۈچۈن 'Cancel' نى، ئۆچۈرۈش ئۈچۈن 'OK' نى بېسىڭ.

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ug: بۇ تىزىملىكنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرمەكچى بولۇۋاتىسىز.
    بىكار قىلىش ئۈچۈن 'Cancel' نى، ئۆچۈرۈش ئۈچۈن 'OK' نى بېسىڭ.

en: You are attempting to log out of %s
ug: %s دىن چىقىپ كەتمەكچى بولۇۋاتىسىز.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for %3$s.
ug: نۆۋەتتە %3$s دىكى <a href="%1$s/">%2$s</a> بىلوگ ئارخىپلىرىنى كۆرۈۋاتىسىز.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the day %3$s.
ug: نۆۋەتتە %3$s كۈنىدىكى <a href="%1$s/">%2$s</a> بىلوگ ئارخىپلىرىنى كۆرۈۋاتىسىز.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the year %3$s.
ug: نۆۋەتتە %3$s-يىلدىكى <a href="%1$s/">%2$s</a> بىلوگ ئارخىپلىرىنى كۆرۈۋاتىسىز.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives.
ug: نۆۋەتتە <a href="%1$s/">%2$s</a> بىلوگ ئارخىپلىرىنى كۆرۈۋاتىسىز.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
ug: نۆۋەتتە «%s» كاتېگورىيىسىدىكى ئارخىپلارنى كۆرۈۋاتىسىز.

en: You are logged in already. No need to register again!
ug: سىز تىزىملىتىپ كىرىپ بولغان. تىزىملىتىشىڭىز ھاجەتسىز!

en: You are not allowed access to details about comments.
ug: ئىنكاسنىڭ تەپسىلاتىنى كۆرۈشىڭىزگە ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed access to details about this site.
ug: بۇ تور بەتنىڭ تەپسىلىي ئۇچۇرلىرىنى كۆرۈشىڭىزگە ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to assign terms in this taxonomy.
ug: بۇ تۈر ئايرىمىسىدىكى ئاتالغۇلارنى تەقسىملىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to change the page author as this user.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى ھالىتىدە بەت ئاپتورىنى ئۆزگەرتىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to change the post author as this user.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى ھالىتىدە يازما ئاپتورىنى ئۆزگەرتىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to create pages as this user
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى ھالىتىدە بەت قۇرۇشىڭىزغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to create posts as this user.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى ھالىتىدە يازما قۇرۇشىڭىزغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to create terms in this taxonomy.
ug: بۇ تۈر ئايرىمىسىغا ئاتالغۇ قوشۇشىڭىزغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to delete terms in this taxonomy.
ug: بۇ تۈر ئايرىمىسىدىكى ئاتالغۇلارنى ئۆچۈرۈشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to edit terms in this taxonomy.
ug: بۇ تۈر ئايرىمىسىدىكى ئاتالغۇلارنى تەھرىرلىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to moderate comments on this site.
ug: بۇ تور بەتتىكى ئىنكاسلارنى تەستىقلىشىڭىزغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to post as this user
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى ھالىتىدە يازما يېزىشىڭىزغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to update options.
ug: تاللاشلارنى يېڭىلىشىڭىزغا ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You are now logged out.
ug: سىز ھازىر چىقىپ كەتتىڭىز.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
ug: ئىنكاسنى بەك تېز يوللايدىكەنسىز. سەل تۇرۇپ يوللاڭ.

en: You can create a <code>wp-config.php</code> file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.
ug: سىز wp-config.php ھۆججىتىنى تور بەت يۈزىدە قۇرالىشىڭىز مۇمكىن، لېكىن ھەممە مۇلازىمېتىردا شۇنداق بولۇشى ناتايىن. ئەڭ ياخشى ئۇسۇل يەنىلا بۇ ھۆججەتنى قولدا قۇرۇشتىن ئىبارەت.

en: You can delete all of the spam from your database with a single click. This operation cannot be undone, so you may wish to check to ensure that no legitimate comments got through first. Spam is automatically deleted after 15 days, so don&#8217;t sweat it.
ug: بىرلا چېكىش بىلەن ساندىنىڭىزدىكى بارلىق سپەملەرنى ئۆچۈرۈپ تاشلىيالايسىز. بۇ مەشغۇلاتتىن كېيىن يېنىۋالغىلى بولمايدۇ. شۇڭا ئاۋۋال نورمال ئىنكاسلارغىمۇ سپەم دەپ بەلگە قويۇلۇپ قالمىغانلىقىنى  تەكشۈرۈپ بېقىڭ. سپەملەر 15 كۈندىن كېيىن ئاپتوماتىك ئۆچۈرۈۋېتىلىدۇ. شۇڭا ئەنسىرىمىسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: You can edit your menu content on the Menus screen in the Appearance section.
ug: «كۆرۈنۈش» بۆلىكىدىكى «تىزىملىك» ئېكرانىدا تىزىملىكىڭىزنىڭ مەزمۇنىنى تەھرىرلىيەلەيسىز.

en: You can see all comments on this post here:
ug: بۇ يازمىدىكى بارلىق ئىنكاسلارنى بۇ يەردىن كۆرەلەيسىز:

en: You can see all pingbacks on this post here:
ug: يازمىڭىزدىكى بارلىق قايتمىلارنى بۇ يەردىن كۆرەلەيسىز:

en: You can see all trackbacks on this post here:
ug: بۇ يازمىدىكى بارلىق ئىزچىلارنى بۇ يەردىن كۆرەلەيسىز:

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
ug: بۇ ئېلخەتتە تىزىملىتالمايسىز. ئۇ ئادرېستا بىزنىڭ بىر قىسىم ئېلخەتلىرىمىزنى قوبۇللاشتا مەسىلە كۆرۈلگەن. باشقا بىر ئېلخەت مۇلازىمىتىنى ئىشلىتىڭ.

en: You do not have permission to do that.
ug: بۇنداق قىلىشىڭىزغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have permission to preview drafts.
ug: سىزنىڭ كوپىيىلەرنى ئالدىن كۆرۈش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: You do not have permission to upload files.
ug: ھۆججەت يۈكلەش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: You do not have sufficient permission to moderate comments.
ug: ئىنكاس تەستىقلاشقا ھوقۇقىڭىز يەتمەيدۇ.

en: You have attempted to queue too many files.
ug: بەك كۆپ ھۆججەتنى يۈكلەشكە ئۇرۇنۇۋاتىسىز.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%s">homepage</a> or <a href="%s">log in</a> using your username and password.
ug: بۇ تور بەتكە قوشۇلدىڭىز. <a href="%s">باشبەتنى</a> زىيارەت قىلىڭ ياكى ئىشلەتكۈچى نامىڭىز ۋە پارولىڭىزدا <a href="%s">كىرىڭ</a>.

en: You have logged in successfully.
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك كىردىڭىز.

en: You have no spam currently in the queue. Must be your lucky day. :)
ug: نۆۋەتتە تۇتۇۋېلىنغان سپەم يوق. بۈگۈن تەلىيىڭىز باركەن!

en: You have searched the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
ug: بىلوگ ئارخىپى <a href="%1$s/">%2$s</a> ئىچىدە <strong>&#8217;%3$s&#8216;</strong> نى ئىزدىدىڭىز. سىز كۈتكەندەك نەتىجە چىقمىغان بولسا، ئۇنداقتا تۆۋەندىكى ئۇلانمىلاردىن بىرىنى سىناپ بېقىڭ.

en: You may only upload 1 file.
ug: سىز پەقەت بىرلا ھۆججەت يۈكلىيەلەيسىز.

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
ug: تۆۋەندىكى <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> تەگلىرى ۋە خاسلىقلىرىنى ئىشلىتەلەيسىز: %s

en: You must <a href="%1$s">enter your Akismet API key</a> for it to work.
ug: بۇنى قوزغىتىش ئۈچۈن چوقۇم <a href="%1$s">ئاكىزمېت API ئاچقۇچىڭىزنى كىرگۈزۈشىڭىز كېرەك.</a>

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
ug: ئىنكاس يېزىش ئۈچۈن چوقۇم <a href="%s">تىزىملىتىپ كىرىشىڭىز</a> كېرەك.

en: You must be registered to comment
ug: ئىنكاس يېزىش ئۈچۈن تىزىملىتىپ كىرگەن بولۇشىڭىز كېرەك.

en: You must first <a href="%s">log in</a>, and then you can create a new site.
ug: سىز ئاۋۋال <a href="%s">كىرىڭ</a>، شۇندىلا يېڭىدىن تور بەت قۇرالايسىز.

en: You should specify a nonce action to be verified by using the first parameter.
ug: تۇنجى پارامېتىر تەرىپىدىن تەكشۈرۈلىدىغان ۋاقىتلىق مەشغۇلاتنى كۆرسىتىپ بېرىڭ.

en: Your Comment
ug: ئىنكاسلىرىڭىز

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
ug: مۇلازىمېتىرىڭىزدىكى PHP دا ۋوردپرەسكە لازىملىق MySQL كېڭەيتىلمە نامىنى ئىشلەتكىلى بولمايدىكەن.

en: Your WordPress home URL %s is invalid.  Please fix the <a href="%s">home option</a>.
ug: ۋوردپرەس باشبەت ئادرېسىڭىز %s ئىناۋەتسىز. <a href="%s">باشبەت تاللاشلىرىنى</a> تۈزىتىڭ.

en: Your account has been activated. You may now <a href="%1$s">log in</a> to the site using your chosen username of &#8220;%2$s&#8221;. Please check your email inbox at %3$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%4$s">reset your password</a>.
ug: ھېساباتىڭىز ئاكتىپلاندى. ئىشلەتكۈچى نامىڭىز «%2$» بىلەن تور بېتىڭىزگە <a href="%1$s">كىرسىڭىز</a> بولىدۇ. پارول ۋە كىرىش مەشغۇلاتلىرى ئۈچۈن %3$s دىكى ئېلخەت ئادرېسىڭىزنى تەكشۈرۈڭ. ئېلخەت تاپشۇرۇپ ئالمىغان بولسىڭىز ئەخلەت ياكى سپەم ساندۇقىڭىزغا قاراپ بېقىڭ. بىرەر سائەتكىچە يەنىلا ھېچقانداق ئېلخەت تاپشۇرۇپ ئالمىسىڭىز، <a href="%4$s">پارولىڭىزنى قايتا بەلگىلىسىڭىز بولىدۇ</a>

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">Log in</a> or go back to the <a href="%2$s">homepage</a>.
ug: ھېساباتىڭىز ئاكتىپلاندى. <a href="%1$s">كىرىڭ</a> ياكى <a href="%2$s">باشبەتكە</a> قايتىڭ.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">View your site</a> or <a href="%2$s">Log in</a>
ug: ھېساباتىڭىز ئاكتىپلاندى. <a href="%1$s">تور بېتىڭىزنى كۆرۈڭ</a> ياكى <a href="%2$s">كىرىڭ</a>

en: Your account is now active!
ug: ھېساباتىڭىز ئاكتىپلاندى!

en: Your address will be %s.
ug: ئادرېسىڭىز %s بولىدۇ.

en: Your attempt to activate this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: قىستۇرما &#8220;%s&#8221; نى قوزغىتىش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to add this category has failed.
ug: بۇ كاتېگورىيىنى قوشۇش مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to add this link has failed.
ug: ئۇلانما قوشۇش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to add this page has failed.
ug: بەت قوشۇش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to add this post has failed.
ug: بۇ يازمىنى قوشۇش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to add this user has failed.
ug: ئىشلەتكۈچى قوشۇش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to approve this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: ئىنكاس &#8220;%s&#8221; نى تەستىقلاش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to bulk modify comments has failed.
ug: ئىنكاسلارنى تۈركۈملەپ ئۆزگەرتىش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to bulk modify links has failed.
ug: ئۇلانمىلارنى تۈركۈملەپ ئۆزگەرتىش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to bulk modify users has failed.
ug: ئىشلەتكۈچىلەرنى تۈركۈملەپ ئۆزگەرتىش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to change your permalink structure to: %s has failed.
ug: مۇقىم ئۇلانما قۇرۇلمىڭىزنى %s غا ئۆزگەرتىش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to deactivate this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: قىستۇرما &#8220;%s&#8221; نى ئىشلىتىشتىن قالدۇرۇش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to delete this category: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: كاتېگورىيە &#8220;%s&#8221; نى ئۆچۈرۈش مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to delete this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: ئىنكاس &#8220;%s&#8221; نى ئۆچۈرۈش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to delete this link: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: ئۇلانما &#8220;%s&#8221; نى ئۆچۈرۈش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to delete this page: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: بەت &#8220;%s&#8221; نى ئۆچۈرۈش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to delete this post: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: يازما &#8220;%s&#8221; نى ئۆچۈرۈش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to delete users has failed.
ug: ئىشلەتكۈچىلەرنى ئۆچۈرۈش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to edit this attachment: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: قوشۇمچە ھۆججەت &#8220;%s&#8221; نى تەھرىرلەش مەغلۇب بولدى

en: Your attempt to edit this category: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: كاتېگورىيە &#8220;%s&#8221; نى تەھرىرلەش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to edit this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: ئىنكاس &#8220;%s&#8221; نى تەھرىرلەش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to edit this file: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: ھۆججەت &#8220;%s&#8221; نى تەھرىرلەش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to edit this link: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: ئۇلانما &#8220;%s&#8221; نى تەھرىرلەش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to edit this page: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: بەت &#8220;%s&#8221; نى تەھرىرلەش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to edit this plugin file: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: قىستۇرما ھۆججىتى &#8220;%s&#8221; نى تەھرىرلەش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to edit this post: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: يازما &#8220;%s&#8221; نى تەھرىرلەش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to edit this theme file: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: ئۇسلۇب ھۆججىتى &#8220;%s&#8221; نى تەھرىرلەش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to edit this user: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: ئىشلەتكۈچى &#8220;%s&#8221; نى تەھرىرلەش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to edit your settings has failed.
ug: سەپلىمىلىرىڭىزنى تەھرىرلەش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to moderate comments has failed.
ug: ئىنكاسلارنى تەستىقلاش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to modify the profile for: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: &#8220;%s&#8221; نىڭ ئارخىپىنى ئۆزگەرتىش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to switch to this theme: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: ئۇسلۇب &#8220;%s&#8221; قا ئالماشتۇرۇش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to unapprove this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: ئىنكاس &#8220;%s&#8221; نى تەستىقلىماسلىق مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your attempt to update this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
ug: قىستۇرما &#8220;%s&#8221; نى يېڭىلاش مەشغۇلاتىڭىز مەغلۇب بولدى.

en: Your blogroll
ug: ئۇلانما بېتىڭىز

en: Your comment is awaiting moderation.
ug: ئىنكاسىڭىز تەستىق كۈتۈۋاتىدۇ.

en: Your email address will not be published.
ug: ئېلخەت ئادرېسىڭىز ئاشكارىلانمايدۇ.

en: Your key has been cleared.
ug: ئاچقۇچىڭىز ئۆچۈرۈلدى.

en: Your key has been verified. Happy blogging!
ug: ئاچقۇچىڭىز تەكشۈرۈشتىن ئۆتتى. بىلوگقا مەرھەمەت!

en: Your latest posts
ug: ئاخىرقى يازمىلىرىڭىز

en: Your most used tags in cloud format
ug: ئەڭ كۆپ ئىشلەتكەن خەتكۈشلىرىڭىز

en: Your password has been reset.
ug: پارولىڭىز قايتا بەلگىلەندى.

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
ug: مۇلازىمېتىرىڭىزدىكى PHP نىڭ نەشرى %1$s ئىكەن. ۋوردپرەس %2$s بولسا ئەڭ كامىدا %3$s بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: Your session has expired. Please log-in again.
ug: ئىناۋەتلىك ۋاقىتتىن ئۆتۈپ كەتتىڭىز. قايتا كىرىڭ.

en: Your site at <a href="%1$s">%2$s</a> is active. You may now log in to your site using your chosen username of &#8220;%3$s&#8221;. Please check your email inbox at %4$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%5$s">reset your password</a>.
ug: تور بېتىڭىز <a href="%1$s">%2$s</a> ئاكتىپلاندى. ئىشلەتكۈچى نامىڭىز «%3$» بىلەن تور بېتىڭىزگە كىرسىڭىز بولىدۇ. پارول ۋە كىرىش مەشغۇلاتلىرى ئۈچۈن %4$s دىكى ئېلخەت ئادرېسىڭىزنى تەكشۈرۈڭ. ئېلخەت تاپشۇرۇپ ئالمىغان بولسىڭىز ئەخلەت ياكى سپەم ساندۇقىڭىزغا قاراپ بېقىڭ. بىرەر سائەتكىچە يەنىلا ھېچقانداق ئېلخەت تاپشۇرۇپ ئالمىسىڭىز، <a href="%5$s">پارولىڭىزنى قايتا بەلگىلىسىڭىز بولىدۇ</a>

en: Your site&#8217;s WordPress Pages
ug: تور بېتىڭىزدىكى ۋوردپرەس بېتى

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
ug[0]: ئۇسلۇبىڭىز %s تىزىملىكنى قوللايدۇ. ئىشلەتمەكچى بولغان تىزىملىكنى تاللاڭ.
ug[1]: ئۇسلۇبىڭىز %s تىزىملىكنى قوللايدۇ. ھەر بىر ئورۇن ئۈچۈن كۆرسىتىلىدىغان تىزىملىكنى تاللاڭ.

en: Your theme supports a static front page.
ug: ئۇسلۇبىڭىز ئىستاتىك باش بەتنى قوللايدۇ.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP's <code>fsockopen</code> or <code>gethostbynamel</code> functions.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet's system requirements</a>.
ug: تور مۇلازىمېتىرىڭىز ياكى مۇلازىمېتىر باشقۇرغۇچىڭىز PHP نىڭ <code>fsockopen</code> ياكى <code>gethostbynamel</code>فۇنكىسىيىسىنى چەكلىۋەتكەن.<strong>بۇ مەسىلە ھەل بولمىغۇچە ئاكىزمېت نورمال ئىشلىيەلمەيدۇ.</strong> تور مۇلازىمېتىرىڭىزنىڭ باشقۇرغۇچىسى ياكى ۋىرۇسخور باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقىلىشىپ، ئۇلارغا <a href="%s" target="_blank">Akismetنىڭ سىستېمىغا بولغان تەلىپى ھەققىدىكى ئۇچۇرلارنى</a> ئېيتىپ بېرىڭ.

en: [%1$s] Activate %2$s
ug: [%1$s] %2$s نى ئاكتىپلاش

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
ug: [%1$s] ئىنكاس: "%2$s"

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
ug: [%1$s] قايتما / Pingback: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
ug: [%1$s] تەستىقلاڭ: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
ug: [%1$s] ئىزچى: "%2$s"

en: [%s] New User Registration
ug: [%s] يېڭى ئىشلەتكۈچى تىزىملىتىش

en: [%s] Password Lost/Changed
ug: [%s] پارول ئۆچۈرۈلدى ياكى ئۆزگەرتىلدى

en: [%s] Password Reset
ug: [%s] پارولنى قايتا بەلگىلەش / Parolni qayta belgilesh

en: [%s] Your username and password
ug: [%s] ئىشلەتكۈچى نامى ۋە پارولىڭىز

en: abort
ug: توختىتىش

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
ug: ئۇلانما

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
ug: مېدىيا

[ctx: add new from admin bar]
en: User
ug: ئىشلەتكۈچى

[ctx: add new on admin bar]
en: Page
ug: بەت

[ctx: add new on admin bar]
en: Post
ug: يازما

[ctx: adjective]
en: Approved
ug: تەستىقلانغان

[ctx: adjective]
en: Spam
ug: سپەم

[ctx: admin bar menu group label]
en: Add New
ug: يېڭىدىن قوشۇش

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
ug: يېڭى

en: apop authentication failed
ug: apop تەكشۈرۈشى مەغلۇب بولدى

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
ug: ئاپتور: %1$s ۋاقىت: %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

[ctx: calendar caption]
en: %1$s %2$s
ug: %2$s-يىل %1$s

en: close tags
ug: تەگلەرنى ئېتىش

[ctx: closing curly double quote]
en: &#8221;
ug: &#8220;

[ctx: comments]
en: Spam
ug: سپەم

en: connection does not exist
ug: ئۇلانما مەۋجۇت ئەمەس

en: connection not established
ug: ئۇلاشقا مۇمكىن بولمىدى

en: domain
ug: مۇلازىمېتىر

en: fullscreen
ug: تولۇق ئېكران

[ctx: html attribute]
en: Name
ug: نامى

[ctx: html attribute]
en: Name:
ug: نامى:

en: http://wordpress.org/
ug: http://ug.wordpress.org/

en: ieSpell not detected. Do you want to install it now?
ug: ieSpell تېپىلمىدى. ئۇنى ھازىر قاچىلامسىز؟

en: l, F jS, Y
ug: Y-يىل j-F l

[ctx: links widget]
en: All Links
ug: بارلىق ئۇلانمىلار

en: lookup
ug: ئىزدەش

en: moved to the trash.
ug: ئەخلەت ساندۇقىغا يۆتكىۋېتىلدى.

en: new WordPress Loop
ug: يېڭى ۋوردپرەس دەۋرىيلىكى

en: no login ID submitted
ug: كىرىش IDسى يوللانمىغان

en: not configured
ug: سەپلەنمىگەن

[ctx: noun]
en: Comment
ug: ئىنكاس

en: number_format_decimal_point
ug: .

en: number_format_thousands_sep
ug: ,

en: of
ug: جەمئىي

[ctx: opening curly double quote]
en: &#8220;
ug: &#8221;

[ctx: opening curly quote]
en: &#8220;
ug: «

[ctx: page]
en: Add New
ug: يېڭىدىن قوشۇش

[ctx: password strength]
en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

[ctx: post]
en: Add New
ug: يېڭىدىن قوشۇش

[ctx: post]
en: Draft
ug: كوپىيە

[ctx: post]
en: Pending
ug: تەستىق كۈتۈۋاتقان

[ctx: post]
en: Private
ug: شەخسىي

[ctx: post]
en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

[ctx: post]
en: Scheduled
ug: كۈنتەرتىپكە قويۇلغان

[ctx: post]
en: Trash
ug: ئەخلەت

[ctx: post format]
en: Format
ug: فورمات

[ctx: post revision]
en: %1$s by %2$s
ug: %2$s تەرىپىدىن %1$s دا كۆرۈلگەن

[ctx: post type general name]
en: Pages
ug: بەتلەر

[ctx: post type general name]
en: Posts
ug: يازمىلار

[ctx: post type singular name]
en: Page
ug: بەت

[ctx: post type singular name]
en: Post
ug: يازما

[ctx: revision date format]
en: j F, Y @ G:i
ug: Y-يىل  j-F @ G:i

[ctx: revisions column name]
en: Date Created
ug: قۇرۇلغان ۋاقتى

[ctx: revisions column name]
en: New
ug: يېڭى

[ctx: revisions column name]
en: Old
ug: كونا

[ctx: search results]
en: No results found.
ug: نەتىجە چىقمىدى.

en: sitename
ug: تور بەت نامى

[ctx: tag delimiter]
en: ,
ug: ،

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
ug: كاتېگورىيىلەر

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
ug: كاتېگورىيە

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
ug: خەتكۈش

en: text direction
ug: تېكىست يۆنىلىشى

[ctx: text direction]
en: ltr
ug: rtl

en: username and email used
ug: ئىشلەتكۈچى نامى ۋە ئېلخەت ئادرېسى ئىشلىتىلگەن

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
ug: %1$s: «%2$s» دىكى ئىنكاس

[ctx: word count: words or characters?]
en: words
ug: سۆزلەر

en: {#field} must be a number
ug: {#field} چوقۇم سان بولسۇن

en: {#field} must be a number greater than {#min}
ug: {#field} بۆلىكى چوقۇم {#min} دىن چوڭ سان بولۇشى كېرەك

en: {#field} must be a number or percentage
ug: {#field} سان ياكى پىرسەنت بولۇشى كېرەك
